Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Köteles vagyok-e beleegyezni...

Nekem77 kérdése:

Köteles vagyok-e beleegyezni a környezettanulmányba?

Figyelt kérdés
A párom pereskedik a volt feleségével a bíróságon gyermektartás összegének megváltoztatása ügyében. A volt feleség és ügyvédje kérelmezte a bíróságnál, hogy végezzenek nálam környezettanulmányt. Nem vagyunk élettársak és a párom nincs is hozzám bejelentve. Visszautasíthatom a környezettanulmányt? Mit kell tegyek ez ügyben? Milyen alapon szeretnék ezt kérni tőlem?
2014. márc. 18. 14:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

1. A kérdezö leírta, hogy NEM élnek együtt!!!


2. Ha együtt élnének is, akkor sincs semmi köze a lakáskörülményeikhez a gyerektartásnak. Ugyanis CSAK az apa jövedelme számít, az esetleges élettárt/házastárs jövedelme NEM.


3. Aki meg ezt kérdezte: "Azért gondolom ti sem engednétek el akárhová a gyerekeiteket?", az eléggé el van tévedve. Ha ugyanis az apának láthatása van, akkor ez idö alatt ott van a gyerekkel, ahol az apa jónak tartja, és ebbe senkinek nincs beleszólása. De ebben az esetben eleve nem láthatásról, hanem gyerektartásról vanszó, amihez a kérdezönek semmi, de semmi köze.

2014. márc. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
6%

Egyrészt nem tudhatjuk, hogy kizárólag gyerektartásról van szó vagy másról is.

Másrészt, ha én rendezett körülmények között nevelem a gyermekeimet (tisztaság, rend, stb), akkor azért nem hiszem, hogy ne tehetnék valamit az ellen, hogy a párom a putriba hordja a gyermekeimet, esetleg egy olyan helyre, ahol káros hatások érik. Ezt nem feltétlenül erre az esetre írtam...

2014. márc. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem éltek együtt, akkor nem, nem kell beleegyezned., vagyis nem fognak kényszeríteni bírósági úton sem

/viszont nem tudom mi miatt nem szeretnéd../


Amúgy igen, ha a bíróság elrendeli elvileg köteles az ember vállalnia környezettanulmányt, sőt ha beidéznek megjelenni a bíróságon (ha közöd van hozzá ha nem)


Ha együtt élnétek akkor a gyerektartás szempontjából tényleg kérhetnek iyet.

számomra is megdöbbentő, bár logikus.


Nem egyszer előfordul, hogy a párnak dolgoznia sem kel, mert és nem is teszi, hisz a párja anyagi helyzete ezt megengedi, így a elvileg a minimum gytartást fizetné, közben külföldi nyaralások, luxus autó és luxus ingatlan az "övé"

bár másra hegyezik ki a cikket, de van eről is szó

[link]

2014. márc. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
31%

"Az új nőnek akkor sem kéne beszállnia a gyerektartás költségeibe, ha együtt élnek,"

7 vagyok, teljesen egyetértek. Nyilván nem kell beszállnia.

Az én válaszom arra vonatkozott, hogy apuka esetleg azért kéri a csökkentést, mert új néninél meg kell vásárolni az új cuccokat. No erre nem adják meg a csökkentést. Ehhez új néni jövedelmének semmi köze nincs. Apuka hozzáállását és valódi anyagi körülményeit vizsgálják.


Valami alapja azért csak van annak, hogy a kérdező így hőzöng, meg olyanokat írt privátba, hogy mivel nem élünk együtt, így jártak stb. No meg annak is van alapja, hogy megkérték a környezettanulmányt. Jelen felállásban nagyon indokoltnak kell lennie. Vagy nem így gondoljátok?


/amúgy kedves kérdező nem válaszolok. Ha van hozzáfűzni valód, tedd meg itt./


Amit én az olvasottakból és a privát üzenetből leszűrök, hogy apuka jómódú jó munkahellyel, viszonylag magas összegű tartásdíj kötelezettséggel. Új néninek meg nagyon fáj, hogy nem ő szépülget meg épülget apuka pénzéből. Ez bántja a kérdező csőrét. Ha nem lenne mit takargatni, mit fájna neki a környezettanulmány?


Szerintem a baj ott kezdődik, hogy pl. minimálbért keres, de hitel nélkül ott figyel a nagy plazma a falon, meg a csilliárdos berendezési tárgyak, amit már apuka hozott, miközben gyerekéről nem gondoskodik úgy mint addig.

Szerintem ezért kellemetlen ez a szitu neki. Persze ez csak megérzés.

2014. márc. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Kedves 7.

Én nem hőzöngök. Egy kérdésem volt amit feltettem.

Ami úgy hangzott, hogy ha valakivel nem élek együtt, miért kérnek tőlem környezettanulmányt?

Ami az én múltam és hozományom, úgy gondolom senkinek semmi köze hozzá. Ez nem takargatni való. És ezért nem szeretnék beengedni ide senkit.

2014. márc. 18. 17:20
 16/16 anonim ***** válasza:
44%

Nem vagy köteles.

Egyáltalán hogy merült fel ez a kérdés? Attól még, hogy a gyámhivatalnál. bíróságnál kérvényt nyújtanak be eziránt, annyi szakértelemmel rendelkezniük kellene az ott dolgozóknak, hogy elutasítsák.

2014. márc. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!