Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet legyőzni a...

Hogyan lehet legyőzni a megfelelési kényszert?

Figyelt kérdés
6 éve ismerem a párom, 2 éve fordult komolyabbra a kapcsolatunk, de még nem élünk együtt. A baj az, hogy még mindig megfelelési kényszerben élek. Pl. ha írok neki egy sms-t és nem válaszol csak pár óra múlva, akkor azon kezdek gondolkodni, hogy biztos valami rosszat csináltam, vagy mondtam, és azért nem üzen. És tiszta ideg vagyok, amíg nem kapok választ. Próbáltam magamat mással lefoglalni addig amíg várok, de semmire sem tudok odafigyelni. Folyton attól félek, hogy valami rosszat csinálok, vagy mondok, és akkor el fog hagyni. Ezen hogy lehet túllépni?
2012. ápr. 16. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy pszichológus sokat segíthet. Ezt nem hülyeségből mondom, hanem komolyan. Segít kideríteni a hatterét, s megoldjátok.
2012. ápr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kb.mennyi idő alatt sikerülhet?
2012. ápr. 16. 11:51
 3/6 anonim ***** válasza:
egy terápia minimum 6 alkalom. Úgyhogy minimum 6 hét. Én pszichológus vagyok, de nem Magyarországon, így ott nincsenek ismerőseim:-S De érdemes érdeklődnöd, és tartsd szem előtt, hogy nem mindig a drága a jobb...
2012. ápr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, amikor találkoztok legközelebb, akkor ezt beszéld meg a pároddal.

Tudd, hogy mire vársz, mit csinált ő, amíg vártál?

Tudja-e egyáltalán, hogy várod a választ hamarabb?

/kisördögöd, csak addig fog zavarni, amíg nem látsz tisztán/


Először tudd, hogy nem tudod mi miért történik...félelmeidnek nem lesz ereje.., aztán tudd meg, kérdezd meg, beszéld meg...félelmeidnek nem lesz helye sem...így lehet túllépni ;)

2012. ápr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is ilyen voltam.

De csak olyan férfi mellett, aki mellett nem éreztem magam biztonságban.


Másfelől meg valóban egy pszichológus sokat tud ezen segíteni!


Én ingyen járok, pánikbeteg vagyok és nagyon hullámzó a hangulatom (pszichiáterhez is járok és gyógyszer szedek, de lassan azzal leállok, ezért van a pszichológus, hogy "biztonságos legyen a landolás":))

Az iskolapszichológus nagyon béna volt még gimiben, de a mostani pszichomókusom nagyon kedves!


Már az segít önmagában, hogy van egy ember, akinek elmondhatom a gondjaimat, esetleg kívülállóként több mindent észrevesz...


És egy jó pszichológus segít megszeretni önmagad!


Én is voltam bulémiás, betegségektől, emberektől, a kinézetemtől és mások képzelt reakcióitól nagyon be tudok pánikolni.

Még csak 3 alkalommal voltam a pszichológusnál.

Nem mondom, hogy na most azonnal érzem, hogy helyrejönnek a dolgaim, mert épp egy kis hullámvölgybe kerültem, de az imént kiírtam magamból, és máris jobb.


Korábban ez a hullámvölgy egy hétig s tarthatott úgy, hogy amíg tartott, nem tanultam, nem foglalkoztam magammal, csak ettem,filmeztem, olcsó kis örömforrásokkal vigasztaltam magam...



Ha nem a pasival van a bibi, akkor egy próbát megér ez a pszichológus-projekt!:)



Amúgy a pszichiáterem azt szokta mondani, vagy ássam bele magam a dolgokba, vagy engedjem el őket.

De tényleg, ha elengedem, akkor elengedtem, nincs tépelődés.


Feldmár pedig azt mondja, amíg érzed, hogy a levegő ki-be áramlik az orrodon, nincs baj, csak válaszutak.


Eldöntheted, hogy görcsölsz-e azon, hogy miért nem ír vissza a barátod.

Ha emellett döntöttél, akkor eldöntheted, hogy rákérdezel-e és idegzsábának láttatod magad, vagy nem kérdezel rá és tépelődsz magadban.

és így tovább...



Nem egyszerűbb elengedni?...

(Feltéve, hogy nem valós problémáról van szó és a párod egyébként kimutatja, hogy szeret.)



De ha úgy gondolod, a barátoddal is leülhettek ezt megbeszélni.


Nem várhatod el tőle, hogy munka mellett is mindig azonnal visszaírjon!

De elmondhatod neki, hogy ilyen bizonytalan vagy önmagadban, és kérhetsz tőle segítséget, hogy együtt oldjátok meg ezt.



és még egy:


Azért ne másoknak akarj megfelelni, mert ha mást mutatsz, mint aki vagy, nem a megfelelő ember fog beléd szeretni.

Akkor a másik nem is tud téged szeretni, hiszen ő csak az álarcot látja, és csak azt szeretheti.


Szóval érdemesebb bevállalósnak lenni és merni gyengének lenni, ha épp gyenge vagy.

Az őszinteség félelmetes, de nagyon jó dolog.


Igazából most én is ezt csinálom.

Nem keresek görcsösen pasit magamnak.

Járom az utam, és várom, hogy valaki legyen olyan őrült, és elfogadjon úgy, amilyen vagyok - és én legyek olyan őrült, hogy elfogadjam őt olyannak, amilyen.


És sokkal jobban érzem magam így (néha-néha elbizonytalanodva), mint görcsölni, kapaszkodni az aktuális pasiba, nem észrevenni az ordító hibáit, fényesre nyalni a fenekét és mindenben alárendelni magam az ő kényelmének...

2012. ápr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok/voltam. szerencsére már kevesebbszer tör rám ez az állapot de még elő elő jön. gondolj bele: már 6 éve ismered, 2 éve már Veled van. Adott ez idő alatt alkalmat hogy gyanakvó légy? Mert ha nem írt épp azonnal biztosan volt rá valami oka és végül is megvagytok, tehát felesleges ezen aggódni. Nekem az segített hogy önbizalomra gyúrok, sokat olvasok ilyen témájú könyveket. Pszichológusnál én is voltam régen sztk rendelésen ami semmit nem ért, majd magán rendelésen ami szintén nem ért semmit. Ezzel nem azt mondom hogy nem jók a pszichológusok, de nekem személy szerint nem tudtak segíteni.
2012. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!