Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nálatok mennyit segítenek a...

Nálatok mennyit segítenek a nagyszülők?

Figyelt kérdés

Két gyermekünk van.Az első most 9 éves. Őt még várták a nagyszülők.6 évvel késöbb született a 2. fiam.Most 9 és 3 évesek.Eddig itthon voltam nem volt gond, de hogy dolgoznom kell menni egyre inkább érzem, hogy nem szívesen segítenek, illetve amikor csak tud kibújik anyám a feladat alól.Azért szomorít el, mert azzal csaltak vissza a városukba, hogy ők mennyire tudnak itt majd nekünk segíteni. Valójában azoban mindig benne hagyak a...

Nem értem őket. Más örül és repül az unokájához ha hívják, vagy ha alkalmuk van rá, ők meg mindig kitalálnak valamit...vagy épp nincs kedvük...stb Ha muszáj nagy nehezen bevállalják, de érzem hogy nem szívesen. Elhatároztam, hogy keresek valakit aki besegít ilyenkor, ezen meg teljesen besértődtek....most mit tegyek ha egyszer nem építhetek ilyen bizonytalan segítségre.


2014. márc. 2. 15:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Ők az én szüleim. A sogórnőm sose hagyta, hogy a kislányt "redezzék" láthassák ha kedvük tartja. Mindig bejelentkezve kell mennniüka mai napig is. Nálunk ilyen nincs. Sőt az elsővel a mama volt gyesen én 11 hóapos volt a fiam mikor vissza kellett mennem dolgozni.Biztosan van valami de nem is feszegetem a témát csak tudomásul veszem.Sosem voltam velük "bizalmas" viszonyban...A gyerekek apját se kedvelik túlzottan, pedig aztán mindig számíthatnak rá ha kell..
2014. márc. 2. 16:19
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
7000 km-re laknak tolunk. Sehogy sem segitenek. Senki nem segit. Szules utan 3 honapig lehettem otthon, es menni kellett vissza dolgozni. Ket gyerekunk van. 3.5 es 2 eves. Felnott emberek vagyunk a ferjemmel. MEg tudjuk oldani a gyerekneveleset, hiszen tudatosan vallaltuk oket. Es nem a nagyszulok nyakara szultem. En visszamentem nappali muszakba es este/ ejjel vagyok a gyerekekkel, Ferjem ejszakai muszakba ment, nappal van a gyerekekkel. Szabadnapon bevasarolunk, kozosen fozunk, aki raer takarit es kozosen megyunk mosni. Ennyi. Nem sirni kell, hanem megoldani.
2014. márc. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
igyelmesen olvastál volna, akkor láttad volna, hogy pont ez a baj, hogy ha meg oldom élkülük akkor meg ez a baj...
2014. márc. 2. 17:06
 14/16 anonim ***** válasza:
79%
Nekem mindig szívesen segítettek mindenben, kérnem sem kellett. Nem volt olyan amiből "kihúzták" volna magukat, mentek érte oviba, vitték edzésre, leültek vele tanulni, vitték nyaralni stb. Őket tényleg örömmel tölti el, ha unokázhatnak.
2014. márc. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
nem segitenek, nem is kérem, hogy segitsenek. se egyik, se másik nagyszülö. mindenki éli az életét, ha nekem segitség kell, megoldjuk máshogy. amikor megyünk örömmel fogadnak, mi is öket.
2014. márc. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
magamnak szültem gyereket, nem a nagyszülöknek unokát.......asszem ezzel mindent el is mondtam. azóta már 2000 km-re vannak. anyám az elején finoman szólva ki volt akadva, mert mi az, h mi elvisszük az ő egyszer unokáját. voltunk mi a párommal minden, csak kedvesek meg szépek nem. beletörődött. anyósomat nem rázta meg különösebben, azóta amúgy is megszületett sógoroméknál AZ UNOKA, így csupa nagybetűvel, de olyan kis csenevész, pont attól h mindenki körülugrálja meg ajnározza, h az valami hihetetlen. mikor otthon voltunk, ha hiszed ha nem annak a kiskölyöknek a napirendjéhez kellett mindent igazítani, mert nehogymár a sógornőm kimaradjon valamiből, ami ingyen van......egészan addig, amíg az én fejlett igazságérzettel rendelkező 7 éves lányom megkérdezte, h ez komoly-e, hogy 6 felnőtt és 4 gyerek áll haptákban egy 1,5 éves miatt? a sógornőm úgy megsértődött, hogy azóta sem beszélt velem. anyósom meg a lányomat tolta le(aki amúgy az első unoka), hogy mennyire nem tisztelettudó, mert hát az a gyerek még kicsi.....(igaz, nálunk van kisebb is, de sebaj). nekünk jobb segítség nélkül.
2014. jún. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!