Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Köteles vagyok én eleget...

Köteles vagyok én eleget tenni a párom elvárásainak?

Figyelt kérdés

Van egy két éves kislányunk, mivel anyagilag nem engedhetjük meg, hogy még egy évet itthon maradjak ezért visszamentem dolgozni. Ami azt jelenti, hogy hajnal fél ötkor indulok és dél után fél négyre érek haza, a kicsire ilyenkor anyósom vigyázz. Párom reggel hattól este hatig dolgozik egy nádfeldolgozóban (ez azért lényeges mert ebből van a probléma).

Párom nehezményezi, hogy mire ő hazajön a tizenkét órás fárasztó munka után nincs megfőzve, kitakarítva stb. Könyörgöm! Ahogy a buszról máris megyek anyósomhoz a kicsiért. Hogy tudnék mellette mindent megcsinálni?! A másik dolog ami a páromnak derogál, hogy mivel egy szoba konyhás albérletben lakunk a kicsi velünk alszik egy szobában, ezért szex sincs annyi mostanában amennyit a párom igényel, de a kicsit mégsem tehetem ki a szobából. Szinte mindennaposak a viták ezek miatt. Jogosak a párom elvárásai?


2014. júl. 9. 21:39
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
*ahogy a buszról leszállok.
2014. júl. 9. 21:41
 2/44 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Elég bunkó.
2014. júl. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
71%
Jogosnak nem jogos, de tulajdonképpen érthető, hogy napi 12 óra munka után azt a rohadt munkát szeretné ellensúlyozni bezabálással és szeretkezéssel. Sajnos ez sokszor nehezen összeszervezhető.
2014. júl. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
76%

Van, ami jogos, ésvan ami nem.


Az, hogy 11 óra munka után te csinálj meg minden háztartási munkát, az egyrészt eleve nem megy, el kellenen kettötök között osztani, másrészt eleve nem is férn bele az idöbe, hogy addigra elkészülj, mire ö hazaér.

Más kérdés, hogy ha senki sincs otthon, akkor mit kellene különösebben takarítani minden nap.

Ezen kivül lehet este hideget is enni, minden nap még fözöcskézni is eléggé túlzás.


Abban viszont igaza van, hogy ha a gyerek ott alszik veletek, akkor nem lehet intim kapcsolatot fenntartani, és ez egyértelmüen nem tesz jót a kapcsolatotoknak.


Praktikusabb lenne olyan helyen keresni albérletet, ahol neked nem kell állandóan buszozni és ehelyett legalább másfél szobás lakást bérelni.

2014. júl. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 intrepid ***** válasza:
56%
Kölcsönösen kellene egymás felé mozdulni, mert szakítás lesz a vége. Az összebújás meg nagyon fontos egy párkapcsolatban. Ha nem kapja meg otthon, előbb - utóbb máshol találja meg.
2014. júl. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
26%

Négytől lenne időd egy gyors vacsit összedobni. Vagy hétvégén többet főzni és lefagyasztani, Azt csak fel kell melegíteni.

Takarítás nem kell mindennap, főleg,ha napközben nincs otthon senki.

De az mindenképpen jó lenne, ha legalább másfél szobás lakást keresnétek.

2014. júl. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
90%
Együtt kéne kitalálnotok a megoldást. Nagyon nem egyszerű a helyzetetek, de mitől lenne így jobb? Muszáj lenne változtatni valamelyik részén, mielőtt elfogy valakinek a türelme.
2014. júl. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
11%

Ha jól értelmezem te maximum 8 vagy 9 órát dolgozol, míg a férjed 12-t. Ilyen körülmények között én sem értem, hogy hogyan nem jut időd mindenre.


Miért nem viszi mondjuk az anyós a buszmegállóba a kicsit (legalábbis amikor nincs nagyon hideg pl.), addig sétál is vele egy kicsit, és mire jössz, ott várhatnának - nem vesztegetsz el x időt azzal, hogy elmész érte aztán hazaballagsz. Ezután kerek 2 órád maradna egy 20 perces ebéd összedobására és minimális takarításra.


Főzni nem kell mindennap, elég minden 2. vagy 3. nap, és akkor időzítheted úgy is, hogy hétköznap igazából csak egyszer kell ezzel foglalatoskodnod. Természetesen főzhetne a férjed is néhanapján, ahogy takaríthatna is. De számomra egyértelmű, hogy akinek kevesebb a munkaideje, az megpróbálja a maradék időben az otthoni teendőket elvégezni. Nálunk mikor én dogloztam kevesebbet, én csináltam ezt. Most a férjem dolgozik kevesebbet, mint én, ő csinálja ennek a nagyját.


Az egy szobás albérletbe szülést nem kommentálnám, bár a gyereknek ettől lehetne saját kiságya és aludhatna abban. Bár azért a kisbaba szeme előtti nemi élet valóban egy frusztráló gondolat még úgy is, személy szerint nem lenne hozzá gusztusom. Marad a fürdőszoba pl. :) Aki akarja megoldja, aki nem, az keresi a kifogásokat.


A párod elvárásai mindent egybevéve jogosak, de neki sem ártana tenni valamit ezeknek a megvalósításáért.

2014. júl. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Anyagi okok miatt nem megoldható másik albérlet plusz anyósom is így tud vigyázni a kicsire. Anyagi problémánkat az is tetézi, hogy páromnak van egy tíz éves lánya aki után gyerektartást fizet.
2014. júl. 9. 21:56
 10/44 anonim ***** válasza:
36%
Áruld már el, mire szültél, ha leírásod szerint magatokat sem tudtátok eltartani előtte sem, és ráadásul súlyosan megterhelt benneteket anyagilag a férjed előző házasságából származó gyermeke? Muszáj volt a semmire, ugye?
2014. júl. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!