Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hany csaladnal bevett szokas...

Hany csaladnal bevett szokas hogy egymas utan furdenek a vizben?

Figyelt kérdés
Esetleg ezzel öntik le a wc-t is. Hallottam mar ilyesmit.
2014. aug. 24. 21:53
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
60%

Régen. Na de most már nem régen van.


Akkor temessünk el engem, mert ha régen éltem volna, nincs gyógyszer, és halott lennék. Vagy dobjuk ki a mosógépet, és menjünk a Duna-partra ruhát mosni.

2014. aug. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
51%

Gyerekként a tesómmal együtt fürödtünk anyuékutánunk..

Persze ha egés nap a homokban hemperegtünk, akkor nem.

Most szoktunk olyat, hogy hodeg vít a kádba, nyáron, és napont atöbbször mártózunk benne mindketten.

Fürdeni együtt szoktunk, ha külön fürdünk, akkor tusolunk.

Aért x tagú család egy vízben már nekem is sok, de a fejemmel és utána előtte simán..gyereket soha nem fürdetnék magunk után!


Én olat tudok, ahol megoldott, hogy a fürdővíz tartályba megy, és azzal öblítik a wct de rendesen rákótve, tehát nem vödrötpzve, szerintem jó megoldás, a édesvízkészletünk fogyóban

2014. aug. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
85%

Csak az elejét olvastam a hozzászólásoknak és nagyon meglepett. Mi rendszeresen EGYÜTT fürdünk a férjemmel, mert elférünk a kádban ketten is. Semmi higiéniátlant nem látok benne. Mindketten ápoltak vagyunk, adunk magunkra és nem koszosan, mocskosan ugrunk bele este a fürdőkádban.


Aki ellenzi, az nem tudom volt-e már mondjuk termálfürdőben. Na ott aztán tényleg nem tudhatja az ember, hány nyugdíjas mossa bele a nyavajáit a gyógyvízbe, mégis tele vannak a fürdők meg a wellness-hotelek.

Kicsi babám van, (4 hónapos), és nemsokára együtt fogok vele fürödni a nagy kádban, hogy szokja, mert pár hét múlva kezdjük a babaúszást.

2014. aug. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
77%
UI: nem állunk rosszul anyagilag, de én akkor is pazarlásnak érezném, ha naponta két kád vizet elhasználnánk. Egyébként jókat lehet beszélgetni a kádban, ha a gyerekeket sikerült elaltatni,és végre kettesben vagyunk.
2014. aug. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Csak olyan kellemetlen, amikor pl. valaki menstruál és nem mehet elsőnek fürödni, mert akkor azzal szennyezi a vizet és a többinek lesz kellemetlen utána fürdeni a vízben. De ha utoljára megy a menstruáló, az se egészséges mert ilyenkor fokozottabban lehet elkapni vírusokat és amikor már előtte 4-en megfürdenek, az menstruálás idején szintúgy nem egészséges.


Nah meg ha nem is menstruál senki, de egy törölközőt is használnak.


Én olyan kellemetlenül érzem magam, amikor a szürke állott szappanos koszos vízben kell fürdenem már 2-3 ember után.


Elvégre mosogatásnál az edényeket is elöblítjük tiszta vízzel is, nem koszos mosogatóvizesen tesszük a szárítóba.


Sajnálatos, hogy ennyire spórolni kell. És nem mondanám, hogy tiszta lesz 100%-ra az ember.

2014. aug. 25. 07:42
 26/37 anonim ***** válasza:
62%
Elfogadom maximálisan, hogy van, akinek így jó, de nekem nagyon idegen. Mi sem voltunk gazdagok, szerényen éltünk, de azért egy gyors tus simán belefért, nem volt diszkomfort érzete a családnak. Nem vagyok egy piperkőc, de a tiszta víz az annyira alap, és gazdaságosabb, mint egy tele kád víz. Ahogy írták:gyors tus, szappan/tusfürdő, és újra megnyitni a tust.
2014. aug. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk míg kicsik voltunk huommal, anyum volt hogy fürdött utánunk a vízbe. De ezt sem mindig és nem volt szokás ez az egymás után fürdés...

Nekem ez nem jön be. Ehhez én túl finnyás vagyok. :D sem a férjem után, sem a gyerekem után nem fürdenék. Az a 3 perc zuhany nem fogja kiüríteni a pénztárcámat, szóval spórolni nem így fogok... Más szempontot pedig elképzelni sem tudok, hogy ugyan mi értelme lenne az egymás után fürdésnek............... Úgyhogy felejtős. Aki akar...felőlem 1 hétig is fürödhet minden nap ugyanabban a vízben az egész családjával..abszolút nem érdekel. Én biztosan nem fogok.

2014. aug. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
61%
Én nem vagyok híve. Nálunk a 3 kicsi fürdik együtt, aztán víz leenged, és mindenki más egyesével fürdik. Vagy külön viszem őket tusolni, csak akkor háromszor kell le és felmennem az emeletre, ami elég macerás. Nehezen tudom elképzelni, hogy leborotválom a lábam, és a férjem pl. abban fürdik...
2014. aug. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
86%

3 éves a lányom,be állítom a kádba,lemosdatom,lezuhanyoztatom,kiöblítem a kádat,és megengedem tiszta vízzel.Előbb ő megfürdik,utána én.Semmi kivetnivalót nem találok ebben,sem szegények,sem primitívek nem vagyunk,egyszerűen pénzkidobásnak,és feleslegesnek tartom a hatalmas sarok kádat kétszer-háromszor teleengedni.


A wc-t soha nem öntöttem le ezzel a vízzel,egész egyszerűen azért mert félek,hogy a nagy pára miatt penészesedni kezdenének a falak,ha órákig,egy napig tartogatnám azt a vizet,de egyébként spórolásnak ez sem rossz megoldás annak akinek számít.Márpedig szerintem sokkal primitívebb dolog a szegény embert lenézni,mint azt aki használt fűrdő vízzel önti le a budit,ez a véleményem

2014. aug. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
64%
Ha menstruálsz, zuhanyozzál. Én sem akkor fürdök együtt a férjemmel. Ennél a résznél igazad van. Leengeded a többiek vizét, és kevés vízzel gyorsan lezuhanyzol. Beszéld meg anyukáddal, hogy havi 5 napot ki lehet bírni, ha te külön zuhanyozol.
2014. aug. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!