Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várja el a párom,...

Jogosan várja el a párom, hogy ugyanúgy költsek a házra, mint ő?

Figyelt kérdés

Mindketten dolgozunk, és sajnos én jóval kevesebbet keresek mint én.

Párom elég pazar Ő folyton energiaitalokat, és csokikat vesz. Főzök minden nap, mégis gyakran előfordul, hogy pizzát rendel, elmegy a mekibe...stb

Persze azt tudja hangoztatni, hogy szükség lenne a lakásfelújításra, és új bútorokra is.

Nem azért, de a ház az övé, nem vagyunk házastársak.

Én mikor odaköltöztem (alig egy éve, két éve ismerjük egymást) sok olyan dolgot vettem amire szükség volt. Még egy rendes tányér sem volt nála, se evőeszközök.Nem felhányás, de még egy kenyérpirítója sem volt a barátomnak.

Nem rég elkezdte kicserélni a régi ablakokat, illetve a bejárati ajtót, plusz szeretné átalakítani a fürdőszobát.


Egyik nap leültünk, mert mondta hogy akkor most szépen beszéljük meg ezt.

Szerinte úgy a természetes, hogy mivel én is nála lakom, anyagilag segítek neki ezekben a dolgokban.

Én azt mondtam, hogy persze, ha össze lennénk házasodva az lenne. Erre ő megsértődött, hogy de hát én is ott élek vele, az a minimum, hogy segítek. A rezsit, és a kaját együtt fizetjük, de én mégis úgy gondolom, hogy a ház az övé, ha netán szétmennénk, akkor én hiába kérném tőle a pénzt, amit a lakásra költöttem.....


2014. márc. 26. 18:35
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:

keresek mint én. *


mint ő, elnézést, siettem

2014. márc. 26. 18:36
 2/38 anonim ***** válasza:
85%
Hát pereskedhetnél vele,kitudja az is mennyi idő.Ha az ő háza költsön rá ő.Ilyen világot élünk semmire nincs garancia
2014. márc. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem, ha nem vagytok házasok és a ház az övé, nem kell rá költened. Ha pl. most ráköltesz egy csomó pénzt, és tegyük fel pár hónap múlva kidob, futhatsz a pénzed után...
2014. márc. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
90%
Neked van igazad. En sem koltenek igy a parom lakasara.
2014. márc. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
36%

"Párom elég pazar"

Te tudod, hogy mit jelent a "pazar" szó? Nem "pazarló"-t.

"Nem felhányás". Felhányás??? Esetleg "felhánytorgatás".

2014. márc. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
14%
Mivel te is élveznéd a felújítással járó előnyöket, teljesen jogos elvárás.
2014. márc. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
86%
Van olyan megoldás is, hogy tanukkal hitelesített okiratban, mindkettőtök aláírásával, elismervényként elismeri, hogy az ingatlan felújítására kölcsönként felvett tőled adott összeget, amelyet te a kapcsolatotok esetleges megszűnése után visszakövetelsz ill. ő visszaadja neked (természetesen az éves banki alapkamatoknak megfelelő összeggel növelten), esetleg az ingatlannak a beépített anyagon felüli esetleges értéknövekedését is beleszámolva. Aztán ezt ill. ezeket az okiratokat megfelelő biztonságos helyen őrzöd (hogy ő ne semmisíthesse meg), esetleg ügyvédi letétbe helyezed.
2014. márc. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
67%

Nem. Ha nem vesz el, akkor sgy fityinget sen adj a házba, főleg azért nem, mert nagyon látszik, hogy a párod egy önző kisgyerek látásmódjával él. Téged akar rászorítani arra, hogy a pénzedet beadd a házába, úgy, hogy ő maga nem von meg magától semmiféle luxust?


Én csak a rezsibe szállnék bele, ha vele élek. De inkább elgondolkodnék azon, hogy miféle jövőm van nekem ilyen pasi mellett. Azt ugye tudod, hogy akkor sem fogja megvonni magától a mekit meg az energiaitalt, ha gyereked lesz tőle és annak kell pelusra vagy cipőre pénz? Ismerem a dörgést, nekem is volt ilyen apám: első ő, aztán jön mindenki más. :(

2014. márc. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
83%

Nem jogos az elvárása szerintem sem. Minek ölj bele egy csomó pénzt, ha még nem is biztos, hogy hogyan alakul a jövőtök. Mi van felújítjátok és utána szakítotok?

Szerintem nem vetheti a szemedre, mert te is beszállsz a rezsibe, vásárolsz a lakásba kisebb dolgokat.

Ez így szokás, hogy a rezsit, megélhetési költségeket megosztjátok. De nagyobb beruházásokat annak kell állnia, akié a lakás. Persze más lenne, ha házasok lennétek.

2014. márc. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
72%

felhányás = felhánytorgatás!

ettől függetlenül, nem, ne költs a házra, nem a te dolgod!

Ha nem fizetnél a rezsibe, kajába, akkor jogosan várhatná el, mondhatná úgy is később, hogy a lakhatásért fizettél.

De így, hogy kajába is adsz, sőt sok mindent te vettél...

Fura a pasi, sztem sok jóra ne számíts tőle.

gondolj csak bele, ha albérletben vagy, azaz nem a te tulajdonod az ingatlan, semmiféle javítás nem a te felelősséged, a tulaj nem kérhet pénzt a nyílászárók cseréjéért, festésért, stb.

hiába mondja, hogy utána szebb/jobb lesz a lakás, ezek az ő költségei, és kész.

ne haragudj meg kérlek, de ezek után nem ingott meg a bizalmad benne? én nem tudom elképzelni, hogy a párom ilyet mondjon.

terveztek esetleg esküvőt, gyereket?

ha a lakás az övé, és most van képe ilyet kérni, mi lesz, ha baj lesz? kidob egyből a francba, mert az övé minden.

2014. márc. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!