Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várja el a párom,...

Jogosan várja el a párom, hogy ugyanúgy költsek a házra, mint ő?

Figyelt kérdés

Mindketten dolgozunk, és sajnos én jóval kevesebbet keresek mint én.

Párom elég pazar Ő folyton energiaitalokat, és csokikat vesz. Főzök minden nap, mégis gyakran előfordul, hogy pizzát rendel, elmegy a mekibe...stb

Persze azt tudja hangoztatni, hogy szükség lenne a lakásfelújításra, és új bútorokra is.

Nem azért, de a ház az övé, nem vagyunk házastársak.

Én mikor odaköltöztem (alig egy éve, két éve ismerjük egymást) sok olyan dolgot vettem amire szükség volt. Még egy rendes tányér sem volt nála, se evőeszközök.Nem felhányás, de még egy kenyérpirítója sem volt a barátomnak.

Nem rég elkezdte kicserélni a régi ablakokat, illetve a bejárati ajtót, plusz szeretné átalakítani a fürdőszobát.


Egyik nap leültünk, mert mondta hogy akkor most szépen beszéljük meg ezt.

Szerinte úgy a természetes, hogy mivel én is nála lakom, anyagilag segítek neki ezekben a dolgokban.

Én azt mondtam, hogy persze, ha össze lennénk házasodva az lenne. Erre ő megsértődött, hogy de hát én is ott élek vele, az a minimum, hogy segítek. A rezsit, és a kaját együtt fizetjük, de én mégis úgy gondolom, hogy a ház az övé, ha netán szétmennénk, akkor én hiába kérném tőle a pénzt, amit a lakásra költöttem.....


2014. márc. 26. 18:35
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
12%
Fizess neki valamennyi pénzt,amiért ott laksz.
2014. márc. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
71%

"Mivel te is élveznéd a felújítással járó előnyöket, teljesen jogos elvárás."


Akkor te egy albérletben is kifizetnéd az ablakok cseréjét? Odaadnál több százezret fűtéskorszerűsítésre, mert utána te is élvezed az előnyeit? Nem szökik be a hideg az ablakon, kevesebb lesz a fűtésszámla, stb?

NEM!!!!!!

Ezek a tulajdonos költségei, erre törvény is van!!!


Kedves válaszoló, ha szerinted ez így jogos, téged ott vernek át, ahol akarnak.

2014. márc. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen jól látod, rezsibe, fogyó eszközökbe beleadsz ennyi elég. Ha házasok lesztek akkor más tészta de így semmi közöd a házához. Mutasd meg neki a válaszokat, hogy látja a többség.
2014. márc. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
70%

"Fizess neki valamennyi pénzt,amiért ott laksz."


ezt vki komolyan gondolja?

egy párkapcsolatban, egy szerelemben fizetni azért a másiknak, mert ott lakik?

igazi őszinte szerelem lenne.


ha a pasim ilyet kérne, soha többé nem tudnék úgy nézni rá, mint addig.

2014. márc. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ha csak nem a lakhatatlanság miatt van a felújítás, hanem pusztán a párod növekvő igényei miatt, akkor én egy vasat sem adnék.

Mert addig oké, hogy ott laksz, nyilván nem fizetsz érte, de ha beázás van, vagy betörik az ablak te is besegítesz, mert te is használod a lakást. De ha csak azért újít, hogy a lakás értéke több legyen, vagy korszerűbb, vagy szebb, akkor csinosítgassa saját pénzen, nem jogosan vár el tőled hozzájárulást.

2014. márc. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem jogos, de nem teljes mértékben. Ha elvárja, hogy beszállj a költségekbe, az jogos, hisznek ott laksz. Én is elvárnám. Ellenben az, hogy fele-felében akarja fizettetni, az már nem.
2014. márc. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
20%

"Akkor te egy albérletben is kifizetnéd az ablakok cseréjét?"


Természetesen nem. Csak itt nem béretli jogviszonyról van szó. Ha mindenképpen a lakásbérlet szabályai szerint akarjátok megítélni a helyzetet, akkor miért ellenzitek annyira a lakbért, amint ezt már más is felhozta? Kissé ellentmondásba vagytok nem? :D


"Ezek a tulajdonos költségei, erre törvény is van!!!


Arra is van törvény, hogy a tulajdonos azt ended be a lakásába akit akar, olyan feltételekkel, amilyenekel akar. Ha a tulajdonos szerint illő volna a felújítási költségekbe beszállnia egy szivességi lakáshasználónak, akkor az JOGOS elvárás, még ha ez egyes elkényesztetett emberreknek nem is tetszik. Természetesen, ha a kérdező nem akarja ezt megtenni, szive joga, de innentől kezdve a párkapcsolati nyavajái már nem tartoznak ide. Itt az a kérdés, hogy elvárható lenne-e, még szép.


Ha pedig különmennek (no de ilyet feltételezni nem szép dolog előre) akkor meg igazolnia kell a kérdezőnek a beruházási költségeit,amit visszakövetelhet majd. Valamit valamiért.

2014. márc. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Igazából mindkettőtök álláspontja jogos.


"Én azt mondtam, hogy persze, ha össze lennénk házasodva az lenne."


Erre mondhatná ő is, hogy oké nem vagyunk összeházasodva lakbér+rezsi. Viszont te is ott laksz, legalább megkétszereződött minden használata, így az élettartamuk legalább a felére csökkent. Tehát ha tisztán anyagi oldalról nézzük, akkor te ott lakásod értékvesztéshez vezet.


De ha időnként kisebb dolgokat veszel a lakásba, akkor azt mondom, hogy teljesen rendben van.(Persze ha nem követelnéd vissza őket szakítás esetén.)


De egy kapcsolat nem pusztán anyagi kérdés, ezért beszéljétek meg és döntsétek el ti ketten.

2014. márc. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
4%

#17 igazad van, csak a mai lanyok 1 resze elvarja, haz, kocsi segg ala, persze mindent a pasi fizet.

en is segitettem volv bnonel, epitkezes felujitas, utana nem vasaltam be rajtuk h ennyi volt az oraberem.

2014. márc. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
Hát egy ablak élettartama pont nem fog a felére csökkenni mert ketten laknak a lakásban.
2014. márc. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!