Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a lusta húgommal...

Mit csináljak a lusta húgommal, aki rajtam élősködik?

Figyelt kérdés

Anyu szeptemberben rám sózta az akkor 20 (most már 21) éves tesómat. Vidékről jött föl hozzám lakni. Én majdnem 8 évvel vagyok idősebb, 18 éves korom óta lakom itt Pesten. Ide jártam egyetemre, a tanulás mellett végig diákmunkát végeztem. Nem mondom, hogy rosszul állok anyagilag, mert jól keresek attól függetlenül, hogy a lakástörlesztőm viszi a fizum egyharmadát. Sőt a tesómat is el tudnám tartani - ha nem azért jött volna föl, hogy munkát keressen! Van egy szakmája, jó eszű lány, csak ellébecolta a sulit. Arra vár, hogy felvegyék az egyetemre, de nem akar dolgozni addig. (Szerinte nincs állás. Én keressek neki? Azért néha keresnek ide-oda eladókat.)


A lakásban nem csinál semmit, pedig úgy beszéltük meg, hogy besegít a házimunkába, kitakarít, ez így nekem hasznos lenne, mert reggel 8-tól este 8-ig nem vagyok itthon hétköznap. Mosok rá, főzök rá (vagy hagyok neki pénzt kajára). Bent van a szobájában, ott kuksol egész nap. Még a TB-je sem érdekli (haza kellene mennie a vidéki önkormányzatra, hogy elintézze a papírt), így nincs betegbiztosítása.


Nő létére hogy lehet valaki ekkora korhely?


Decemberben bepasizott, amióta idejár a srác, azóta sokkal több kaja fogy. A fiú nagyon trehány... Nem tudom a szexuális életemet élni, mert zavar, hogy itt a srác (a "partnerem" nem a barátom, csak "az" van).


A húgom elvárja, hogy legyen itthon Coca-Cola (a pasija csak azt issza meg, én meg nem venném magamtól), ha nincs, jön a hiszti. Ma megsütöttem és megfőztem délelőtt, mert átjön a barátnőm négyre. Mondanom sem kell, hogy befalták a kacsasültet (most úgy hogy kínáljam meg a barátnőmet, hogy hiányzik a kacsa fele?), a sütiből meg annyi se maradt, hogy kirakjam egy kis tálcára (kínáljam meg a maradék 4-5 szelettel?).


Jól kihisztizem itt magam...


A tesómnak szoktam agymosást tartani, de azzal jön, hogy én irigy vagyok rá, mert neki van barátja, nekem meg nincs. Vagy azzal, hogy hol találjon munkát ebben a válságban. A beszélgetésnek semmi értelme nincs. Anyuhoz nem akarom visszapasszolni, mert egyrészt jobb neki itt Pesten, másrészt anyunak a második férjével nem jön ki a hugicám. A barátjához nem költöztethetem, mert a szüleivel lakik, pedig annyiszor megfordult a fejemben, hogy összecsomagolom a cuccait.


2013. febr. 17. 14:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
42%

Itt mindenkinek nagy a szája. Csak az a baj, hogy le merem fogadni, az itt hozzászólókat is lehúzza valaki. Pasi, csaj, bank, bárki. Már annyira unalmas, hogy lenézitek azt, akit esetleg el kell tartani. Mindenkinek van ilyen pillanata az életében, amikor eltartják, ráadásul nem is tudja, mit kezdjen magával. Mit tanuljon, hova menjen dolgozni.

A nővére meg mégsem a szülője. Nem pótolja az anyját.


Én nem dobnám ki a testvéremet. Viszont a barátját nem látnám szívesen a lakásban. Menjenek valahova máshova!

2013. febr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
58%
Tudod akit ki lehet használni azzal meg is fogják tenni.
2013. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Itt senki sem azt írta, hogy dobja ki a testvérét. Nem erről van szó, hanem arról, hogy nem is próbálkozik az illető önálló lenni. Ezzel van a gond. Később ebből még nagyobb problémák keletkeznek. Pl. a tb ügy. Az adóhatóság rászáll előbb utóbb, na akkor ki fogja azt kifizetni? Annak aki nincs munkája? Mert neki kell. Munkát gőzerővel keresni kell. Előbb utóbb mindenkinek lesz munkája, ez mindig így van. Diákmunkát sokkal könnyebben lehet találni most, mint rendes melót. Másik, hogy a helyi önkormányzat szociális rászorultság miatt 1 évig fizeti a tb-ét, ha kell. Utána kell járni az ügynek, de ha ennyire nem akar lemenni, ezt az anyukátok is eltudja intézni.
2013. febr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!Ha nem diák már,akkor feltehetően nem is mehet diákmunkára...

És valóban nem egyszerű ám munkát találni 20 évesen.Alapjában még ezzel nincs akkora nagy gond,hogy nem dolgozik és már nem is tanul.Szerintem mindenkinek volt már ilyen élethelyzete,csak sokan tagadják.Kellemetlen amikor nincs munkád és nem is tanulsz,és rákényszerülsz valakire aki "eltart".

Emiatt még nem annyira elítélendő a húgod,ez még változhat.Viszont ha már szívességet tettél neki és "eltartod" akkor vehetné a fáradtságot és pl vezethetné a háztartást,hiszen úgy is ráér egész nap.A főzés és a rendrakás-takarítás bőven beleférne az idejében.Nekem ez lenne a minimum,ha "valaki nyakán lógnék" és semmi más dolgom nem lenne.Az meg alapból csúnya dolog,hogy követelőzik,hogy ezt és ezt vedd meg,mert a barátja nem mindent iszik meg...könyörgöm,még ha nekem lenne vmire szükségem akkor sem követelőznék,esetleg megkérnélek vagy megkérdeznélek nem -e megvennéd vagy adnál-e pénzt rá...nem hogy így amikor a barátjáról van szó...Arra azért kiváncsi vagyok,ha nem főz,nem takarít akkor mi a lótúrót csinál egész nap?

A TB ügy elég gáz.Nekem is sajnos hasonló ügyem van folyamatban,suli abba hagyása után nincs TB-m.Több mint egy éve már.Nem rég megtaláltak,tudják hogy elmaradásom van és keményen behajtják rajtam is.Mint ahogy tesódon is majd...

2013. febr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Sikerült kezdeni valamit a helyzettel? :)
2013. máj. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 mantis religiosa ***** válasza:

Nekem apósomat sózta anyósom a nyakunkba, aztán elvált, a barátjával éli világát.


Após részéről semmi házimunka, a napi mozgása, az ágytól a tv-ig és vissza, néha az asztal. Ma kint volt wc-n, miközben a feleségemnek csináltam egy pohár limonádét mert főzött és kimelegedett. Benézett, megkérdezte mit iszik, Én mondtam limonádét. Kérdezte ihat-e, mondtam hogy minden hozzávaló adott csináljon Ő is, erre azt mondta: inkább iszik vizet.


Másfél éve van itt, de már mindkettőnk bakancsa tele van, most keresünk albérletet Neki. Amint teheted, szabadulj meg a húgodtól Te is, ne hagyd, hogy a szüleid tönkre tegyék az életed. Így is elég baleknak érzem Magam, hogy ezt megtette Velem(Velünk).


Na! Most már Én is kipanaszkodtam Magam. Ha akarsz róla beszélni: írj privit! Üdv.: M. R. !

2013. máj. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 acelsziv ***** válasza:
eltelt egy év... Kérdező: Mi a fejlemény?
2014. júl. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!