Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor lép fel megszokás egy...

Mikor lép fel megszokás egy kapcsolatban és mikor van az ha elmúlik a szerelem?

Figyelt kérdés

A barátommal 3,5 éve vagyunk együtt. A szerelem átalakult szeretetté, ezt meg is beszéltük már, szerinte ez normális. Tudom ezt magamban kellene rendben raknom, de néha úgy érzem h az agyamra megy és már unok vele lenni. Már nem szeretgetjük egymást mint régen, a csókok is elmaradnak, a nemi életünkről nem is beszélve. 20 éves vagyok és úgy érzem hogy ebben a korban még nem kellene kihűlt szerelemnek lennie, és a szexnek is érdekesnek, izgatónak kellene lennie. A napunk úgy zajlik, hogy ő reggel elmegy melózni, én iskolába és este hazaér, lefürdik, olvas, vagy gépezik és aztán alszunk. nagyon keveset beszélgetünk és nagyon ritkán megyünk el valahova.

pl. sétálni is alig van kedve lemenni mert fáradt, inkább gépezik még. A gépezései is kivágják a biztosítékot, mert mikor előtte ül, elvárja hogy én csináljak neki reggelit, vacsorát. Én elhiszem hogy fáradt de nekem sem móka és kacagás egy nap. Néha úgy gondolom h el tudnám képzelni nélküle az életem, de őt sem szeretném megbántani. Mit tanácsoltok? Mentsem ami még menthető?


2010. márc. 12. 18:00
 1/10 anonim válasza:
Így kívülről könnyű mondani, de : FUTÁS! Szerintem csak egy házvezetőnő kell a kedves párodnak, ez a szerep pedig egy húszévesnek nem túl nyerő! Kívánom, hogy találd meg az igazi, izgi párodat, akinél csak 50 évesen vár rád hasonló szerep. Vagy akkor se... :)
2010. márc. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szerintem próbáld meg megbeszélni vele a dolgokat! nem hiába vagytok együtt ennyi ideje... Ha tényleg szeret téged és veled akar lenni képes lesz a kompromisszumra!!
2010. márc. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Mi 2,5 éve vagyunk együtt,igaz az iskola miatt csak a hétvégét töltjük együtt.Nálunk is átalakult a szerelem mély szeretetté, ezt meg is beszéltük.Szerintem akkor vagy az igazival,ha már elmúlt a rózsaszín köd, látod a hibáit is és azok ellenére mély szeretetet érzel iránta.Tehát már a reális énjét látod,mégis őt választod és ez ugye kölcsönös.Tehát nem elmúlik a szerelem ,hanem átalakul.Mi sem szeretkezünk már annyit mint az elején,nincsenek azok a nagy bújások meg több órás nagy beszélgetések.Ismerem, tudom mire vágyik,mi esne neki jól, és mert szeretem ez meg is teszem, és tudom ,hogy ezt ő is megteszi irányomban,mert ismer,"megszokott",szóval ez nem is olyan rossz dolog:)Az elején azért bizseregtünk és kívántuk annyira a másikat mert az izgalom is benne volt,hogy új és ismeretlen,idővel ezek az érzések tűnnek el és a mély szeretet marad helyette.Én is szoktam úgy érezni ,hogy mi lenne ,ha nem lenne velem, és ilyenkor mindig történik valami: hallok egy párról vagy látok egy szitut és rájövök mekkora kincs az én párom és milyen remek ember és mennyi mindent köszönhetek neki és újra belé szeretek és megkívánom és nem tudnék betelni vele,ahogy aranyosan rám néz vagy magához ölel és simogat, újra érzem a kis szikrákat,igaz nem a gyomromban lévő pillangók teszik ezt a hatást,hanem a biztonság,hogy tudom ő az enyém én pedig az övé.

21 l

2010. márc. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
61%

Szerintem most kell abbahagyni,mert ez csak rosszabb lesz!!

Hidd el tudom mit beszélek már én is megjártam a hadak útját!

Én is ezekkel és hasonló problémákkal szembesültem.Egyszer aztán betelt a pohár és kiborítottam!

Ma már nem bánom,minden amit elképzeltem álomba illő és még néha magam sem hiszem el.Minden ami eddig ellaposodott az a helyére került és azóta is izzik!!!!

Hát mondom neked,lépj ki ebből a rabságból és légy szabad!

2010. márc. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
18:23 -as vagyok még annyit hozzátennék,ha te nem érzed ,hogy kölcsönös lenne a dolog (nem készít neked reggelit,nem segít be semmibe,hanem csak elvárásai vannak)akkor ő megszokásból van veled,ha szeretne ,akkor figyelne rád és tenne a boldogságodért, ha csak annyival is ,hogy elmosogat.Szerintem a párod elkényelmesedhetett,neki ez teljesen jó,miniden vágya teljesül, főznek rá és az ágyban sincs egyedül.Mond el neki,hogy tegyen értetek,mert kettőn áll a vásár.
2010. márc. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi az eddigieket!
2010. márc. 12. 18:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Az még rendben van, hogy nem tombolnak a hormonok, de ettől még nem kellene unnod őt.
2010. márc. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tudományosan bizonyított tény,hogy egy átlag ember élete során 7-8 évig lehet szerelmes.
2010. márc. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én három évet hallottam, de úgy képzeltem, hogy kb. 10 év házasság után normális.
2010. márc. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Velem pont ugyan ilyen a helyzet, annyiban más, hogy számítógépezés helyett az én párom tv-t néz, és 6 éve vagyunk együtt. Azt tudom tanácsolni, hogy, ha úgy érzed, lépj le mielőbb, mert ahogy tellik az idő, csak jobban fogod bánni, ha nem tetted. Jobban fogod sajnálni, és akkor pláne nem fogod elhagyni. Én pont ezen gondolkodtam vmelyik nap. Lehet hamarabb kellet volna lépni.

22/L

2010. márc. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!