Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én tényleg lusta vagyok...

Most én tényleg lusta vagyok emiatt?

Figyelt kérdés
Beszélgettem a sógornőmmel, ő és a keresztlánya ez a tipikus szülök gyereket, tartsanak el és jó háziasszony vagyok nők.Én a gyerekem mellett is dolgoztam, saját vállalkozásunk van és mellette még más munkám is. Amikor segítettem a páromnak a vállalkozásba és még a saját munkámat is végeztem, akkor ő sokat volt otthon és ő főzött, mosogatott stb. Volt, hogy annyi erőm volt, hogy leüljek a tv elé, ő elém rakta a kaját stb. Ez fordított esetben is így van. A sógornőm nővére is hasonló, mint én. Most megkaptam a két tökéletes háziasszonytól, hogy milyen gáz, hogy ha már otthon vagyok, akkor kutya kötelességem nekem csinálni ezeket a dolgokat, még ha aznap 10 óürát is dolgoztam.
2014. máj. 23. 23:17
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem fényezem magam, mint írtam a párommal oldjuk meg, nem én vagyok a szuperhős, ezért lettem leszúrva.
2014. máj. 24. 06:02
 12/27 anonim ***** válasza:
46%

Én egyébként (az első vagyok) el vagyok keseredve, hogy mennyire nehéz élhető helyet varázsolni az otthonunkból úgy, hogy csak gyakorlatilag hétvégén van időnk házimunkára+szórakozásra is.


Az egyetlen szerencsénk bakker, hogy a Belvárosban lakunk, és így el tudunk járni hétköznap is moziba/inni valamit/programokra, így hétvégén ki tudom mosni a 4 adag ruhát (nagyon pici a mosógép, mert pici fürdőszobás polgári lakás). De pl. mosatlan, rendetlenség mindig van egy kicsi. És azért is hálás vagyok, hogy van pénzünk ételt rendelni, és enni meleget a munkahelyünk közelében ebédre, így este soha nem főzünk. Hétvégén is fun-ból főzünk csak ebédet:)


Igazából lenne időm 8 óra munka után ezeket megcsinálni, de...a fenének van ehhez kedve!!!:( Bár, okos ember nem postán fizeti be a csekkeket, mint valami elmaradt falvakban, és a gyógyszert, bevásárlást kiszállíttatja, szóval mi szerencsések vagyunk.


Mégis néha úszik a lakás, ha itthon lenne valamelyikünk cselédnek, nyilván nem lenne ez.:D 27 L

2014. máj. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
19%
3- as vagyok. Megkérdezhetem melIk kutya pontozott le es miért????? Mégis mit irjak?? Jo akkor lusta vagy! Tan ez jobb??? Eldobom az agyam!!!! Lepontozok mindenkit!!
2014. máj. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
26%
utolsó: azért, hogy te is olyan legyél, mint ők? egy kutya?:D egyébként én felpontoztalak, mert szerintem igazad van! csak lehet, hogy azért pontoztak le, mert bunkón írtál, de nekem tetszett a szókimondásod:D
2014. máj. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontozok le, lehet a sógornőm tévedt az oldalra, na jó csak vicc volt.
2014. máj. 24. 08:56
 16/27 anonim ***** válasza:
40%

"fun-ból főzünk".


Te Jézusatyaúristen!!!

Hihetetlen mélységek.

2014. máj. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
42%
Egyébként a fun-ból főzős szellemi munka örömös hölgynek üzenem, hogy a háztartásbeli asszonyok, komoly gdp erőt képviselnek, amennyiben forintosítjuk a munkájukat (szokták, különböző tanulmányok és kimutatások születnek, kb. 3 évente). Elég, ha csak arra gondolsz, hogy a szellemi munka öröméből dolgozol (nagy valószínűséggel teljesen felesleges aktatologatást), addig egy háztartásbeli, kitakarít, főz, az idény terményből elrak (fagyasztott, befőtt, lekvár), rendben tartja a házat (csládi, vagy társas), neveli a gyereket. Ha mindezt forintosítjuk, az egy különálló jövedelem, amelyet nem kell ezekre elkölteni. De ezt nem én mondom, hanem utána lehet olvasni, hogy különböző házimunkákat hogyan forintosítják közgaszdászok. Igazán nagyon érdekes.
2014. máj. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
35%

De nem forintosítjuk, hiába vannak erről tanulmányok. :D

(szociológusok írják, nem közgazdászok, de ez most végül is mindegy)


A "teljesen felesleges aktatologatás" mellett én ugyanúgy elvégzem a házimunkát, épp ezért írtam, hogy elkeserítő, mennyire nehezen megy. (27 éves közgazdász, párom 28 éves gazdasági informatikus, aktát még sosem látott egyikünk sem, ellenben Pivot-táblát igen. És nem, az nem olyasmi, amire krétával írnak:D)


Kérdező, a sógornőid lepontoznak minket, kérlek akadályozd meg!!!! mondd meg nekik, hogy hétvége van, főzzenek. Mi is fogunk a párommal, igazán fun-ból:) kinéztem neten egy receptet, zöldbabos főzeléket, úgyhogy alkotni fogunk ma kettesben, ha kikászálódtunk az ágyból:)

2014. máj. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
71%

12-es, 18-as, megmosolyogtatóan primitív a hozzáállásod :)

Te is pont olyan vagy, mint a kérdező sógornője, berendezted az életed a saját sémád szerint, és azt hiszed, az az egyedüli üdvözítő, és mindenki más szerencsétlen hülye... Láttam már ilyen embereket közelről, hát az a fajta, aki éhen halna a bolttól 100 m-re is, mert nincs kiszállítás, és ő éppen nem "fun".

De vicces, ahogy vered a melled :)

2014. máj. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Igazából nem kell szidni egyik oldalt sem. Én amire kiakadtam, hogy azért kapom a megjegyzéseket, hogy a munka mellett nem egyedül csinálom a háztartást, hanem nálunk normális, hogy a párom besegít. Szerintük ez gáz, ha egy férfi mosogat, ha a nő is otthon van, még ha az teljesen kimerült is és a párja nem.Vagyis szerintük egy nő, még ha bele döglik is, mindent el kell végeznie otthon ami női munka. És ezt mondják úgy, hogy nekik ez a fő munkájuk.
2014. máj. 24. 09:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!