Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szólnom kéne a nővéremnek a...

Szólnom kéne a nővéremnek a kameráról?

Figyelt kérdés

A nővérem hazaköltözött egy időre a szüleinkhez, amíg nem talál lakást.

Kb.fél éve betörtek a szüleinkhez, ezért 3-4 hónappal ezelőtt 3 kamerát szereltek fel: egyik az udvart és a kaput figyeli, egy a hátsó kertet, egy pedig bent van központi helyen elhelyezve, így belátja az egybe nyitott nappalit és konyhát, és ha nyitva az ajtó kilát a folyosó nagy részére, beleértve a fürdőszoba és egy hálószoba bejáratát is, vagyis direkt úgy lett elhelyezve,hogy senki se tudjon észrevétlenül mozogni a házban.

A kinti kameráról mindenki tud, viszont a hátsó és a benti kameráról direkt nem beszéltek senkinek a szüleim (a benti el is van takarva, én sem vettem észre míg apám nem mondta,hogy jól vizsgázott a kamera mert nem vettem észre).

Én azt hittem a nővérem azért tud róla, viszont tegnap apám mutatta a telefonján, hogy azt nézi mit csinál otthon a nővérem és azt mondta így tudja ellenőrizni, hogy a nővérem betart-e minden szabályt amit megbeszéltek, akkor is ha ők nincsenek otthon. Kérdeztem, hogy miért, ő nem tudja hogy van fent kamera, mire apám mondta,hogy nem, nem tudja. Tehát anélkül figyelik mikor azt hiszi hogy egyedül van, hogy ő tudna róla. Elmondanátok neki?


ma 13:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez kimeríti a személyiségi jogok súlyos megsértését. Amit apucika csinál bűncselekmény. Konkrétan kukkol. Én szólnék a nővérednek, joga van tudni h megfigyelik.
ma 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Inkább menekülnék az ilyen emberektől nagyon messzire. Nehogy azt hidd veled nem csinálnak hasonló szintű aljasságokat.

Arra kíváncsi lennék azétr, mit csinálna, ha látná, hogy a felnőtt gyerekét valami alkalmi csávó reszeli a kanapén mondjuk...

ma 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen szólnék róla. Joga van tudnia a nővérednek akkor is, ha ő költözött haza.
ma 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal

Még annyit, hogy tudtommal kötelező kirakni táblát, hogy: kamerával megfigyelt terület

ma 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy igen!
ma 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"kötelező kirakni táblát, hogy: kamerával megfigyelt terület"

Magánházakban nem valószínű, de ez így nagyon gáz...


Ha ott lakhat, akkor megbíznak benne, nem? Ha megbíznak benne, akkor viszont az első pillanattól kezdve el kellett volna, hogy mondják neki! Ha ellenben nem bíznak meg benne, akkor miért engedték meg, hogy ott lakjon?

Ezek után viszont én nem bíznék meg a szülőkben a lány helyében, úgyhogy kiköltöznék!

ma 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Krampusz1 válasza:
95%
Apádnak szólj, hogy szóljon ő neki, így korrekt.
ma 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
kamu
ma 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Persze, hogy szólj. Pláne ha direkt figyelik is
ma 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Úgy illene a belső kamerát beállítsni, hogx amikor valaki otthon van, a lencse forduljon be, hogy fizikailag alkalmatlan legyen a kedelkedésre. Automatikus is lehet, a mobiltelefon pozíciója alapján. Ezt mindegyik tudja, és az összes megosztásra érvényes.


Jelen formában jogsértő.


Rejtett kamera magánlakásban sem megengedett.

ma 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!