Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szólhatok bele mit művelne...

Nem szólhatok bele mit művelnek az unokával. Jogos a döntésem?

Figyelt kérdés

18 éves lány unokám van. Az anyja 9 éve elvált az apjától, most meg 4 éve összeállt egy üzletemberrel. Itt laknak velem, na nem egy házban csak egy udvarban. Azt a házt amiben élnek 2000-ben építettem közösen a volt vejemmel.

Mióta ideköltöztette ezt az embert -azaz három éve- az unokámnak nincs élete!

Most ebben az évben vizsgázott le és a következő héttől már heti 3x tizenöt órában dolgoznia kellett a lányom új partnerének az éttermében.

Azt a döntést, hogy a gyerek a nyáron dolgozzon jogosnak tartottam, de hogy a legalja munkát végeztetik vele azt nem veszi be az én gyomrom se!

Egész nyáron dolgozott, ha nem akkor a házat takarította aztán valamikor augusztus elején mondta az anyjának, hogy menne az apjához egy hétre Londonba, de az nem engedte neki, mert most vannak a nagy lakodalmak az étteremben.

Most azon vitáznak, hogy tovább tanulna, de ez nem tetszik az anyjáéknak.

Persze, ha kiállok mellette engem is elhordanak ketten mindennek és nekem semmi közöm ahhoz, hogy milyen feladatot bíznak a gyerekre.

Na, ezt én megelégeltem és azt akarom költözzenek ki az ingatlanomból! - Miután a volt vejem külföldön él az én tulajdonom-

3 éve nézem ahogy lelkileg leépítik az unokámat! Szegény meg olyan kis bátortalan hogy nem mer az anyával szembe szállni!

Na most, ha én azt mondom xy napon belül költözzenek akkor ez mennyire jogos?


2014. aug. 27. 19:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Jobban kellene ismerni a tulajdonviszonyokat ahhoz, hogy erre válaszolni lehessen. Az nem befolyásol semmit, hogy a vejed külföldön él, ha van valamilyen tulajdonjoga az ingatlanban akkor az a jog akkor is létezik, ha ő külföldön lakik.
2014. aug. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
24%

Egyáltalán minek engedted, hogy az ex beköltözöm a te lakásodba?

Szívességi lakás használok ,így azt kell tenniük amit te mondasz. Nő és a párja költözőn el, az unokád meg költözőn a hozzád. Aztán tanuljon tovább a lány, az anya meg fizesse a rokontartást.

2014. aug. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Csak az értelmezhetőség kedvéért : az unokád anyja az a te lányod ??
2014. aug. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Te építetted a vejeddel közösen. De kinek a tulajdonában van. Van esetleg haszonélvezeti jogod? Ha igen, szó nélkül kitehetsz onnan bárkit.


Azon kívül, hogy kiteszed őket, még mi a terv?

Az unoka marad gondolom. Tudod vállalni, hogy ezután neveled tovább, úgy értem finanszírozod a továbbtanulását, és lakhat nálad?


Ha már elmúlt 18 éves, akkor saját maga dönti el, hogy hol lakjon, mit csináljon. Nyugodtan átköltöztetheted hozzád is a házadba, és javasolhatod neki a továbbtanulást, ha tudod segíteni anyagilag.

2014. aug. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
74%
A legtöbb és legnemesebb dolog amit tehetsz az unodádért, hogy rá hagyod az örökségedet. Végrendeletet írsz arról, hogy a lányodat kizárod minden örökségből, és mindent az unodádra hagysz. Lehet hogy ez egy kicsit durva, de ha a lányodnak ilyen gazdag pasija van, akkor neki nem nagyon lesznek anyagi gondjai, ha viszont nem engedik tanulni az unokádat, nagyon szörnyű élet elé néz.
2014. aug. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

2005 nyarán teljes terjedelmében a nevemre került. Az unokámnak nevére fog kerülni, de amíg az anyja ennyire tudja befolyásolni nem merem ráíratni.

Igen, az anyai nagyanyja vagyok!

Velem maradna csak azt gondolom a kedves kislányom lelkileg zsarolja.

Ha lebírnám írni mit kellett annak a lánynak elviselnie az elmúlt három évben, + ezzen a nyáron! Szívem szakad meg, hogy a tulajdon lányom ellen fordulok, de ami sok, az sok!!!

2014. aug. 27. 20:19
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet utolsó, de a nagyi remélhetőleg nem mostanában szeretne meghalni:) Az unokának pedig most lenne lehetősége továbbtanulni. Ha a nagyi tényleg segíteni akar, akkor jobb lesz, ha a kezébe veszi az irányítást.


A kiköltöztetés elsőre elég húzós. Szerintem ülj le, beszéld meg a lányoddal, hogy miért nem támogatja az unokádat. Szerintem az lehet a háttérben, hogy a kedves párja véleményére ad jobban, és nem a lány érdekeit nézi.

Ebben az esetben elő lehet hozakodni azzal, hogy ha nem támogatják a továbbtanulást, akkor át lehet költözni a pasi ingatlanába. Persze, ha jogi alapja is van annak, hogy fenyegetőzöl, lefordítva tiéd a ház vagy a haszonélvezeti jog.

2014. aug. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jogos a kiakadásod! Csak nehogy annyira elhatalmasodjanak rajta a szülei hogy rábeszélik hogy adja el a házat, aztán meg elszedik tőle a pénzt. Hallottam ilyet, a lány 1 forintot nem kapott belőle. Az anyuka meg a mostohaapuka elnyaralták az ő 50millió forintját, és addig neki kellett vigyáznia a mostohatesóira.

Kezdd el mondogatni az unodának, hogy nem jó ez így. Erőt kell vennie magán, biztos nem buta csaj, észre kell vegye hogy kihasználják. Csak nehogy túl későn...

2014. aug. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Ha az egész a te neveden van, akkor kiteheted őket. De azért azon gondolkozz el, hogy a kislány könnyen lehet, hogy az anyjával akar maradni, illetve valószínűleg a lányod sem fog örülni ennek az egésznek, kilakoltatod és "el akarod venni tőle a lányát" (ő így fogja látni) sőt a kapcsolatotok valószínűleg teljesen megromlik ettől a lépésedtől. Ami az öröklést illeti, jelenlegi helyzet szerint, mindent a lányod örököl, ha ezt nem szeretnéd, akkor érdemes átiratni az unokádra.
2014. aug. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon sajnálom. Írasd a nevére úgy, hogy a haszonélvezeti jogot fenntartod magadnak, akkor nem tehet semmit a lányod és a párja. Vagy menj közjegyzőhöz és írj végrendeletet. Ne kerüljön rá sor, de ha pl. holnap elüt a villamos, és nincs végrendeleted, akkor hiába szeretnéd az unokára hagyni a házat, a lányod fog örökölni, neki meg szerintem az új pasija "mossa az agyát."
2014. aug. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!