Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

"Az ėn fėrjem is sokat dolgozik, de ugy erzem en feladatom hogy tiszta vasalt ruhaban jarjon!! Màr csak azėrt is mert amilyen a mosdo olyan a törölközö!! Ez nem megbàntàsnak irom kerdezö, de neked kell a párod ruhàit rendbe tartanod!!"

Ezt a választ olvastam az egyik kérdésnél.És nem értem.Miért is a nő dolga, hogy a párja ruháit rendben tartsa? Felnőtt ember elvileg vagy én gondolom rosszul?


2014. júl. 19. 20:21
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Hát 44%-os, nem kezdem el inkább magyarázni, hogy mi a gond a válaszaiddal.Úgysem fognád fel,amilyen buta vagy.
2014. júl. 19. 21:05
 12/30 anonim ***** válasza:
12%
Buta?? Nem is ismersz...akkor alkos vėlemenyt ha ismersz. Addig egy szot se,szerintem!!! De az hogy kinel milyen szokas van... mindenki magan ūgye!!ėn ugy gondolom," butasàgom" ellenėre sem alkotok vėlemenyt màsrol ismeretlenül!!! Ahàny hàz annyi szokàs!!ha nàlad màs a szokàs is elfogadom mert a te ėleted!!!de hogy màs vàlaszàbol illeted....hogy buta.... , hàt szerintem ezzel mindent megmondtam!!!!ha valaki vėlemenye nem tetszik max ėrtėkelem.de nem fuzzok hozzà megjegyzest!!
2014. júl. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
39%

Ahány ház, annyi szokás.

Én csak azt tudom elmondani, hogy nálunk hogy van.

Párom reggeltől estig dolgozik, én itthon vagyok. Hetente 3x megyek el 3 órára dolgozni, tehát ez gyakorlatilag semmi.

Én főzök, én takarítok, én mosok. Egyszer kedvességből kimosott helyettem, majd amikor kiteregettem akkor láttam, hogy a fehér nadrágom rózsaszín foltos mindenütt. Összemosott mindent, amit csak talált :) Kedvesen megköszöntem neki a segítségét és megkértem, hogy bár értékelem az igyekezetet, de legyen szíves többet nem mosni. Megértette, nem volt harag :)


Ha állandó munkahelyem lenne, ahogy neki akkor látok rá esélyt, hogy megosztanánk a házimunkát, de valószínűbbnek tartom, hogy akkor is én csinálnám. A dologhoz hozzá tartozik, hogy szívesen is csinálom.


Egyébként úgy gondolom, hogy sokat számít az, hogy az édesanyja úgy nevelte, hogy a tenyerén hordozta, mindent megtett érte erőn felül, kiszolgálta őt, kis túlzással még a levesét és megfújta, mielőtt odaadta volna neki.


Abban az esetben, ha én dolgoznék naphosszat és ő lenne itthon, maximálisan elvárnám, hogy ő vigye a háztartást.


Most így néz ki: ő keresi meg a mosópor árát és az áram árát, én mosok. Ő fizeti az élelmiszereket, én főzök belőle. Ez is valamilyen szinten munkamegosztás, de úgy gondolom, hogy az oroszlán részét még mindig ő viszi. :)

2014. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
9%
Nalunk is ez a helyzet csak a kerdezo vam felhaborodva hogy en ilyet irtam!!
2014. júl. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
9%
Jahh belolem indult el ez a kerdes:)
2014. júl. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező! Én is néha felteszek magamban ilyen kérdéseket, mióta itt ismerek ilyen családi életeket. (A környezetemben pl. a szüleim generációja is modern, egymást tisztelő, igazi kapcsolatot ápoló emberekből áll, a korosztályomban meg ugye főleg.)


Aztán jön egy olyan válaszoló, mint ez a 44%-os és rájövök, hogy azért nem ismerek személyesen olyan embereket, akik kiszolgálják a férjüket, mert nem ismerek buta, képzeletlen, falusi nőket.


Szóval kérdező, ez egyáltalán nincs így, ahogy írod a kérdésben, csak a társadalom marginalizálódott rétegét érinti a htb és a kiszolgálás témaköre. Nyugi.:)


A barátom simán (magától) mosogat, főz, takarít, mos, akármi, ugyanúgy, ahogyan én is, hiszen a közös életünk. De ehhez az kell, hogy otthon sem nyomták el az anyukáját, és ő maga előtte élt már egyedül, tudott magáról gondoskodni.:)


Vidéken volt régen az, hogy anyu kiszolgálta a gyereket, aztán a gyerek a feleségéhez költözött, és aztán új anyu=feleség szolgálta ki a gyereket.:) Ma már azért ez nem jellemző!


26L

2014. júl. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Azért ha egy FELNÖTT férfi képtelen arra, hoyg ÉSZREVEGYE azt, hogy mocskos a ruhája - akkor nem a feleséggel van baj, hanem a férjjel.


Az, hogy egy családban ki mos, lényegtelen (megállapodás kérdése), a fö probléma az az, ha a férfi két éves gyerek szinten van, és nem tud tiszta ruhába öltözni. (Mellesleg az eredeti kérdésnél sem az volt, hogy azért koszos a férj, mert nincs tiszta ruhája, hanem mert nem akar tisztát felvenni - meg mosakodni, fogat mosni, stb.)

2014. júl. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
22%

azt gondolom,aki elvárja arra épülhet anyagilag a kapcsolat és "megteheti" hogy elvárjon.


de igazi férfiak tudják tisztelni még a 8 általános végzettségű eltartott párjukat.


szóval a fentebbi gondolkodásmód egy primitív de sok pénzes pasinál képzelhető el.

2014. júl. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
23%

Le pontozhatsz kerdezö,de te magad sem vagy tisztaban hogy ki gondolja jol hisz te irtad a kerdesed ala....

Attol hogy lepontozol nem vagyok kevesebb se tobb,lehet itt vagy sikeres a gyakorin en viszont nem,de nem is itt akarok!!

Lathatod a valaszolok tobbsege megosztja a munkat...,ez neked problema....

De bezzeg most csondbe vagy,aannyir keresed az igazsàgodat... amikot valami nem ugy mukodik ahogy te jonak patod..azt be kell ismerni,nekem sincs mindig igazam de belattom a hibaimat es tanulok belole!!!

2014. júl. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
71%
Én vagyok a 13-as válaszoló. Őszintén nem értem, hogy miért lettem lepontozva, hiszen csak azt írtam, hogy nálunk mi a szokás, illetve ha én dolgoznék a párom helyett akkor mit várnék el tőle. Senkinek nem osztottam az észt és nem adtam rossz tanácsot. Nem értem, kit bántott a hozzászólásom. :(
2014. júl. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!