Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

"Az ėn fėrjem is sokat dolgozik, de ugy erzem en feladatom hogy tiszta vasalt ruhaban jarjon!! Màr csak azėrt is mert amilyen a mosdo olyan a törölközö!! Ez nem megbàntàsnak irom kerdezö, de neked kell a párod ruhàit rendbe tartanod!!"

Ezt a választ olvastam az egyik kérdésnél.És nem értem.Miért is a nő dolga, hogy a párja ruháit rendben tartsa? Felnőtt ember elvileg vagy én gondolom rosszul?


2014. júl. 19. 20:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a párom azt sem tudja, hogy kell bekapcsolni a mosógépet, pedig már vagy 1000x mutattam neki. Viszont a fürdőt nekem sosem kell takarítani.

Munkamegosztás.

2014. júl. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%

Ha a feleség nem dolgozik, hanem háztartásbeli, akkor jogos, hogy az ö dolga a hagyományos nöi munka.


Ha mindketten dolgoznak (ahogy az eredeti kérdésnél volt), akkor a férfi dolga legalább is kirakni a szennyest a mosáshoz. (És naponta tiszta ruhát felvenni, nem úgy, mint a kérdésben, ahol teljesen elhagyja magát a férj). Ilyen esetben vagy az a megállapodás, hogy pl. a feleség mos, a férj meg takarít (munkamegosztás), vagy mindenki a saját öltözetét tartja rendben.


Nálunk én mosok mindenkire (mármint azt a ruhát, ami szennyestartóban van, nem keresgélem, hogy hátha valahol széjjel még van valami), mert gazdaságosabb, ha rendesen megtelik a gép, de a párom cserébe más munkákat végez el. Ahol mindketten dolgoznak, ott annak kellene a természetesnek lennie, hogy az otthoni feladatokat is megosztják.

2014. júl. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
26%
Azért mert a hagyományos háztartásokban ez így működik általában a nő mos vasal főz a férfi meg a kinti munkákat végzi pl. fűnyírás.
2014. júl. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Oké, hogy munkamegosztás, engem inkább az zavar, hogy ebben a válaszban kötelességként van megfogalmazva, hogy a nő dolga ez és ez.És ez számomra érthetetlen, hogy így gondolkoznak egyesek.
2014. júl. 19. 20:35
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Ennek egy nagyon egyszerű oka van és ezt most meg is osztom veletek :)


A mostani anyukák és apukák javarészt úgy nevelkedtek hogy anyuka csinálja meg a házimunkát mos főz stb (még ha dolgozott is mellette valamennyit)


DEE! időközben átvettük a nyugati stílust azaz egyenlő mindenki dolgozik anyuka apuka viszont őket még úgy nevelték hogy az anyuka csinálja a házimunkát és akkor az majd kiszolgálja őket is mert ez volt a családmodell na meg anyuka a kisfiát kiszolgálta mindig stb...:)


De semmi baj a ti gyerekeitek már olyan szülők lesznek akiknek ez nem lesz probléma és megosztják majd a munkát ;)

2014. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
4%

Igen en irtam ezt a valszaszt!!!gondolom en a te kerdesedre!!!

Kerdes nagyabol igy allt...... ferjem igenytelenen figat nem mos koszos ruhaban jar stb.... konnyorgom !!!1 nem dolgozom,2 szerintem mas anyuka feleseg is dolgozik es megis elatja a csaladjat!!! Ferjem dolgozik reggeltol estig...jo hogy nem vàrom el hogy moss ki magad utan a koszos szennyes ruhaidat!!!en a szegyentol el sūlyednek!!!

De te kerdezo hogy ebbol kerdest teszel :)

2014. júl. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
9%
Bocsi az irasert,telorol neha nagyon melle pottyogok!!!
2014. júl. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
6%
Ja kėrdező ės tėged ez felhàborit akkor nem kell kerdesben panaszkodnod hogy a ferjed koszosan jàr dolgozni hanem akkor ki kell mosnod!!
2014. júl. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
91%

Igen, màshol is dolgozik a feleség , de nem tartja el a csalàdjàt , max egy rabszolga feleség, rendes helyen megosztjàk a munkàt , de ott sincs kötelezõ dolog, hogy egyik ezt a màsik azt csinàja, mert az a dolga.

Ki mit szeret csinàlni, vagy mihez van kedve.

Egy jò kommunikàciòval és empàtiàval rendelkezõ hàzassàgban ez nem kérdés és nem probléma.

Ahol a feleség kitartott ott nyilvàn teljesen màs a felàllàs, nem hasonlìthatò össze a két életvitel.

2014. júl. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
11%
Ok ėn ėntelek,nàlunk sem kötelezö!!söt ha beteg vagyok vagy bàr mi adodik ugyanugy a fėrjem be segit ha szüksegvan ra!! Nem dolgozom ,pàrom igen,gyerek itthol... hat mivel nem dolgozok ki telik az idömböl ugy ėrzem hogy ėlassam a hàztartàs beli dolgokat!! Ės mėg ha dolhoznėk is a gyereknek ugyanugy vacsi tiszta ruha kell...azt ki csinalja meg??vagu jarjon koszosan??remelėlem ertitek
2014. júl. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!