Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nők miért éreznek kényszert...

A nők miért éreznek kényszert a bizonygatásra?

Figyelt kérdés

Olvasgatom itt a kérdéseket, de már rendesen idegesít: teljesen mindegy, hogy mi a téma, ha bárki leír valami általános igazságot, mondjuk hogy túl fiatalon házasodni nem jó, vagy a túl nagy korkülönbség nem jó, vagy kicsi lakásban bernáthegyit tartani nem jó... ami általában igaz, 1-2 kivétel nyilván minden alól van, de a többségre igaz. Na, ekkor rendszerint előkerül egy habzó szájú asszonyság, aki leírja, hogy "ez butaság, mert én 9 évesen mentem férjhez, egy nálam 54 évvel idősebb emberhez és a szoba-konyhánkban 4 bernáthegyit tartunk és már 99 éve boldogok vagyunk, ezért butaságot írtál" ez mi?


Például én 10 évvel idősebb vagyok a férjemnél, mégis, ha azt mondják, hogy az ilyen nagy korkülönbség a nő javára nem jó, csak bólogatni tudok, mert bár nekem szerencsém volt, mi jól élünk együtt, de látom hogy ez ritka, nem érzek dühödt kényszert, hogy nekiálljak bizonygatni, hogy de igenis mindenki kezdjen bátran fiatalabb fèrfival, mert ÉN igenis hűdeboldog vagyok... Miért kell sokaknak ilyenkor vitázni és ellentmondani, egyetlen -saját- példája alapján?


(könyörgök, ne az legyen a válasz, hogy ez nem igaz, mert ÉN sohasem bizonygatok... :D )


2014. júl. 10. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom, de ez k..va jó ami leírtàl.:-) Én pl. nem értem a lepontozókat sem.
2014. júl. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem mindenki csak a saját élményét/véleményét mondja el. Speciel ÉN (már megint én!) :), el nem tudom képzelni, hogy akár csak 10 nappal is fiatalabb pasival járjak, olyan mintha az öcsém lenne... viszont nincs semmi bajom azzal, aki fiatalabb pasival jár. A kolléganőm 15 évvel fiatalabb pasival él már 8 éve, és az se zavarja, hogy gyakran a fiú anyjának nézik... az ő életük, ők boldogok, maradjanak is azok. :)


Szerintem ez nem bizonygatás, hanem beszélgetés.

2014. júl. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem jó példákat mondtál, ezek nem "általános igazságok", mert a kutyás példa józan paraszti ész, a fiatalon házasodás meg sokkal többeknek bejön, mint az az egy saját példa. (Nem vagyok házas.)


Jó példa lenne mondjuk a tiniterhesség. Általános igazság, hogy egy tinédzser nem lenne jó szülő, de mindig van egy, aki tinimama volt, és megmondja, hogy márpedig a kérdezőnek aranyélete lesz. Engem ez zavar a legjobban, hogy tényszerűen közlik a kérdezővel, hogy vele minden rendben lesz, mert a válaszolóval is minden rendben volt. (Logika?)

2014. júl. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha te is elismered általánosságban, hogy a túl nagy korkülönbség nem jó (pláne nem ha a nő idősebb), akkor valószínűleg te is érzed azt, hogy ez a kérdés benned valamit megmozgatott... akkor nem kell csodálkozni, ha mindenki bizonygatni kezdi azt amit ő gondol erről az egészről...
2014. júl. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem például van saját véleményem.Olyan,hogy általános igazság,olyna nem létezik.Minden ember egyedi véleménnyel rendelkezik,kivéve a szektások.
2014. júl. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen igazad van, Kérdező!


Pl. Tény, hogy a peteérés napján zömében (!) fiúk fogannak. De akárhányszor ez a táma a terhesség topikban, mindig jönnek azok, akik szerint hülyeség, mert nekik lányuk lett.


Aztán itt vannak azok, akik márpedig nagyon szeretik az anyósukat.


Pl. gyakran kérdezik lányok/nők, hogy szerintünk hozzámenjen-e egy törökhöz/muszlimhoz.


Erre mindig jön a nagy riogatás.


Én hosszú évek óta élek boldog házasságban a török férjemmel, de mégsem írom le az én ellenpéldámat, mert tudom, hogy ez nagyon ritka. Nagy általánosságban nem sül ki jól egy olyan házasságból, ahol nagy a kulturális, tradicionális, vallási különbség.


(Remélem, most nem jön senki, hogy márpedig ő is boldog a török férjével. Ismétlem: általánosságról beszélünk.)

2014. júl. 11. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6 vagyok.


Nem kellett sokat várni a következő bizonygatóra:


(#3 lesz az)


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eljegyzes..

2014. júl. 11. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert a nők buták, de azt hiszik, hogy okosak és szeretnek okoskodni, mert így próbálják kiélni a frusztrációikat.( tisztelet a kivételnek) Ez abból is látszik, hogy nem sok férfi válaszoló van.
2014. júl. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem valójában az általánosítás ellen ágálnak ezek a bizonygatós válaszolók, mert már túl sokszor belefutottak abba, hogy őket, vagy az ő helyzetüket tévesen bélyegezték meg, és ez feszültséget teremtett bennük, ezért szeretnék hangosan és nyomatékosan kifejezni, hogy általánosítani hülyeség. és hát tényleg az.
2014. júl. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Számomra az is érdekes,hogy egy nő kérdezi..
2014. júl. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!