Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kényszert érzek arra, hogy...

Kényszert érzek arra, hogy megbántsam! MIt tegyek? Bővebben lent

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőmet nagyon szeretem, szinte már mintha tesóm lenne. Nagyon segítőkész, gyakran segítünk egymásnak mindenben. De gyakran lenézem őt, és megbántom, és olyakat mondok neki, hogy az minél rosszabbul essen neki. De nem is tudom hogy mondjam, valahogy kényszert érzek rá. Kérlek ne próbáljatok lehurrogni, hogy milyen barát... de nemtudom miért teszem. Csak mindig azt akarom, hogy rosszul essen neki. De nem önszántamból...nem is tudom hogy mondjam, remélem értitek. Ez mi lehet? És mit tehetek ellene?
2011. febr. 22. 20:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én azt gondolom, hogy valami nagyon piszkálja a csőrödet vele kapcsolatban.:)

Irigy vagy rá?

Ha nem, akkor annak nagyon örülök, remélem megoldódik a probléma.

(Lehet más lelki probléma is az okozó)!!!

2011. febr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
más jellegű
2011. febr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Talán beszéld meg vele, hogy nem direkt csinálod, meg minden, amit leírtál, én értelek... ha igaz barátnő, megért. próbálj kedveskedni neki, lepd meg valamivel mondjuk holnap, Dicsérd meg, hogy csini a rucija, de ha nem tudod megdicsérni, mert nem akarod (tudom, hogy nem direkt csinálod), akkor nemtudom. :(
2011. febr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Talán lelked mélyén, vagy tudat alatt szeretnéd kihozni belőle azt a tulajdonságot, ami (úgy néz ki) hiányzik belőle. Az hogy merje kimondani a saját véleményét, merje felvállalni azt, hogy ki is mondja, de ne csak a véleményét, hanem a legbelsőbb érzelmeit is.


Le kellene vele ülnöd beszélni erről. Meg kellene neki mondani, hogy azért viselkedsz vele így, mert azt várod, mikor reagál már végre másképp, mind eddig. Egyrészt neked hiányzik, hogy bizonyos dolgaidról a legjobb barátnődtől kapd meg a választ, különösen, ha az a vélemény esetleg bántó, vagy elítélő, mert inkább tőle halld meg, mint egy idegen vágja a szemedbe. Másrészt, ha nem tanulja meg, hogy kimondja, mit gondol, mit érez, stb. egész életében mások is csak saját "lábtörlőjének" fogják tekinteni. És igazán nem teheti ki magát ennek. Itt a legjobb alkalom, itt a legjobb személy (és ez vagy te), akin úgy gyakorolhat, hogy abból nem lesz sértődés és harag.

2011. febr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Gonosz kis senki vagy! Miből gondolod, hogy te több vagy nála? Megérdemelnéd, hogy emberedre találj, aki jól szájbatérdel.
2011. febr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Kétlem hogy túl sokáig barátok lennétek a jövöben.

Gondolom kicsi az önbecsülésed és ha másokat alázol jobban érzed magad csak az a baj hogy az ilyen emberek álltalános utálatnak örvendenek.

2011. febr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj utolsó és utolsó előtti válaszoló,de nagyon nincs igazad. Vannak ilyen emberek,nem is kevesen,s vannak olyanok is,akik az ilyen embereknek esélyt adnak,hogy változhassanak. Kérdező:hidd el,ezzel a bajoddal nem vagy egyedül. Ismerek még embereket közvetlen környezetemből,akik hasonlóan viselkednek.Jómagam is ilyen voltam.Legjobb barátnőm is ilyen,s most meg tudom őt érteni és segíteni neki.Nagyon sokat számít,hogy van valakid,most pl a barátnőd,aki ezt tőled "elviseli", barátkozik veled.Nem rosszból mondom ezt,mert tudom,milyen neked.Hihetetlen sokat jelentenek ilyenkor az igaz barátok. Akik a jó oldalaidat is látják. Mert biztos vagyok benne,hogy vannak jó oldalaid,kül nem bántana és nem is érdekelne,hogy "ilyen" vagy.Hidd el,meg lehet változni! Van-e valami benned,büszkeség esetleg? Vagy elzárkózol az emberektől,nem engeded magadhoz TÚL közel őket? Mondjuk ha legközelebb megbántod a barátnődet,kérj bocsánatot tőle.Azért kérdeztem,hogy van-e benned büszkeség,mert ha igen,akkor nem nagyon fog menni.De ezt is lehet gyakorolni,és szépen lassan természetessé fog válni ennek az egyszerű kis szócskának a kimondása.És hihetetlen jól fogod érezni magad,egyre jobban felszabadulsz idővel.Jobb lesz a kapcsolatod az emberekkel,s lassacskán el fog múlni ez az egész piszkálódási kényszer,és a belső feszültség.A szeretet,a türelem csodákat művel.Legyél nyitott az emberek felé.
2011. febr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Van egy halvány sejtésem,hogy olvastad az én kérdésemet,nem sokkal előtted írtam :)). Bár lehet nincs igazam.
2011. febr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Olyat tapasztaltam, hogy valaki akaratlanul bánt meg bárkit, válogatás nélkül, úgy hogy talán nem is tud róla. De hogy szándékosan, ráadásul barátot... :O

Talán féltékeny vagy rá, irigy, sok volt a kudarc? Egyik sem jogosít fel, de okok lehetnek.

2011. febr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem gyáva vagy, csak magadnak sem ismered be, élvezed, hogy találtál valakit, akit megalázhatsz. Tuti nem mersz akárkivel így viselkedni. Bocsánatot kérni meg felesleges, azok csak szavak. Ha tudom, hogy valamivel megbántom a másikat, azt egyszerűen nem teszem meg többé.
2011. febr. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!