Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szólhatok bele mit művelne...

Nem szólhatok bele mit művelnek az unokával. Jogos a döntésem?

Figyelt kérdés

18 éves lány unokám van. Az anyja 9 éve elvált az apjától, most meg 4 éve összeállt egy üzletemberrel. Itt laknak velem, na nem egy házban csak egy udvarban. Azt a házt amiben élnek 2000-ben építettem közösen a volt vejemmel.

Mióta ideköltöztette ezt az embert -azaz három éve- az unokámnak nincs élete!

Most ebben az évben vizsgázott le és a következő héttől már heti 3x tizenöt órában dolgoznia kellett a lányom új partnerének az éttermében.

Azt a döntést, hogy a gyerek a nyáron dolgozzon jogosnak tartottam, de hogy a legalja munkát végeztetik vele azt nem veszi be az én gyomrom se!

Egész nyáron dolgozott, ha nem akkor a házat takarította aztán valamikor augusztus elején mondta az anyjának, hogy menne az apjához egy hétre Londonba, de az nem engedte neki, mert most vannak a nagy lakodalmak az étteremben.

Most azon vitáznak, hogy tovább tanulna, de ez nem tetszik az anyjáéknak.

Persze, ha kiállok mellette engem is elhordanak ketten mindennek és nekem semmi közöm ahhoz, hogy milyen feladatot bíznak a gyerekre.

Na, ezt én megelégeltem és azt akarom költözzenek ki az ingatlanomból! - Miután a volt vejem külföldön él az én tulajdonom-

3 éve nézem ahogy lelkileg leépítik az unokámat! Szegény meg olyan kis bátortalan hogy nem mer az anyával szembe szállni!

Na most, ha én azt mondom xy napon belül költözzenek akkor ez mennyire jogos?


2014. aug. 27. 19:59
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
34 évesen nagymama lettél vagy elírtad? Nem bánta meg a lányod a korai gyerekvállalást?
2014. aug. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
#21 És tényleg :D
2014. aug. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

A lány (unoka) 18 éves korától azt csinál, amit akar.

Ha az ingatlan az Ön tulajdonában van, akkor Ön azt csinál vele, amit akar.

Innentől kezdve az unokáján és Önön múlik, mit hoznak ki a jelen helyzetből.

2014. aug. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
"Azt a házt amiben élnek 2000-ben építettem közösen a volt vejemmel. " akkor még házasok voltak a lányoddal,nem? Miért nem azt írod,hogy a lányomékkal közösen? A lányodnak semmije nincs a házban? Az,hogy lehet?
2014. aug. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 piroska és a farkas ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Szimpatikus számomra, h a támadó-bicskanyitogató hozzászólásra higgadtan reagáltál. Az, hogy az unokád tudtt dolgozni a nyáron, sok diáknak csak álma. Más kérdés, h akinek sikerül, legtöbbször rendelkezhetnek az ott keresett hatalmasnagy öszeggel. Mivel az unokád nagykorú, nem köteles az édesanyja és a fickó utasításait követni. Ha meg tudod oldani anyagilag - esetleg a volt vejed támogatásával - költözzön át hozzád, és végezze el az egyetemet/főiskolát. Számos olyan család van, ahol a mindennapi kenyérgondok kényszerítik munlára az egyébként tanulni vágyó fiatalt, ahol viszont erről nincs szó, ott engem felháborít, ha valakit visszatartanak.

2014. aug. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Nem, nem írtam el.

16 évesen szült.

Engem anyám 17 évesen, én a lányomat alig több, mint 18 évesen.

Na, igen. Hibáztunk, de nem tudja ezt már senki helyre hozni. Szerencsére több ész szorult az unokámba, mint belénk együttvéve.

És még a mai fiatalság a rossz... :)

Nem szeretek álszenteskedni, nem is fogok. Nem voltam a legjobb anya, ha az lettem volna nem gyötörne most az álmatlanság, mert a lányomnak sem lenne fontosabb egy férfi.

Nem vagyok a legjobb mama, mert a szemem előtt tették az unokámat lelkibeteggé! Szegény mindig hozzám menekült, de nem tudtam -szégyen, vagy sem- 50 évesen se megálljt parancsolni a lányomnak.


Reggelig írhatnám a kis történetünket. De nem szeretnék nagyon elterni az alap témától.


Egyrészt félek, hogy később megbánom, hogy elküldöm őket, másrészt így az unokámnak lesz esélye egy nyugodtabb életre.

2014. aug. 27. 22:40
 27/31 anonim ***** válasza:

Én tényleg nem értelek, kérdező!

A lányodról úgy írsz, mint egy idegen emberről, nem lányodként emlegeted, hanem unokád anyjaként, stb. Nem kicsit vagy fura te sem...

Amúgy meg nem igazán értem, mi a bajod? Hogy a lányod talált magának egy pasit?? Nem bírod azt az embert elviselni? Miért baj az, hogy ha egy 18 éves lány elmegy dolgozni? Ha meg az a munka nem tetszik neki, akkor kereshet mást is. 18 évesen nagykorú, döntésképes. Meg ha menni akar az apjához, már elkérezkednie sem kell, fogja magát és megy.

2014. aug. 28. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Azt gondolom nem voltal jo anya... es a lanyod ezt a peldat latvan ugyan olyan (vagy meg rosszabb) anya lett. Es te most mar belatod a hibaid igy megszeretned menteni az unokad. Jogilag meg is probalhatod az elgondolas bar drasztikus, hatasos is lehet! DE! csak akkor, ha az unokad is igy szeretne. Mert mar nagykoru! De ha o nem akarja, nem segitesz rajta, hanem eltaszitod magadtol ezzel a lepessel.
2014. aug. 28. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Ha ennyire az unokád érdekeit nézed, akkor a legefysterübb, ha a lány átköltözik a te lakásdba és nálad él.


Emiatt a lányodat az utcára tenni fölösleges, és a kislányon nem is segítenél ezzel semmit.

2014. aug. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
A 18 éves unoka már dönthet saját maga sorsáról. Ha Ön támogatja,mert nyilván önerőből nem tud elindulni,simán mehetne továbbtanulni egyetemre,fősulira,okj-s tanfolyamra,akármire! Szörnyű,hogy egy anya ilyen szinten kihasználja és kihasználtatja a saját lányát. Ha anyagilag Ön tudja támogatni az unokát,ne hagyja annyiban! Beszélje át vele,hogy mit szeretne kezdeni az életével és segítse!
2014. aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!