Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan mondom, nem tudom...

Komolyan mondom, nem tudom mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Teljesen elegem van a páromból. Dolgozok, két munkahelyen. Nem nagyon vannak anyagi gondjaink. Nem vagyunk gazdagok, de mindent megteremtek. Kertünk van, nyáron ősszel friss zöldséggel. Haszonállat is van, tehát azon is tudunk spórolni egy keveset. Számítástechnikusnak tanultam, így nem vagyok egy maradi, gumicsízmás ember. Normális megjelenéssel, sportos testalkattal. Tőlem tanult főzni, szabadidőmben besegítek neki néha. Sőt, volt egy szabad hetem itthon még sütögettem is. Nem hanyagolom el, ajándék és beszélgetés terén sem. Igaz, hogy a takarítás nem érdekel benn, de a kinti munka mindig meg van csinálva. Ismer milyen voltam, nagy csajozós, dumás világcsavargó, de amióta együtt vagyunk ritkáztam a haverokat és az eljárást. A két gyermek óta pedig úgy érzem mintaapa vagyok. És férjnek sem utolsó. Lehet nem a legjobb, de ha beszélgetek nőkkel, vagy ismerősökkel mindig csak dícsérnek, hogy az ő férjük nem ilyen. Viszont a párom ezt látszólag semmibe sem nézi. Ha valamiért szólok, akkor rögtön felháborodva visszaszól. Nagyon idegesít már. Szeretem, de ennyi killódásnál inkább már rég kiléptem volna egy kapcsolatból. Viszont a gyerekeimet nem adnám a világ minden kincséért sem. Ezért nem is akarok válni, mert akkor nem tudnám azt az anyagi színvonalat fenntartani amire szükségük van. Ha meg elmennének, tuti begolyóznék. Így csak tűrök és nyelek, de sosem voltam az a fajta akit irányítani lehet. Általában jó döntéseket hozok, most viszont nem tudom mi tévő legyek.

2014. márc. 9. 08:50
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem hanyagolod el beszélgetés terén sem, miért nem kérdezed meg tőle?

Valami még sincs rendben, ha a feleségednek nem tetszik.


Tudod, lehet, hogy szkeptikus vagyok, de sok olyan kifelé tökéletes mintaférjet- mintaapát láttam, akivel az otthon falai között pokol volt élet... Mondhatni gyanús, hogy ennyire fényezed magad. Lehet, hogy a feleséged nem egy mintaférjet szeretne, hanem TÁRSAT.

2014. márc. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Sajnos ez nem ettől függ. Én 11 év után jöttem rá erre. Persze nagyon fontos, hogy hogyan viselkedsz a pároddal, de akkor is eljön az az idő, amikor már nem becsül meg semmit. Lehet azért mert már megszokta, természetesnek veszi, vagy egyszerűen már nem értékel, szeret téged. Gondolj bele hány olyan emberrel találkoztál, akik akkor kezdték el értékelni például az egészséget, amikor lecsapott a villám és súlyos betegek lettek? Az emberek többsége iszonyatosan hálátlan és a legtöbb, amikor sokáig minden jó, elkezdi elfelejteni, hogy milyen jó is neki. Aztán ha meg összejönne egy fele annyira sem normális férfival, mint te vagy akkor meg lehet jönne vissza eszeveszetten.


Nekem most 31 évesen ezt egy 11 éves szerelmi kapcsolatom bánta. Mindent megtettem érte, semmit sem sajnáltam tőle, elindítottam az életben és egyszerűen faképnél hagyott szinte az első adandó alkalommal.

