Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi köze anyósomnak ahoz, hogy...

Mi köze anyósomnak ahoz, hogy megtartom a gyereket vagy nem?

Figyelt kérdés
12 hetes terhes vagyok, tegnap kiderült, hogy beteg a gyerek. Az orvos azt tanácsolta vetessem el. Én ezt nem akarok, betegen is az én gyerekem lenne. Anyósom is beleszól, hogy minek nekünk egy beteg gyerek amikor már van egy lányunk. Miért nem áll ki mellettem?
2014. júl. 12. 08:28
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
4%
Halgass magadra!
2014. júl. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem se tartsd meg. Evvel nem csak a családodnak lesz jobb, hanem neki is. Gondold el milyen lehet az élet betegen...
2014. júl. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
11%
Miért akarja mindenk meggyőzni a kérdezőt hogy vetesse el? Egy beteg gyereket is képesek sokan felnevelni, ha meg is hal legalább megpróbálta és mindent megtett érte! Ne hogy már elvetesd , hülye lennék...szerintem elmondhatja azért a véleményét az anyós is csak jót akart..szerintem ne vetesd el tartsd meg!! És kitartást! (Az se érdekel ha le leszek pontozva)
2014. júl. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
98%

Én sem tartanám meg. Egy szenvedéssel teli élet jobb, ha el sem kezdődik. Persze ez nagyban függ attól, hogy mi a baja a gyermeknek, de ha az orvos is azt tanácsolja, akkor egész biztosan elvetetném.

Mi persze nem dönthetünk helyetted, ha akarod, úgyis megtartod, ebbe igazából nem szólhat bele senki, még az anyósod sem. De hidd el, könnyebb lenne az életed, ha nem látnád a gyermeked szenvedését.

2014. júl. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
93%
A beteg gyerek élete egy szenvedés és ezzel a szenvedéssel teszi tönkre a családot. Tudom, hogy fáj, de az anyódsodra kéne hallgatnod.
2014. júl. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
93%
Nem szólhat ebbe bele senki, maximum tanácsot adhat. Tényleg alaposan meggondolandó a kérdés, ugyanis ha olyan betegséggel születik a pici ami egy egész életen át elkíséri és mindig másokra lesz utalva az alapvető feladatok ellátásában is, akkor csak az ő helyzetét, életét nehezíted meg. Persze az egész családét is, a másik testvérét is, sőt a házasságotokat is veszélyezteted. Gondolnod kell a másik gyermekedre, a születendő jövőbeli helyzetére és a férjedre is ebben a kérdésben. Nem csak magadra sajnos :(
2014. júl. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
97%

És a lányoddal mi lesz, mikor éjjel nappal a beteg tesója lesz a fontosabb? Mikor nem tud menni sehova, mert nincs rá pénz, mert a beteg tesójára lett minden költve?

Mikor nem tudtok elmenni egy családi nyaralásra, mert nem lehet rendesen megoldani?

Vagy ha szét szakad a családotok, mert ez elég gyakori ekkora érzelmi és testi teher alatt?

Mikor MINDEN alkalommal a beteg gyerek lesz az első és legfontosabb, és a férj szorul az utolsó helyre (hacsak nem a másik gyereketek) majd akkor szomorú leszel, hogy nem azt az életet adtad se a férjednek, se a lányodnak amit szeretnél, mert egész emberes feladat egy fogyatékos felnevelése.


És mikor meghalsz 70 évesen, amikor ő 40 éves lesz, még mindig pelenkázni kell, meg etetni (gondolom van ennyire súlyos, ha az orvos is elvetetést javasol) akkor szerinted ki fogja tovább gondozni ingyen a magatehetetlen felnőtt gyereket? Ja hogy a tesó? De jó lesz neki, nem csak a gyerekkora, de a felnőtt kora is tönkre lesz téve.


Jöhet a lepontozás.

2014. júl. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
97%

17.

Én felpontoztalak, ez az igazság, bármennyire szomorú. A kérdezőnek most nehéz, de milyen nehéz lesz később és akkor már nemcsak neki, de a család többi tagjának is.Bármennyire is önzetlenek tűnik ez kérdező, pont, hogy önző dolog. Se a gyereknek, se a családodnak nem lesz jó, feleslegesen vállalod a mártír szerepet.

2014. júl. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
96%

17. vagyok.


Köszi a felpontozást, nem számítottam rá :)

Amúgy annyit akartam hozzátenni, hogy úgy írtam a hozzászólásom, hogy nem az, hogy abortusz ellenes vagyok, de én CSAK ebben az esetben abortálnék. Tehát éli mindenki az életét ahogy akarja, de nekem ez lenne az egyetlen kivétel az abortuszra.

Megjegyzés: ugyanez volt régi ismerőssel, nem érdekelte a szülőket, hogy elvetetést javasol a doki, inkább bevállalták. A kislány elnyílt szájjal, fekszik egész nap, nyaktól lefelé béna, nem tud a világról, nem nevet, nem sír, kicsit nyöszörög. Vegetál.


Élet az ilyen?

2014. júl. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
95%
Normális ember nem szül beteg gyereket,17-nek és a többieknek igaza van.Valaki azt írta"ha meghal akkor is meg probáltad"Elmebeteg gondolat.Erőn felüli egy beteg gyerek.Minél többet lenne veled,annál erősebb lenne az érzelmi kötödés.És itt még nincs említve mit szenvedne a családod,és Te.Egy anya nem lehet annyira önző szenvedtesse a gyerekét.Minden áron nem kell gyereket szülni,rá mentek
2014. júl. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!