Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon rá vagyok görcsölve...

Nagyon rá vagyok görcsölve erre az egész fogyókúrára. Mit tehetnék hogy ne vegyem ennyire komolyan, szigorúan?

Figyelt kérdés

Vagy jó ha nagyon komolyan veszem?

Már néha nem tudom mit ehetek és mit nem. Egyik oldal ezt írja, másik azt.

Most így étkezem:

Reggelire eszek 2-3 szelet wasa kenyeret, jó minőségű ízletes sovány sonkával, uborkával vagy paradicsommal, jégsalátával. Megiszok 1 dl kaukázusi kefirt. Kávét iszom.

Délelőtt vagy kora délután megeszek 1-2 szem epret vagy szárított áfonyából pár szemet, esetleg egy kisebb almát.

Ebédre (du. 3 körül) főzök valami szárnyas husit, párolt zöldséggel, vagy kelkáposzta főzelékkel (liszt nélkül).

Délután a legkritikusabb mert ilyenkor támad zabálhatnékom. Pedig már fogytam 6 kg-ot, de még minimum 6-ot kellene a strand szezonig. De valahogy délutánra nagyon megéhezem, kekszet ennék nagyon. Nem tudom miért.

Uzsonnám nincs, mert már nem fér bele a délutánba, ugyanis nem akarok közvetlen lefekvés előtt enni.

Vacsorára igyekszem halat enni jégsalátával, paradicsommal, lenmaggal.

Mindennap fél óra kardió mozgást és fél óra zsírégető tornát végzek, kivéve a vasárnapot. Mert az pihenőnap.

De néha annyira rágörcsölök, hogy bestresszelek és akkor zabálnom kell, mindegy mit. Ezért nem sikerült már egy hónapja fogynom. Még örülhetek, hogy nem is híztam.


2013. ápr. 12. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy kiemelted mennyire rá vagy görcsölve a fogyókúrára, annyira nem szuper amit csinálsz. Hát ezt halál nyugodtan is csinálhatod, ez meg már vérmérséklet, lelki állapot kérdése.


Arra vagy rágörcsölve, hogy kenyeret IS, tejterméket IS eszel? Más azzal küzd, hogy ilyeneket ne egyen, pedig kívánja, mivel helyettesítse, náluk megértem hogy eleinte kissé nehéz.


Te tök természetesen csinálod az egészet, nem kellene hogy rágörcsölj. Ha elhagynád a kenyeret, kefirt akkor még tökéletes is lenne (de komolyan!), de akkor is kár emiatt görcsölni. Nincs min, megveszed a zöldséget és a húst, megeszed. Ha éhes vagy, akkor még eszel, vagy eleve több zsírt fogyasztasz, és ennyi. Nem csinálhatod rosszul (ahogy ebédkor, vacsorakor is pontosan ezt tartod). Miért izgulsz akkor ezen? :)


Ilyen kritikus pontok meg vannak mint a reggelidnél, de hát a fogyásod meg nem ezeken múlik, és egy kis kefirrel együtt is egészségesebben eszel az emberek 80-90%-ánál, fölöslegesen görcsölsz a témára.


Ha kalóriákat számolgatnál, na az még a másik ahol nagyon meg lehet bolondulni, de látod ezt is elkerülted, biztos hogy jó úton vagy, Taichizz, az majd megnyugtatja a szellemedet (lelkedet).

2013. ápr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na pont ez az, hogy te azt mondod, hogy ne egyek tejterméket, (az a 2 szelet ropogós kenyér már tényleg nem oszt meg szoroz). Más meg azt mondja, hogy ne egyek zsírt. És én már tényleg nem tudom mit higgyek. Nem szeretem a zsírt, inkább azt nem eszek, mert ha enném sem esne jól. Inkább akkor megiszom azt a 1dl kefirt és megeszem hozzá a ropogós kenyeret. Mert jól esik és nem tudom helyettesíteni mással, mert se időm se pénzem, hogy kenyér pótlókat sütögessek.

És te azt mondod, hogy amúgy sem azon a kevés tejterméken fog múlni a fogyásom. Akkor meg mindegy is.

2013. ápr. 12. 14:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a fontos, hogy a kedves első elvakultnak ne higgy. Még véletlen sem.
2013. ápr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De direkt azt is leírtam, hogy nem rossz amit csinálsz, hiszen jobbára zöldségeket és húst eszel. Ha neked természetesnek tűnik más állat tejét fogyasztani, illetve a glotént nem látod aggályosnak, akkor folytasd azt amit elkezdtél.

De ezt nyugodtan tedd, és maradj nyitott mindig, tartsd szem előtt, hogy a gabona- tej nagyon megosztó élelmiszerek, és logikus is, hogy nem túl természetes a fogyasztásuk.

2013. ápr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 poiu ***** válasza:
Én is görcsölnék, ha minden étkezés előtt számolgatnom kellene a kalóriát. Az első elvakulttal értek egyet, hagyd el a keményítőt mindenképp, ha a joghurtról le tudsz mondani, akkor azt is. Egyél mielőtt nagyon megéheznél. Nassolj nyers zöldséget, pl. rágcsálj el egy sárgarépát. A lényeg az, ha nem eszel keményítőt, nem ingadozik ennyire az étvágyad és ehetsz amikor jól esik. Egy kis mozgás sem ártana, ha nincs más akkor gyaloglás, lépcsőzés, ilyenek.
2013. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a gáz, hogy egy olyan "módszerre" vagy rágörcsölve, amelynek finoman szólva is kétes az eredménye...
2013. ápr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!