2014. márc. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Nem fényezni akartam magam, csupán leírtam milyen vagyok. Egyszerűen rossz kedve van. Megértem, van nekem is rossz kedvem, de nem mutatom ki vagy nem rajtuk töltöm ki. Ő nem tudja megállni, ha kérdezek tőle valamit akkor nem normálisan válaszol, hanem félvállról hanyagul. Ez bosszant fel. Normális egész mondatos kérdésekre szeretnék egész mondatokban választ kapni. Szoktam vele beszélgetni, meg is kérdeztem már tőle, sőt kértem ezt a stílust elfelejteni de mintha két napig tartana. Így már nem is mondom neki...
2014. márc. 9. 09:04
 4/32 anonim ***** válasza:
85%
Azért válaszol félvállról, vagy azért kritizál jobban mint régebben, mert elege van a kapcsolatból csak még lehet magának sem ismerte be. Dettó ugyanez volt nálunk is. Persze mikor rákérdeztem azt mondta, hogy nics semmi baj. És tényleg boldognak tűnt ezen dolgokon kívül...de nem... közben ette magát belülről és már csak akkor szólt, amikor totálisan eltávolodott tőlem ás semmilyen esélyem nem volt arra, hogy ne dobjunk ki 11 évet az ablakon.
2014. márc. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Ezzel még semmi vaj sem lenne. Sosem voltam depressziós egy Nő miatt. Voltam szerelmes, vagyok most is de nem látom értelmét valaminek folytatni csak azért mert én az vagyok. Sokan vagyunk a világon, ha az kell hozzá, akkor menjünk külön. De így hogy ott vannak a gyerekek is, nagyon nem téma a különköltözés. Anyósomék mehetne vissza, ami 60 km-re van tőlünk. Keveset láthatnám a gyerekeket. Minden nap én fürdetem az egyiket, Ő a másikat. Ha hazaérek nem vacsival kezdem, hanem gyors zuhany és egy óra beszélgetés a srácokkal meg játék. Nekem nem volt édesapám így próbálom kihozni magamból a maximumot. Nem iszok, nem csavargok tehát nem értem mit csinálhatnék. Vannak közös programjaink és amit az elején leírtam azt is úgy gondolom, hogy plusz dolog. Ha ez nagyképűség akkor az, de meg lennék elégedve magammal fordított helyzetben. Szívesen hajlanék arra hogy rendbe jöjjön minden, de elég kilátástalan a dolog.
2014. márc. 9. 09:21
 6/32 anonim ***** válasza:
65%

Hallgass a kettes válaszolóra, mert igaza van! Sokszor az emberek valóban csak akkor becsülik meg, amijük / akijük van, ha már ott lebeg az elveszítés lehetősége vagy már el is veszítette, és utána meg sír.


Nem gondolom, hogy beképzelt lennél, viszont kissé kihasználja az Asszonyod, hogy mintaapa vagy.


De amúgy a folyton elégedetlenkedők általában önmagukkal elégedetlenek elsősorban, és ezt vetítik ki a környezetükre, szóval én inkább sajnálom az Asszonykádat, mert önbizalom terén nem állhat valami fényesen.

2014. márc. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
26%
Az hogy te kertet muvelsz az nem tartozik a jo ferj definicojahoz. Az sem hogy olyan emberek megdicsernek akik egy napot nem eltek veled. Az is fura nekem, hogy azt irod hogy a feleseged felhaborodva visszaszol egy no szerinted nem mondhatja el a velemenyet. Neked is el kell gondolkodnod a hibaidon mert amit te ide irtal nem mas mint onfenyezes.
2014. márc. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
52%
A nejednek, hogy telnek a napjai? Milyen az élete, mik a vágyai, és milyen életre vágyott "fiatlon"? Mik a tervei? Mert ezekről semmit nem írtál. Csak a saját nézőpontodat hangoztatod.
2014. márc. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
73%
A feleséged dolgozik? Szoktatok kettesben leni? Egy nőnek sem könnyű egész nap csak a gyerekekkel lenni, kell a kikapcsolódás amit lehet nem mer neked elmondani mert sokan azt érzik attól rossz anyák ha néha azt kívánják bárcsak ne az egész napja a gyerekekről szóljon...pedig ez normális és természetes dolog. lehet hogy minta apuka vagy de minta férj is?
2014. márc. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
78%

Ne haragudjatok itt nem arról van szó, hogy a neje néha ingerülten válaszol vissza, hanem a leírás alapján kb mindig. És ez egy idő után sok lesz. És ezt nem csak párkapcsolatban, házzasságban, de egyszerű haveri kapcsolatoknál sem engedheti(né) meg magának az ember.


Meg itt kérdezitek a feleségének az álmait. Szerintetek az ő álmaival ki foglalkozik? Mert, hogy a neje nem az egész biztos. És azért két munkahely és két gyermek mellett azért legyen már annyi a másikban, hogy ha esetleg az ő álmai háttérbe is szorulnak, akkor is tudatában van annak, hogy a másik mit mozgat meg azért, hogy neki és a kis családnak jobb élete lehessen. Nyilvánvalóan a másik fél sem álmai megvalósításán dolgozik, hanem azon ügyködik, hogy egyáltalán a víz felett maradjon.


Pontosan a hozzátok hasonló hozzászólók miatt érzik magukat nők/férfiak vegyesen ILYEN picinek és értéktelennek annak ellenére, hogy sokkal többet megtettek az adott emberért, mint a nagy átlag. A nagy átlag persze nem foglalkozik más véleményével, mert totálisan hidegen hagyja az, ami nem ő. Mert egy kapcsolatban a kompromisszumokhoz, a hosszan tartó boldogsághoz nem kevés érzelmi intelligencia és amit a legfontosabb KÉT EMBER szükségeltetik. Ha csak egy van az a nyakát is szegheti, akkor sem lesz semmi a kapcsolatból már.

2014. márc. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!