Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig tarta a szerelem,...

Meddig tarta a szerelem, mikor lesz megszokás? Lépni kell, vagy ugyanúgy elmúlik?

Figyelt kérdés

Szokásos probléma. 8 éve élek a párommal. Szeretem, ő is engem, de nincs szenvedély. Kevés szex, semmi nem olyan mint az elején. Nem tudom, hoyg ez megszokás-e...

Nem tudom elképzelni az életem nélküle, de így sem jó.

Ilyenkor mit lehet tenni?


2013. márc. 19. 10:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Ha elsők vagytok egymásnak, akkor elcsesztétek, nem éltétek ki magatokat.

Ha nem, akkor meg ez van, előbb-utóbb mindenkinél ilyen lesz. Szervezhettek programokat, ami kicsit kiszakít a hétköznapokból, de hosszútávon nem lesz már a régi a dolog. Ez az élet rendje.

2013. márc. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Megvárni, míg kiértek a hullámvölgyből (7-8 évnél tipikus) Egy kapcsolat nem egyenes vonallal írható le, hanem hullámmal. Ne erőltesd a testi vonatkozásokat, mert az a legjobban lefullasztja. Nem lehet megszokás, ha nem úgy tekintesz rá. Ha lezárod:ő ilyen, "unom"- akkor attól romlik el, az a "megszokás" -egyébként minden eleven dolog halála. Te is a másik ember is végtelen befelé, ahogy a csillagos ég kifelé.
2013. márc. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vannak ritka kivételek,de azt mondják 3-4 év után a szerelem átalakul szeretetté.Első lépésként talán beszélni kellene egymással,meg kell kérdezned a párodat lenne e igénye a szenvedélyre. Te melyik tagja vagy a kapcsolatnak,és hány évesek vagytok?
2013. márc. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem elsők vagyunk. Az a baj, hogy egyszer úgy érzem minden jó, máskor meg minden rossz. Nem tudnám elhagyni, de élni sem tudok vele:) jajj, ez így olyan béna,de valaki csak érti mire gondolok.
2013. márc. 19. 10:44
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem értem.

Viszont hosszú távon a se vele se nélküle dologból a se vele szokott kijönni.

2013. márc. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Szerintem egy kapcsolat, házasság tudatos döntés. Hogy szeretni fogom élete végéig; jóban, rosszban kitartok a másik mellett. Nem rólam van szó, hanem a másikról, neki hogyan tudok örömet okozni, neki mi a jó. Ennek kölcsönösnek kell lenni.

Az ember a gyerekét sem hagyja el, mert unja...

Különben is, nem a szenvedélynek kell összetartani egy kapcsolatot. Ha igen, az már régen rossz. Egy kapcsolatot fel lehet frissíteni: programok, kreativitás... Mindig van valami új, amit meg lehet tudni a másikról.


Ajánlom a Tűzálló (Fireproof) című filmet! Vagy a Merj szeretni című könyvet!

2013. márc. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Bence_ ***** válasza:

Tegyetek bele, hogy ki is tudjatok belőle venni.

Fordítsatok energiát egymásra. Úgy mint az elején.

Programok,figyelmességek.

Ma, holnap lepd meg egy vacsorával. Gyertya, kaja, pihi.

Hidd el jó lesz!:)

2013. márc. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha ezt érzed, az rég rossz. A szerelem, szenvedély elmúlik, de átveszi a helyét egy mély szeretet, aminek semmi köze az unalomhoz meg a megszokás érzéséhez...
2013. márc. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Manapság már ami nem úgy működik mint az elején ki kell dobni és újra cserélni? Van egy rossz hírem akárhányszor váltogatod cserélgeted a partnereid 8-10 év után vagy még kevesebb idő után mindnél ugyanazt fogod érezni hogy nem olyan mint az elején. Ez így van rendjén. A szenvedély a szerelem elmúlik és átveszi a helyét a kölcsönös megbecsülés, ragaszkodás és a szeretet.
2013. márc. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kicsit tegyetek a kapcsolatotokért, ha úgy érzitek, hogy ellaposodott. Több közös program, romantikus esték, stb.
2013. márc. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!