Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várja el a párom,...

Jogosan várja el a párom, hogy ugyanúgy költsek a házra, mint ő?

Figyelt kérdés

Mindketten dolgozunk, és sajnos én jóval kevesebbet keresek mint én.

Párom elég pazar Ő folyton energiaitalokat, és csokikat vesz. Főzök minden nap, mégis gyakran előfordul, hogy pizzát rendel, elmegy a mekibe...stb

Persze azt tudja hangoztatni, hogy szükség lenne a lakásfelújításra, és új bútorokra is.

Nem azért, de a ház az övé, nem vagyunk házastársak.

Én mikor odaköltöztem (alig egy éve, két éve ismerjük egymást) sok olyan dolgot vettem amire szükség volt. Még egy rendes tányér sem volt nála, se evőeszközök.Nem felhányás, de még egy kenyérpirítója sem volt a barátomnak.

Nem rég elkezdte kicserélni a régi ablakokat, illetve a bejárati ajtót, plusz szeretné átalakítani a fürdőszobát.


Egyik nap leültünk, mert mondta hogy akkor most szépen beszéljük meg ezt.

Szerinte úgy a természetes, hogy mivel én is nála lakom, anyagilag segítek neki ezekben a dolgokban.

Én azt mondtam, hogy persze, ha össze lennénk házasodva az lenne. Erre ő megsértődött, hogy de hát én is ott élek vele, az a minimum, hogy segítek. A rezsit, és a kaját együtt fizetjük, de én mégis úgy gondolom, hogy a ház az övé, ha netán szétmennénk, akkor én hiába kérném tőle a pénzt, amit a lakásra költöttem.....


2014. márc. 26. 18:35
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
8%
#5. A felhánytorgatás mifelénk is felhányás!
2014. márc. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell ráköltened! Ha kell,akkor fizess neki rezsit és kész.
2014. márc. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
9%
Nem tudom mit ír erről az új törvény, de pár éve az én egyik hölgy ismerősöm komoly pénzt bukott azzal, hogy addig újították fel a lakását amíg ott lakott a barátja. Nem kell házastársnak lenni, elég ha bizonyítani tudja, hogy életvitel szerűen ott tartózkodott akkoriban, a fiatalember hozott tanúkat, meg vmi számlák arra a címre mentek az ő nevére, a leányzó meg ki kellett, hogy köhögje a felújítás költségének a felét neki.
2014. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Teljesen igazatok van.


Amúgy szeretem, meg jó a kapcsolatunk, de ebben a dologban különbözően gondolkodunk. Meg a másik, hogy anyuci is eléggé befolyásolja "ott lakik, és nem segít neked megvenni az ablakokat, meg a kádat?" stb. Megjegyzem ő 100 ezer forintos fürdőkádat nézett ki magának az Obiban....tehát nem a legolcsóbb dolgokat venné meg. Jó tudom, ennél is vannak drágább berendezések, de nekem ez is elég drága, a fizetésemhez képest.

2014. márc. 26. 19:50
 25/38 A kérdező kommentje:

ma 19:38


Én mindkét verziót ismerem, de mifelénk felhányás.....

2014. márc. 26. 19:51
 26/38 anonim ***** válasza:
50%
Új fürdőkád? Ha egyedül nem tudja megvenni akkor minek flancolna? Ez a jó magyar hozzáállás, nemhogy félrerakna, el kell verni olyan dolgokra amikre aztán semmi szükség.
2014. márc. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Nem úgy mondta, hogy egyenként mindennek adjam oda a felét, tehát nem is az a gond, hogy a kádat nem tudja megvenni, hanem adjak neki egy bizonyos összeget, amivel segítek neki, mivel szerinte így a normális.
2014. márc. 26. 19:59
 28/38 anonim ***** válasza:
46%
Amint már írtam, te is élveznéd a felújítással járó előnyöket, így valamennyit illene beletenni. Nagyon jól mondja a párod, valamennyit adj bele, nem kell centire kimérni, hogy a felét, de egy részét mindenképpen. Így a legigazságossabb. Ha már van két fizetés, egy főre lebontva nem akorra áldozat eggyel nagyobb kategóriás kád például. Jó nagyokat lehet abban kufircolni :D
2014. márc. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
0%
Ha közös életet tervezel vele akkor jogos elvárás tőle, ha nem akkor meg mi a francnak vagy vele.
2014. márc. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Hát kérdés mennyire terveztek komolyan. Ha semennyire, akkor minek vagytok együtt...? Ha komoly, akkor miért gond? Nem kell lakbért fizetned, és egy ablakcsere például elég hasznos is, neked is kevesebb rezsit kell majd fizetned, ha jobban szigetel.

Ha házasodni nem is akartok még, regisztrálhatnátok az élettársi kapcsolatot a közjegyzőnél, ha esetleg szétmennétek, akkor úgy már más lenne a helyzet vagyonmegosztásnál.

2014. márc. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!