Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Működhet egy kapcsolat,...

Működhet egy kapcsolat, házasság szinte teljesen szexmentesen?

Figyelt kérdés
Ferfi 34, no 27. Sosem volt teljesen rendben a szexualis eletunk gyakorisagot tekintve, nincs szervi baj, a volegenyem csinosnak tart, inkabb valamifele aszexualitasrol van szo reszerol. Nem szexualis testi erintkezes sok van, tehat nem elhidegules kovetkezmenye. A kerdesem az, hogy ha nagyon szeretunk valakit, el lehet ezt fogadni vagy az onbizalomhiany, az ebbol fakado -ki nem mondott- feltekenyseg, a noiseg megelesenek reszleges hianya mindenkepp alaassa a kapcsolatot? Hogy dontenel egy ilyen helyzetben?
2014. márc. 11. 22:35
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
49%
Mivel én elég büszke,önérzetes ember vagyok,így képtelen lennék lenyelni azt,hogy a másik nem kíván,másrészt az étvágyam is nagy ezen a téren.Én biztosan nem bírnám,és előbb-utóbb lelépnék.Nem is hiszek abban,hogy egy ilyen kapcsolat működhet hosszú távon.Hiszen a jó,gyakori szex az egyik alapja egy jól működő kapcsolatnak.
2014. márc. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 Katalin01 válasza:
Biztos, hogy ebben az életkorban nem müködhet. Ha nagyon szereted meg lehetne próbálkozni párterápiával, sexológus szakember segítségével.
2014. márc. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
72%
#15-ös vagyok. Nekem sem feltétlenül szükséges a szex. Önbizalmam pedig van, mindig érezteti velem, hogy gyönyörű vagyok, és hogy szeret. Nem a szexen múlik nálunk.
2014. márc. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az én önbizalmamat nagyon befolyásolja, hiányzik, hogy vonzónak érezzem magam, igazán nőnek. Sokszor érzek általános féltékenységet (alaptalanul).

2014. márc. 28. 22:01
 25/42 anonim ***** válasza:
Egy darabig megy így! Aztán egy reggel arra ébredsz..
2014. márc. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
Igen, de csak akkor, ha mindketten nagyon erősen szellemi beállítottságúak (értsd ezalatt pl. a kutatót és a művészt, nem pedig a buta karrieristát).
2014. jún. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

Az nem lehet, hogy titokban a fiúkat szereti, csak ezt nem vállalja fel, ezért a világ előtt szüksége van egy normálisnak kinéző kapcsolatra, amivel leplezheti ezt a hajlamát?

Bocsánat, hogy ilyesmi is megfordult a fejemben, csak ez is lehet a dolog mögött, még ha számodra elképzelhetetlennek is tűnik.


Egyébként én ennyi idősen nem tudtam volna elviselni egy kapcsolatot szex nélkül. Boldogtalan lettem volna, és biztos, hogy azt gondoltam volna, hogy bennem van a hiba, mert én hajlamos vagyok mindent magamra venni, ha valami gond van.

Lehet próbálkozni több féle módon a másik csábítgatásával, de az ember előbb-utóbb belefárad, és csak a szomorúság marad. Ha valakiben dolgoznak a hormonok, azokat nem lehet elnyomni, vagy más utat keresni az érvényesülésükre. Egy ideig mondjuk lehet szublimálni, de a közös szex hiánya hosszú távon csak frusztrációt, elégedetlenséget szül, és megmérgezi a légkört.

2014. jún. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
65%
Ha egyikőtök sem igényli, igen. Ha valamelyikőtök igényli, nem. Ez pontosan ugyanolyan, mint ha egy kapcsolat azért megy szét, mert az egyik fél akar gyereket, a másik fél nem. Az egyik akar utazgatni, a másik nem. Ha viszont teljesen ugyanolyan igényűek a fontos dolgokban, működik. Minden kapcsolat alapja ez. (Számomra felfoghatatlan ugyan, de ha pont ti így találkoztatok össze, hogy nektek ez jó és nincs megcsalás, akkor ez így van rendjén...CSAK TE MAGADBAN TUDOD ELDÖNTENI)
2014. jún. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
Hát sajnálom, amin keresztül kell menned. :( Szerintem az egész azon múlik, hogy tud-e működni, hogy elfogadod-e ezt vagy sem. Azt nem tudom hogyan lehet elfogadni, én nem tudnám valószínűleg. Én teljesen átlagos vagyok ezen a téren. A volt férjem - miután válságba került a házasságunk - már egyáltalán nem közeledett felém, viszont még évekig együtt éltünk ilyen-olyan okok miatt (most ezt nem részletezném). Én még jó darabig szerettem és szerettem volna megmenteni a házasságunkat. Emiatt nekem mindenféle hárítása nagyon rossz volt. Szexuálisan konkrétan nem közeledtem, mert nem mertem, de az, hogy ő nem közeledett, nagyon rossz volt. Én most már a második férjem mellett boldog vagyunk, szexuális téren mindketten átlagosnak számítunk és teljesen rendben van a szex közöttünk. Én nem tudtam volna úgy élni, hogy nincs szex vagy nagyon-nagyon kevés. A férjed nem akar szakemberhez fordulni? Mert szerintem egy egészséges (fiatal) ember életéhez hozzátartozik a szex, ha nincs, az nem a normális kategóriába sorolható.
2014. jún. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

Bocs, nem olvastam el a válaszokat, de azt írod hogy nem elhidegülés következménye, tehát vannak érintések..

Szerintem érdemes lenne finoman, szelíden utána járnod hogy miért van ez..

Nő vagy amúgy?

Nagyon jó kérdéseket tettél fel, pl hogy a nőiség megélésének hiánya, de nem tudom hogy hetero kapcsolatról beszélünk e

2015. febr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!