Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én tényleg lusta vagyok...

Most én tényleg lusta vagyok emiatt?

Figyelt kérdés
Beszélgettem a sógornőmmel, ő és a keresztlánya ez a tipikus szülök gyereket, tartsanak el és jó háziasszony vagyok nők.Én a gyerekem mellett is dolgoztam, saját vállalkozásunk van és mellette még más munkám is. Amikor segítettem a páromnak a vállalkozásba és még a saját munkámat is végeztem, akkor ő sokat volt otthon és ő főzött, mosogatott stb. Volt, hogy annyi erőm volt, hogy leüljek a tv elé, ő elém rakta a kaját stb. Ez fordított esetben is így van. A sógornőm nővére is hasonló, mint én. Most megkaptam a két tökéletes háziasszonytól, hogy milyen gáz, hogy ha már otthon vagyok, akkor kutya kötelességem nekem csinálni ezeket a dolgokat, még ha aznap 10 óürát is dolgoztam.
2014. máj. 23. 23:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
38%

Járunk boltba, csak kocsi nélkül nem cipekedem, ha pl. a GRobyból van kiszállítás bizonyos összeg felett ingyen. A kényelmesség amúgy lehet egyenlő a lustasággal. Nem verem a mellem, épp, hogy panaszkodtam, hogy úszik a háztartásunk, mert mindketten melózunk, ahogy a kérdezőék is.


A kérdező egyébként igazat szólt most utoljára.De te is kezdj el panaszkodni a fő munkahelyedre (ahogy nekik az otthonuk az), hogy miért nem csinálja meg a főnököd a kimutatást?:D És magyarázd el a rokonaidnak, hogy neked is ugyanolyan nehéz, mert a főmunkahelyeden minden munkaköri kötelességedet teljesítened kell...

2014. máj. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
50%
18- de, kapaszkodj meg, forintosítjuk, MI, közgaszdászok. Nagyokos. Még magyarul sem tudod kifejezni magad.
2014. máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
74%
21- Majd 10 év múlva számolj be a szokásaidról. Tojáshéj ott fityeg a fenekeden. Ne nézd le a háziasszonyokat és ne nézz le senkit a munkája miatt.
2014. máj. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
48%

közgaszdászok:D Ez tényleg magyar volt.


Amúgy nem forintosítjuk, csak írunk róla tanulmányt. Ez nagy különbség, attól még nem kap érte szegény fizetést. Mert a társadalom/az állam/az adórendszer nem támogatja ezt az életformát.


Te akkor egyetértesz a kérdező sógornőjével egyébként? és keresztlányával? szerinted a kérdezőnek még otthon egyedül kéne házimunkát csinálnia? Vagy te hogy gondolod ezt? Szerinted a kérdező vagy én, vagy bárki is lenézzük az otthon levőket? Én ugyan nem.:)


A kérdezőt is csak az idegesíti, hogy támadják őt, amiért nem háziasszony, hanem dolgozik+háziasszony.

2014. máj. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
50%

Elpötyögtem egy betűt, Te okostóni.

A szakma elég mély bugyraiban lehettek a pároddal, ha nem értitek a házimunka forintosítható értékének elvét. Nem, nem kap érte "fizetést". :DDDDD


Elképesztő mélységek, tényleg.


Alapvetően nem értek egyet a másik életének, értékének degradálásával. Ez a kérdező rokonaira és rád is igaz.

2014. máj. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
23%

Nem fogok talpat nyalni senkinek, de ez szànalmas. Nem hiszem, hogy bunko beszolàs volt. Egyébként én is htb vagyok ugyhogy mindkét oldalt ismerem, sokàig dolgoztam, most pedig részmunkaidözök.

A lepontozott voltam

2014. máj. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

7es vagyok: Kérdező, hát mit ne mondjak, én nekem házi munka volt a fő feladatom, de volt párszor, hogy olyan fáradt voltam, hogy párom munka után besegített pl. vacsi után ő mosogatott el...anélkül, hogy kértem volna. Sogóréknak nem tetszett, de szerintem semmi közük hozzá, ha a párom nem akarna így tenni, egy részt nem kötelező, más részt ő maga is megtudja mondani...innét kezdve közük sincsen hozzá. Valszeg, ha túl lőttem volna valóban a célon beolvasott volna nekem a párom maga, ahogy azt meg is szokta tenni, ha ilyen van, dehát egyes tesókák azt hiszik, hogy a gyerekükről van szó, akit irányítaniuk kell! Még ezek a gondolatok jutottak eszembe tegnap óta.

Aki pedig engem is leszavazott, az mélyen magába nézhet!!! Fáj az igazság, mi? :D :P

2014. máj. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!