Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyünkben?

Ti mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

A párommal Budapesten lakunk és dolgozunk.

Szeretnénk magunknak lassan házat vagy lakást venni.

Nézegettünk már Pesten lakásokat és nagyon drágák.

Még vidék is felmerült bennünk, viszont akkor ugye munka miatt fel kellene járni autóval.

Max. 40 km-re költöznénk Budapesttől.


Szerintetek melyik éri meg jobban?

Vidéken venni egy kis házat és autóval feljárni Pestre dolgozni vagy Pesten venni lakást?


2014. márc. 13. 17:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
36%
én pesten vennék lakást első körben, aztán kiadnám albérletbe és vennék egy másikat a környéken.
2014. márc. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
39%
vidék
2014. márc. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
74%
Ott vennék lakást ahol van munka minden nap ingázni nagyon drága és idegileg is kikészit, az se mindegy mekkora távolságra lenne az oorvos, posta, ovoda suli... ha ehez is kocsi kell az is plussz pénz.
2014. márc. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
79%
Egy Budapesthez közeli városban vagy községben is van orvos, posta, iskola, és óvoda is sőt még nagyobb bevásárló központ is. Viszont munka az nem nagyon van, ezért ahogy írod is be kell járni ingázni, a kérdés csak az, hogy mi ér neked többet, az, hogy nem a büdös, koszos, zajos, olykor kutyaszaros Budapesten vagy. Vagy kint vagy a jó levegőn vidéken a csendben, ahol van saját kerted is viszont be kell járnod.
2014. márc. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
80%
A fővárostól 25 km-re laktam, kocsival 30-35, tömegközlekedéssel 1 óra alatt bent voltam a belvárosban.
2014. márc. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
37%
Vidéken nem szarnak a kutyák??
2014. márc. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
37%
De vidéken is szarnak a kutyák csak az én saját telkemen, nem pedig a közös utcán. Soha nem is értettem, hogy egy állat barát ember, hogy tud egyáltalán egy kutyát bezárni egy lakásba. Szegény állat menne ki a szabadba, aztán mit látok, hogy össze hugyozza a liftet, össze szarja a járdát, amit persze a "kedves" gazdi nem hajlandó feltakarítani. Köszönöm de én ebből nem kérek.
2014. márc. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nekem nincs kutyám, de kutyaszart sem látok az utcán évek óta, mióta kirakták a "kutyakaki-kukákat".
2014. márc. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
vidéken meg a lószar:)
2014. márc. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
65%

Semmiképp ne essetek az ingázók hibájába! Még régebben Debrecenben lakó rokonaim döntöttek úgy, hogy kiköltöznek Ebesre (egy falu 13 km-re Debrecentől), mert hogy milyen jó lesz a gyerekeknek a kert, a levegő, stb.

Túrót. Nyáron bizonyára jó is volt, de szeptembertől júniusig az állandó ingázás határozta meg az életüket, a gyerekek miatt egy nap akár 3-4x is fordultak.

Nem tudom, hogy ti terveztek-e gyereket, és ha igen, akkor hova járatnátok óvodába, iskolába, de ezzel mindenképpen számolni kell.

A benzinárak szerintem csak fentebb fognak menni, 40 (de akár 20) km-ről beautózni hatalmas összeg.


Budapesten élni nem feltétlenül egyelő azzal, hogy nyeled a szmogot és hallgatod a zajt. Én valamelyik külső városrésszel próbálkoznék, Rákosmente, Rákoskeresztúr, Cinkota, stb. A tömegközlekedésre sem kell nagyon figyelnetek, ha van autó, pedig Pesten általában az nyomja fel az árakat.

2014. márc. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!