Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tesz semmit, hogy...

Miért nem tesz semmit, hogy visszahódítson?

Figyelt kérdés

Oda jutott a házasságunk, hogy szétköltöztünk. Azt mondta vissza akar hódítani. Az első nap nem is keresett, mert hogy "nyugodjunk le mindketten". Azóta csak veszekszik, vádaskodik.

Ha hazaér, eltelik minimum 2-3 óra, mire eszébe jutok, és keres. Személyesen nem akar eljönni, menjek én, beszéljük meg. Nem várom hogy ajándékot meg virágot vegyen..

De azt igen, hogy ebben az időszakban ne vádaskodjon, hanem beszéljük meg a dolgokat.


2014. márc. 28. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi volt az oka a szétköltözésnek??Megcsalás??Kirészéröl??
2014. márc. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sokat veszekedtünk, és untuk mindketten, hogy nem áll másból a kapcsolatunk, csak veszekszünk.
2014. márc. 28. 21:20
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem felejtsd el.

Szerinted mit várhatsz tőle hosszabb távon?


Én nem értem ezt az oldalt. A szerelem, szex kategóriában a fiúk sírnak, hogy nincs nő, csak a gazdag, topmodell pasiknak, itt meg azt olvasom sorra, hogy a nők mennyire megalázkodnak, hogy valaki legyen mellettük.


Nem értem én ezt. Neked nincs büszkeséged? Csak vársz az Úr kinyilatkoztatására?

2014. márc. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ideje belátni, hogy ez nem az az eset, amikor arra várhatsz, hogy kiengeszteljen és megtegyen érted dolgokat, hogy éreztesse, hogy tényleg fontos vagy neki. Lehet, hogy nem tudja, hogyan kellene ezt megtennie, azért nem teszi. (Vagy ki tudja, ennek több oka lehet, mi nem ismerjük őt, nem tudhatjuk biztosan.) Hívd fel és javasold neki, hogy találkozzatok, azért te se menj hozzá, találkozzatok egy semleges helyen, kávézóban vagy parkban. Ha valószínűsíthető, hogy még a városban, más emberek előtt sem tudjátok visszafogni magatokat és hangosabb veszekedés lesz, akkor jobb választás valami park, mert a kávézóban több ember van és ha zavarjátok őket, akkor vagy bámulni és hallgatózni fognak, vagy rátok szólnak.

Általában a nyilvános hely segít, én legalábbis több olyan embert ismerek, akivel hónapokig nem lehetett dűlőre jutni, mert folyton ordított, hiába szóltak hozzá szépen, ő folyton kiabált. A városban viszont érdekes módon nem kiabálnak, mások előtt normálisan viselkednek.

Na szóval szerintem ne várj rá tovább, hanem találkozzatok és próbáljátok megbeszélni, hogy mi volt a baj, és mit szeretnétek, illetve hogyan. Gondolok itt a továbbiakra, először tisztázzátok, hogy szeretnétek-e még együtt élni, együtt képzelitek-e el az életet. Ha igen, akkor rátérni arra, hogy milyen feltételekkel, vagy mit nem szeretnétek újra átélni, mi volt a baj. Aztán megbeszélni, hogy lehet-e ezen változtatni, vagy akartok-e egyáltalán. Higgadtan is meg lehet beszélni, még akkor is, ha esetleg megsértődik kicsit rajta az ember. Meg kell egyezni, hogy felsoroljátok egymásnak a problémákat higgadtan, egyet te mondasz, aztán egyet ő és így tovább. Mindegyiknél gondolkodtok pár percet és válaszoltok, hogy láttok-e reményt arra, hogy azon lehet változtatni, majd tovább léptek. Esetleg érdemes fel is írni, hogy kinek mivel volt baja, aztán otthon, higgadtan ki lehet rá gondolni, kidolgozni a megoldásokat, javaslatokat. Tudom, ez így talán furcsán hangzik, de legalább hatékonyabb, mint a veszekedés.


Egyébként miért költöztetek szét? Ilyenkor nagyon gyakori a férfiak részéről, hogy vissza akarják kapni a másikat és ígérgetnek, hogy majd újra meghódítják stb., de sokszor aztán nem történik semmi. Az is lehet, hogy csak hiányzik neki a megszokott kapcsolat, vagyis csak megszokásból akarja folytatni. Sajnos ezzel számolni kell, van amikor jobb elválni, különben egész életetekben élhettek együtt boldogtalanságban. Na persze nem ismerlek titeket, lehet, hogy nektek sikerül megjavítani a dolgokat és minden jó lesz.


Közben olvastam, hogy a veszekedések miatt váltatok szét. Akkor szerintem itt már vagy le kell zárni az egészet és elválni, mert ha sok a veszekedés akkor vagy kommunikációs probléma van, vagy már nincs szeretet. Ha csak veszekedtek, akkor nem érdemes egymást tönkre tenni, el kell válni, tudomásul kell venni, hogy ez nem működik. De tudom javasolni, hogy jelentkezzetek be párterápiára mindezek fényében, ott segítenek felszínre hozni a problémát és megtanítanak, hogyan lehet hatékonyabban beszélgetni, nem pedig vádaskodni, kiabálni, veszekedni. Szóval szerintem párterapeuta, házassági tanácsadó, ilyesmi. Esetleg olyan pszichológus, aki párkapcsolati problémákkal is foglalkozik és fogad titeket együtt. Biztos sikerül valami ilyesmit találni megfizethető áron.

2014. márc. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!