Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a lusta húgommal...

Mit csináljak a lusta húgommal, aki rajtam élősködik?

Figyelt kérdés

Anyu szeptemberben rám sózta az akkor 20 (most már 21) éves tesómat. Vidékről jött föl hozzám lakni. Én majdnem 8 évvel vagyok idősebb, 18 éves korom óta lakom itt Pesten. Ide jártam egyetemre, a tanulás mellett végig diákmunkát végeztem. Nem mondom, hogy rosszul állok anyagilag, mert jól keresek attól függetlenül, hogy a lakástörlesztőm viszi a fizum egyharmadát. Sőt a tesómat is el tudnám tartani - ha nem azért jött volna föl, hogy munkát keressen! Van egy szakmája, jó eszű lány, csak ellébecolta a sulit. Arra vár, hogy felvegyék az egyetemre, de nem akar dolgozni addig. (Szerinte nincs állás. Én keressek neki? Azért néha keresnek ide-oda eladókat.)


A lakásban nem csinál semmit, pedig úgy beszéltük meg, hogy besegít a házimunkába, kitakarít, ez így nekem hasznos lenne, mert reggel 8-tól este 8-ig nem vagyok itthon hétköznap. Mosok rá, főzök rá (vagy hagyok neki pénzt kajára). Bent van a szobájában, ott kuksol egész nap. Még a TB-je sem érdekli (haza kellene mennie a vidéki önkormányzatra, hogy elintézze a papírt), így nincs betegbiztosítása.


Nő létére hogy lehet valaki ekkora korhely?


Decemberben bepasizott, amióta idejár a srác, azóta sokkal több kaja fogy. A fiú nagyon trehány... Nem tudom a szexuális életemet élni, mert zavar, hogy itt a srác (a "partnerem" nem a barátom, csak "az" van).


A húgom elvárja, hogy legyen itthon Coca-Cola (a pasija csak azt issza meg, én meg nem venném magamtól), ha nincs, jön a hiszti. Ma megsütöttem és megfőztem délelőtt, mert átjön a barátnőm négyre. Mondanom sem kell, hogy befalták a kacsasültet (most úgy hogy kínáljam meg a barátnőmet, hogy hiányzik a kacsa fele?), a sütiből meg annyi se maradt, hogy kirakjam egy kis tálcára (kínáljam meg a maradék 4-5 szelettel?).


Jól kihisztizem itt magam...


A tesómnak szoktam agymosást tartani, de azzal jön, hogy én irigy vagyok rá, mert neki van barátja, nekem meg nincs. Vagy azzal, hogy hol találjon munkát ebben a válságban. A beszélgetésnek semmi értelme nincs. Anyuhoz nem akarom visszapasszolni, mert egyrészt jobb neki itt Pesten, másrészt anyunak a második férjével nem jön ki a hugicám. A barátjához nem költöztethetem, mert a szüleivel lakik, pedig annyiszor megfordult a fejemben, hogy összecsomagolom a cuccait.


2013. febr. 17. 14:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Közlöd vele a feltételeidet.


1. Otthon a házimunkát ö végzi, amig te dolgozol.

2. A barátja vagy befizet a költségekbe, vagy nem jhet a te lakásodba.

3. Ha nem tetszik neki, akkor egy hónap múlva elköltözhet.

2013. febr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nézem leültél már vele jópárszor beszélgetni. Nagyon rendes dolog tőled, hogy eddig eltartottad a húgodat, DE..


Én leülnék vele beszélgetni még egyszer utoljára, és ultimátumot adnék..mondjuk úgy 1 hónapot kb.


Amennyiben nem változik meg gyökeresn a helyzet, pl. besegít a házimunkában, figyelmesebb veled is, nem hordja fel folyton a barátját(mert miért ne lehetnének náluk?az hogy ott vannak a szülők szerintem egyáltalán nem gond), akkor szépen elküldeném.

Ha a barátjához nem tud menni, akkor majd megy anyuhoz.

Szerinte elég türelemmel voltál már felé, én nem tűrném tovább.

2013. febr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ennyire szánod a kedves húgodat, addig biztos mi akármit tanácsolhatunk, te továbbra is tűrni fogsz. Néha kiírod, kibeszéled magadból, de érdemben nem fogsz tenni semmit... Ha ez változni fog, akkor már nem fog érdekelni, hogy jaj szegénynek hol lenne jobb, kivel nem jön ki. Majd akkor elküldöd, hagy menjen amerre lát. De addig ugyanaz lesz, mint eddig. Ő kihasznál téged, te meg sajnálod a kis buksiját. Most csak a barátját hozza a nyakadra, később a gyerekét is ott fogja nevelni nálad. Vagy ultimátumot adsz neki, vagy tűröd tovább.
2013. febr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 QueenRavenna ***** válasza:
64%
Küldd vissza ahonnan jött!
2013. febr. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

anyukád milyen rendes, hogy egy léhűtőt a nyakadra küld, amikor kész csoda, hogy egyedül megállsz a saját lábadon..


én elkapnám a kisasszonyt, és közölném vele, hogy ha ettől a perctől kezdve nem tudja mi a dolga, és nem áll neki, akkor indulhat ahova akar


ja és én alapból nem engedném be a pasiját a lakásomba, főleg ha ilyen trehány


nehogy már te érezd magad kellemetlenül a saját lakásodban, amit te vettél meg a keresett pénzeden

2013. febr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem akarsz eltartani?

Komolyan, vagy masfel eve nem ittam coca-colat -_-

Tarts engem, vagy egy haziallatot, az aranyosabb, es hasznosabb...

2013. febr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6.: :o) Rendben van, gyere!
2013. febr. 17. 14:58
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Hát ritka nagy balek vagy, már bocs...
2013. febr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Nem vagy az anyja, nem vagy köteles eltartani. Szabj neki ultimátumot. Mielőtt a te életed foglya megkeseríteni.
2013. febr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
52%
Túl együtt érző vagy a húgoddal és el is kényeztetted. Ahelyett, hogy a saját lábára tudna állni, mert rajtad biztos nem fog. Ha most nem tudnám, hogy a nővére vagy, akkor biztos azt hinném a leírtak alapján mintha anyja lennél. Ő pedig kihasználja a helyzetét. Kezd el leépíteni magadról. Ne vegyél meg neki semmit. Ha hisztizik valamiért, akkor azt anyjának tegye, ne neked. Ne süssél, ne főzzél rá, ne csinálj meg neki semmit. Éppen annyi adagot főzzél meg, amennyi neked kell. Hanyagold el. Ha emiatt el kezd hisztizni, akkor nézz rá, bele pontosan a két szemébe (mintha farkas szemet néznél valakivel), akkor mondd el neki egy rövid mondattal jó hangosan és határozottan, majdnem üvöltve: fogd be és kezd élni a saját életedet nélkülem!!! Semmit mást, és egyből eltűnsz előle. Ne adj neki esélyt, hogy neki álljon érvelni. Na hagyd, hogy sajnáltassa magát. Egy muszáj ilyen drasztikusan csinálni. Ebből nem lesz újabb vita. Hidd el ennek fájnia kell, hogy megértse. Jót fog tenni a lelkének hosszú távon.
2013. febr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!