Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hany csaladnal bevett szokas...

Hany csaladnal bevett szokas hogy egymas utan furdenek a vizben?

Figyelt kérdés
Esetleg ezzel öntik le a wc-t is. Hallottam mar ilyesmit.
2014. aug. 24. 21:53
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
85%
# 9/9 -es! Ezek szerint nem éltél a hetvenes évek elején. Mostanság már nekem is furcsa visszagondolni rá, de igen. Fürödtek a szüleim az én vizemben. Nem fordítva. Gyerekként fel sem fogtam, az volt a természetes. A felmelegített mosogatóvízről pl. kinek mi a véleménye? A szegénység néha nagy úr. Aztán lehet fújjogni. Igen, akkoriban nem volt ritkaságszámba menő.
2014. aug. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
71%

Nem mondod. Nekem anyukám mesélte, hogy az ő szülei annyira spórolósok voltak - nem szegények, smucigok - hogy törölközőből is csak egy volt, és az egész öttagú család egy kád vízben nyomta. Persze apa először, mert ő a király.

Anya mesélte, hogy olyan fertőzéseket kapott el, hogy az nem igaz.

2014. aug. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
67%

Ó, van aki szerint ha önmagunkkal fürdünk, az is gusztustalan s nem higiénikus, saját szennyünkben, fúj.

Mások pedig egymás után fürdenek.

Nekem nincs véleményem, nekem egyikkel sincs semmi bajom, bár én nem fürdök más után, inkább lezuhanyzom nagyon kevés (s főleg olcsó, saját kútból jövő, persze melegíteni azért kell) vízzel. A romantikus fürdést viszont gyakorlom egy ideje, poénos :) Akit ez zavar, azt nagyon tudom sajnálni. A wc leöntés sem logikátlan, bár kissé macerás és a kádnak se jó, ha sokáig benne áll a piszkos, fürdőszeres víz. Ami utóbbira megoldás, ha nagy vödrökben tartják a vizet. S ez főleg régen volt jó, amikor a wc-t egyféleképpen lehetett lehúzni: úgy, hogy feleslegesen borzalmasan sok vizet használjon (amire akkor is volt más megoldás, csak nem mindenkinek jutott eszébe).

2014. aug. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
77%

Már nem azért, de az sokkal nagyobb spórolás, hogy mindenki csak zuhanyozik, azt is kb. így: víz megenged pár másodpercig, majd elzár, és alapos szappanozás, víz újra megenged és gyorsan szappanlemosás. Ezzel lényegesen többet lehet spórolni, mint feltölteni egy kád vizet, hogy abban fürödjön az egész család (arról nem is beszélve, hogy mennyire nem higiénikus, szép kis fertőzéseket lehet így elkapni, és elsősorban nem férj-feleség vonalon)...

Én mindig zuhanyzok, és amikor egyszer kipróbáltam, hogy bedugtam a kádat, harmad annyira sem sikerült megtölteni a zuhanyzás végéig, mintha fürödtem volna, pedig nem spóroltam a vízzel. Szóval aki spórolni akar, az zuhanyozzon...

2014. aug. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
61%
Elképzelhetetlennek tartom, hogy a férjem használt fürdővizébe üljek... Zuhanyzunk.
2014. aug. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
23%

Amíg a gyerekek kicsik voltak, mi is utánuk fürödtünk, csak mert sajnáltuk a fürdővizet (ami ivóvízből lett) leengedni.

A wc-be nem hordtuk át, mert a fürdővíz ami állott az koszos és büdös!

2014. aug. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
30%

" A szegénység néha nagy úr. Aztán lehet fújjogni. "


Lehet nem kellene nemhogy 2-3, de egy gyereket sem szülni, ha még a tiszta fürdővíz is extra igénynek minősül... enni meg a szarodat kapják felmelegítve, vagy hogy?

2014. aug. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
81%
Én fürdök az egy éves fiam után. Sakkó miva? És nem vagyunk szegények.
2014. aug. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
72%

Mi 3-an voltunk tesók. Egy kád vízben fürödtünk mind az 5-en. 3 Tesó + 2 szülő.

Nem bányában dolgoztunk, hogy használhatatlan lett volna a víz. Ha valaki koszosabb volt, az ment utoljára.


A párommal most is együtt fürdünk, illetve néha egymás után. És volt olyan időszak, hogy használt fürdő vízzel öblítettük a wc-t, de ma már nem nagyon pancsolok vele.

2014. aug. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
77%
A nagyszüleim egymás után fürdenek ugyanabban a vízben. Nem azért mert nem telik rá, hanem mert ők így szokták meg még régről. Kiskoromban én is nagymamámmal fürödtem. Én nem tartom gusztustalannak, hiszen csak ketten vannak. Ne felejtsük el, régen a legtöbb családnak nem volt opció külön vízben pancsolni, ezért ne nézzünk le másokat!
2014. aug. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!