Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Köteles vagyok-e beleegyezni...

Nekem77 kérdése:

Köteles vagyok-e beleegyezni a környezettanulmányba?

Figyelt kérdés
A párom pereskedik a volt feleségével a bíróságon gyermektartás összegének megváltoztatása ügyében. A volt feleség és ügyvédje kérelmezte a bíróságnál, hogy végezzenek nálam környezettanulmányt. Nem vagyunk élettársak és a párom nincs is hozzám bejelentve. Visszautasíthatom a környezettanulmányt? Mit kell tegyek ez ügyben? Milyen alapon szeretnék ezt kérni tőlem?
2014. márc. 18. 14:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem éltek együtt akkor semmi joga nincsen.
2014. márc. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

környezettanulmányt a gyerek szüleinél, illetve azok élettársainál lehet végezteteni. Az élettársak esetében is csak akkor, ha bionyíthatóan hosszabb ideje élnek ott - az, hogy éppen beköltözött, nem elég indok.


Szóval kizárt, hogy téged ilyenre kötelezhetnének, és egyébként is semmi közöd az egészhez.

2014. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

"Milyen alapon szeretnék ezt kérni tőlem?"

Gondolom azért, mert még ha nincs is bejelentve, de ott lakik, azt a címet adta meg tartózkodási címnek, nem?

2014. márc. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
ehhez semmi közük nincsen.nem is értem.az asszony többet akar kérni vagy mi?
2014. márc. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Keress fel egy ügyvédet és kérdezd meg mit tehetsz. Ez a legtisztább. És úgy tudom a tanács vagy kérdés nem kerül pénzbe se.
2014. márc. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

Azért gondolom ti sem engednétek el akárhová a gyerekeiteket?


Ha a párod gyermekei rendszeresen tartózkodnak nálad, akkor nem tartom indokolatlannak ezt a kérést, attól függetlenül hogy az ide vonatkozó jogszabályokat nem ismerem.


Egyébként miért nem szeretnéd?

2014. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%

Mivel a tartásdíj megváltoztatását kérte párod, gondolom negatív irányba, hiszen ha többet fizetne az ex nem menne ügyvédhez.


Mivel te vagy a volt férj párja, és együtt életek, a környezettanulmány során az anyagi helyzeteteket fogják felmérni. Gondolom megnézik az új dolgokat, amit közösen vettetek, vagy megnézik az új dolgokat a jövedelmed tekintetében.

Valahogy ki kell deríteniük, hogy jogos-e apuka kérése.

Az elég fura lenne, hogy ti éltek a csilli-villibe, veszitek az új cuccokat, apuka meg azt mondja nem tud annyi tartásdíjat fizetni.


Nem azt mondom, hogy ez a helyzet, de a pontos tények ismeretére a bíróságnak szüksége van ahhoz, hogy dönteni tudjon.

2014. márc. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Még levele sem jön hozzám.

Mivel a kapcsolatunk nem titok, gondolom minden követ megmozgatnak, hogy ne változzon a gyerektartás összege.

De még mindig nem értem, nekem mi közöm van az egészhez???

2014. márc. 18. 14:56
 9/16 anonim ***** válasza:
Egy tartásdíj megállapításnál nem csinálnak környezettanulmányt. Mivel nem együtt laktok, így nálad még úgy sem csinálnának. Hogy mit kér az ügyvéd, az egy dolog. Az nem jelenti azt, figyelembe is veszik a kérését.
2014. márc. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
7-es, ez hülyeség így. Az új nőnek akkor sem kéne beszállnia a gyerektartás költségeibe, ha együtt élnek, nemhogy különélés esetén! Ha az apuka 100 ezer forintos bérből fizeti a gyerektartást, akkor az anyának akkor is a 100 ezer alapján számítják, ha az apuka új nője Paris Hilton. Az exnek nincs köze ahhoz, az apa milyen anyagi helyzetű nővel jár, vagy épp él. Ugyanígy apának akkor is fizetnie kell a gyerektartást, ha az anya jött össze egy milliárdossal, a gyerekekért a szülei, nem az aktuális partnerek felelnek anyagilag.
2014. márc. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!