Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukam meg fog halni. Hogyan...

Anyukam meg fog halni. Hogyan lehet ezt felfogni? Feltudom majd valaha is dolgozni?

Figyelt kérdés
Anyukamnal 3honapja derult ki,hogy gond van a majaval. 1 hete megmutottek vastagbel daganattal,az egesz vastagbelet eltavolitottak.Kiderult az is,hogy a majan vannak az attetek es menthetetlen :( :( csak romlik az allapota,egyre tobbet van magankivul,nem tudja miket beszel :( :( es ez csak rosszabb lesz.Azt mondtak napjai,max hetei vannak hatra. Miert ilyen kegyetlen az elet???? Anyukam meg csak 40 eves!!!! En 20 eves vagyok es van egy 15 eves hugom is! Itt van az 5honapos unokaja akit mindennel jobban szeretett,o volt a mindene! Nem utolso sorban itt van apukam is,aki ugyan tartja magat amennyire lehet,de hihetetlen ez a helyzet :(((( el sem hiszem,hogy ez velunk tortenik. Annak az egynek orulok,hogy anya ezt nem tudja.Azt hiszi,hogy a vizelete miatt van korhazban es o jonne haza mert ot varja a maj orvos :( :( :( Nem tudom felfogni,hogy elveszitem ot.SEGITSEG!!!!!!!
2014. jún. 26. 18:47
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom. :(

Te hány éves vagy?


Fel lehet dolgozni, de csakis szakember, azon belül is pszichiáter szakorvos segítségével. Semmiféle bugyuta semmitmondó gyászcsoportba ne menjetek, mert az csak ront az egészen.


Mivel a húgod elég fiatal, jó volna még most, amikor édesanyád még él, keresni neki és neked is egy pszichiátert. A húgodnak ifjúsági kell, ha te 25 elmúltál, akkor neked felnőtt, alatta ugyanaz, és mindkettőtöknek háziorvosi beutaló kell. Nem fog legyógyszerezni, nem kell félni.


A gyászt meg lehet gyászolni előre is. Ezt nevezik preventív gyásznak és olyan esetekben lehet alkalmazni, amikor a tényleges halál és a valódi gyász nagyon hamar várható. Tipikusan nagyon beteg, menthetelen, vagy nagyon idős emberek közeli hozzátartozóinál szokták alkalmazni, azért, hogy lelkileg egy kicsit tehermentesítsék őket.


Nektek ez azért volna jó, mert nagyon nagy teher két fiatalanak az, hogy az édesanyjukat elveszítik, és ráadásul ilyen szörnyű betegségben.


Az én nagyanyám így halt meg, mindkettő. Ha akkor lett volna olyan pszichiátriai ellátás, mint ma Magyarországon, akkor a nagyapám és az apám (aki fiatal kölyök volt) nem nyomorodott volna bele a gyászba.


Ne áltassátok magatok, hanem készüljetek fel a halálára. Tudom, hogy ez keményen hangzik (nekem most halt meg apám nemrégen), de hidd el, sokkal többet ér, mint rózsaszínű lázálmokkal hitegetni magatokat. Legyetek az anyu mellett, ameddig csak lehet, csináljhatok róla fotókat, videofelvételeket; ha már nem tud beszélni, akkor csak üljetek mellette és fogjátok a kezét.


Kitartást és sok-sok erőt mindannyiótoknak! és nyugodtan írjál privátot, ha akarsz, itt vagyok.

2014. jún. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
ja bocs: most látom, hogy te 20 éves vagy.
2014. jún. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem a helyzeted!5 nap alatt vesztettem el a szerelmemet,25 évesen.Szintén vastagbélrák,amit 3 hónappal előtte nem láttak még az orvosok.Feltárták és kiderült,hogy teljesen áttétes,a mája, a tüdeje,a medencéje minden.

5 nap alatt belehalt... :'(

Kegyetlen az élet!!!Miért pont őt kellett elvennie tőlem!!??

MIÉRT????

Fogadd őszinte együttérzésemet!

25/L

2014. jún. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

2. Válaszolóval értek egyet.

Anyámnak is volt valami baja (nem ez,) és nem is halálos, illetve halálos, ha nem kezelték volna.

4 orvos azt mondta el kell távolítani a Méhét, az 5. mondta azt, hogy nem kell. (Pontosan, már nem tudom mi volt a baja)

A méhét nem távolították el, anyám meggyógyult... (Ha bele gondolok, talán Méhrákra tippeltek az orvosok)


Szóval ezzel az egésszel azt szeretném mondani, amit a 2. válaszoló.

Egy-két orvost még azért keressetek fel, amilyen hamar csak tudok.

2014. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Nagyon együttérzek veled, en is fel éve vesztettem el az anyukámat hasonló betegsége volt ugyancsak máj. Tudom borzasztó erzes, de próbáld elfogadni, hogy meg fog halni, próbálj meg felkészülni rá. Nekem ezért volt könnyebb talán, mert felkeszultem ra, ahogy elottem vki irta, elore elkeztem gyaszolni. Amikor elmondtak hogy meghalt, nem roppantam össze, mert felkészítettem magam rá. Szörnyű ürességet éreztem, borzasztó volt, de nem tudtam sírni sem, csak amikor a többiekre gondoltam, apukámra és akislanyomra, aki imádta a mamat, és nem tudtam hogy leszek képes elmondani neki. Nagyon nagy támasz volt a férjem, úgyhogy próbálj te is a ferjed mellett maradni a legrosszabb időkben, mert borzasztó lesz nélküle ezt túlélni. Nekem is volt olyan hogy meghalt egy közeli rokonom, és a férjem pont akkor utazott külföldre, azt hittem belehalok a fajdalomba, mert pont senki nem volt ott mellettem.
2014. jún. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a kedves szavakat es az egyutterzest :( Reszvetem azoknak,akik mar szinten elvesztettek valakit. Picivel konnyebb,hogy kiirtam ezt magambol,de soha nem fogom megerteni,hogy miert most? Miert ilyen koran?? De muszaj lesz elfogadnom...az biztos,hogy most nagyon ossze kell fogni a csaladnak,mert nem lesz egyszeru.A paromat is nagyon megrazza a dolog,nagyon szeretik egymast anyaval :( jelen pillanatban o es a kisfiam akik eltetnek engem,nem is tudom mi lenne,ha nem lennenek.
2014. jún. 26. 23:52
 27/30 A kérdező kommentje:
Junius 30.an este elhunyt :( :( :(
2014. júl. 9. 09:45
 28/30 anonim ***** válasza:
Fogadd őszinte részvétem!
2014. júl. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Fogadd őszinte részvétemet! Megnyugvást és vigasztalódást kívánok neked és egész családodnak!

23-as voltam

2014. júl. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Részvétem :(
2014. júl. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!