Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várja el a párom,...

Jogosan várja el a párom, hogy ugyanúgy költsek a házra, mint ő?

Figyelt kérdés

Mindketten dolgozunk, és sajnos én jóval kevesebbet keresek mint én.

Párom elég pazar Ő folyton energiaitalokat, és csokikat vesz. Főzök minden nap, mégis gyakran előfordul, hogy pizzát rendel, elmegy a mekibe...stb

Persze azt tudja hangoztatni, hogy szükség lenne a lakásfelújításra, és új bútorokra is.

Nem azért, de a ház az övé, nem vagyunk házastársak.

Én mikor odaköltöztem (alig egy éve, két éve ismerjük egymást) sok olyan dolgot vettem amire szükség volt. Még egy rendes tányér sem volt nála, se evőeszközök.Nem felhányás, de még egy kenyérpirítója sem volt a barátomnak.

Nem rég elkezdte kicserélni a régi ablakokat, illetve a bejárati ajtót, plusz szeretné átalakítani a fürdőszobát.


Egyik nap leültünk, mert mondta hogy akkor most szépen beszéljük meg ezt.

Szerinte úgy a természetes, hogy mivel én is nála lakom, anyagilag segítek neki ezekben a dolgokban.

Én azt mondtam, hogy persze, ha össze lennénk házasodva az lenne. Erre ő megsértődött, hogy de hát én is ott élek vele, az a minimum, hogy segítek. A rezsit, és a kaját együtt fizetjük, de én mégis úgy gondolom, hogy a ház az övé, ha netán szétmennénk, akkor én hiába kérném tőle a pénzt, amit a lakásra költöttem.....


2014. márc. 26. 18:35
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
37%

milyen fura, az osszes olyan valasz lepontozva, amibe a nonek fizetni kellett/kellene.

mint a kolcsonadott dolog... amig jo addig hasznalja, ha javitani kell, hat ki a gazdaja? na majd az megjavitja...

2014. márc. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
6%

ma 22:23


Ez itt megszokott jelenség. Mindenki le van pontozva, aki nem bólogat és nem dobja hanyatt magát a női csodálatosságtól. És mivel minden a külsőségekről szól, az a logika, hogy ha le van pontozva, biztos nem igaz :D Szerencsére a valóság nagyívben tesz az itteni százalékokra.

2014. márc. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
57%

Érdekes kérdés. Elsőre én is azt mondtam volna, hogy a kérdező ne fizessen, mert ha szétmennek, akkor azt a pénzt bebukta. Ugyanakkor belegondolva... A lakás az enyém, de amikor kicsit felújítottuk a férjemmel(festés, álmennyezet, spot lámpák stb.), valahogy természetes volt, hogy közös pénzből tesszük, pedig akkor még nem voltunk házasok.

Bár nálunk attól fogva, hogy összeköltöztünk, teljesen közös kassza van, (értem ezt úgy, hogy senkinek nincs saját pénze, nem felezgetjük a költségeket, tényleg teljesen közös), így elég nehéz is lett volna elosztani a költségeket. De neki valahogy meg sem fordult a fejében, hogy ő az ÉN lakásomat újítgatja, meg majd ha szétmegyünk, akkor ő ezt nem kapja vissza.

Szóval igen, valószínűleg az látja jól, aki azt mondja, hogy ha komolyan terveztek együtt, akkor akár be is szállhatsz, ha meg nem, akkor minek az egész.

2014. márc. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
32%
Én tulajdonjogért cserébe tenném meg. Legyen jogilag is a ti házatok, és ne az övé.
2014. márc. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
9%
Tulajdonjog 1 kádért, mert 1 ablakért? Esetleg ne írassa mindjárt rá az egészet és kérjen lakbért is tőle?:D
2014. márc. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

ma 08:05


Nem lenne rossz ötlet :)

(mielőtt leszednék a fejem, csak viccelek)


Amúgy nem kell így pattogni, ezt senki sem várja el tőle, de kiszámolta, mindennel együtt (nem csak kád, meg ablakok), másfél millió forint lenne minden. Ő ezt összegyűjtötte, meg a felét anyuci kifizette(van neki félre téve vagy 6 millió forint, párom mondta). Szerinte úgy a normális, ha segítek neki 400-500 ezer forinttal.

Jó nekem is van megtakarított pénzem (4 millió forint, 4 év alatt gyűlt össze+örököltem), de én is szeretnék egy saját lakást egyszer.

2014. márc. 27. 16:45
 37/38 anonim ***** válasza:
A saját lakást kettőtöknek, vagy csak magadnak szeretnéd?
2014. márc. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem jogos. lévén hogy a ház az ő tulajdona, az ő dolga hogy felújítsa ha igénye van rá. pláne hogy házasok sem vagytok.

mi ebből nem csináltunk ügyet anno, nekem volt egy lepukkant lakásom, amikor összeszedtem rá a pénzt akkor felújítottam, és utána az lett a közös otthonunk. persze nem jogilag, de oda költöztünk össze mikor eljött az ideje.


nekem sosem volt szimpatikus ez a közösködés, a házasság intézménye pont ezért ellenszenves számomra, hiszen minden vasat közösként kezel, nem lehet normálisan nyomon követni hogy ki mit tett bele a kiadásokba, de ha mégis, váláskor úgyis 50-50 arányban számolják.

kevesebbet keresek mint a párom, tovább tart míg összejön a pénzem a kitűzött céljaimra, de legalább nyugodtan alszom, és senki nem vetheti a szememre hogy élősködő vagyok.

2014. márc. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!