Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem fejetlen. Mit tegyek?

Férjem fejetlen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz... Vázolnám a helyzetünket: van egy közös gyermekünk, 2 és fél éves és neki van egy lánya aki 14 éves. Nem állunk jól anyagilag, sőt Hónapok óta nincs munkája, albérletben élünk. Az én havi 37ezremből és kölcsönökből élünk. Arról volt szó, h a lánya elballag és hozzánk költözik, mert az anyja borzasztó körülményeket biztosít neki, látszólag nem szereti a lányt, mert irtó gusztustalanul beszél vele. Már csak 3 hónapot kellene ki bírnia és jöhet hozzánk lakni. Erre férjem a fejébe vette, h most hozzuk a lányt mert már nem bírja, h otthon milyen a helyzet. Mondtam neki, h mire akarja ide hozni, mikor nekünk nem tudja megteremteni az alap dolgokat, akkor, ha plusz egy fővel leszünk, mi lesz? Ránk szakad a bank? Mert azt nem hiszem... Én is szeretem a lányt és sajnálom, de muszáj lenne kivárnia ezt a 3 hónapot, h mi is helyre álljunk. Azt is el hiszem, h a férjemnek ő a mindene, de azért ne csináljunk már nagyobb sz@rt, mikor így is van elég gondunk, először a tartozásainkat kellene letudni, nem? Ráadásul még külön szobája se lenne! Pedig arról volt szó, h lesz neki felhúzva egy külön szoba. Na de ez nem is zavarna, ha picit zsúfoltabban lennék, de az anyagiak nagyon zavarnak! A fiamnak alig bírom megvenni havonta a pelust! Mikor bevállaltam vele a babát, semmi gondunk nem volt előtte, most az utóbbi fél év ami katasztrófa... Nem tudom mit tegyek? Mit gondoltok? Mielőtt el ítélsz, inkább kérdezz és válaszolok és utána lehet ítélkezni.
2014. márc. 3. 15:08
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
79%
És ezek után, hogy nektek néha nem jut étel még kérdés, hogy hozzátok költözzön-e a gyerek? Várjátok meg, hogy a férjednek összejöjjön a munka és meglegyen 1-2 havi fizetés. Mondom, a CSP-ra és a gyerektartásra nem lehet építeni.
2014. márc. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
85%

16 Már akinek:)


Jó akkor írd le 36 ezerből hogy lakik jól minden nap 4 emeber?

Lehetetlen ezt mindenki tudja.

2014. márc. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
6%
Költözzön hozzátok, és vállaljon diákmunkát, az MINDENHOL van, és pont annyit fizet, hogy magát bőven eltarthassa belőle.
2014. márc. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
3%

22 Nálunk akkor is jutott egy plusz gyereknek tányér étel, amikor nekem nem. nem egyszer volt ilyen.És egy hang nélkül voltam és nem mondtam nemet a gyereknek, ha jönni akart.Pedig csak nekem egy idegen volt, a lányom barátnője, aki napokat itt töltött olyan helyzetben, amiben mé-g egy felnőttnek is nehéz volt.

És ez egy idegen volt, nem is egy saját kölök.

2014. márc. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
Itt nincs túl sok munkalehetőség, őt elég nehezen veszik fel. Én tudnék menni 2 helyre, de csak az egyikre mennék, mert ott akár 2 hónap múlva is ott hagyhatom, ha férjem talál jobbat. A másik meló hellyel nem akarok ilyet játszani, mert, ha a fiam menne oviba, akkor oda mennék hosszabb távra. Mindig mondtam férjemnek, h megyek dolgozni, de mindig mondta, h várjunk 1 hetet mert ide-oda leadta a jelentkezését, és ezek a hetek teltek... És csak teltek. Én közben próbáltam alkalmi munkákat keresni, de vagy nem hívtak vissza, vagy közölték, h nem jó, rossz helyen lakom. Mindaketten egyszerre nem tudunk menni dolgozni, mert nincs ki vigyázzon a fiamra. Anyukám azt mondta, h ha majd jár oviba akkor besegít, mert akkor nem kell egész nap vele lennie, azt mondja, h nem bírná (pedig csak 50 éves). És most tartunk itt... Férjem jó ember, nem iszik, nem cigizik, nem jár el sehova. Tisztel engem is, illedemes. Csak most ez... Lehet akkor rábólintok, lesz, ami lesz alapon? Félek, nehogy rosszabb legyen a helyzetünk.
2014. márc. 3. 15:44
 26/43 anonim ***** válasza:
73%
23-as: Te hülye vagy! 14 évesen hová vállaljon diák munkát?? Persze senki nem dolgozik a családban majd, csak a 14 éves gyerek fog! Szuper! Egyrészt nem is vállalhat, másrészt így év közben még az egyetemisták is alig találnak!
2014. márc. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
Akkora vita alakult ki, h most már az se tudom, h mi lenne a helyes út. Egyik oldal azt mondja, h vágjak bele a másik meg azt h ne...
2014. márc. 3. 15:49
 28/43 anonim ***** válasza:
36%
Itt nem csak a férjed fejetlen, hanem mindketten nagyon felelőtlenek vagytok. Mindenféle segítség, meg munka lehetőség nélkül vágtatok bele a gyerekvállalásba, és még az előző házasságból származó gyereket is magatokhoz akarjátok venni? A férjed gondolom gyerektartást sem fizet. Ugye?
2014. márc. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
Az előbb írtam, ha olvastad volna, h amikor bevállaltuk a babát nem volt gond, csak az utolsó fél év ami katasztrófa és a lejtőn nagyon könnyű lefelé gurulni, de fel a hegyre nehéz felkapaszkodni. Nem fizet gyerektartást, azért mert az előző felesége a közös számlájukra rengeteg tartozást halmozott fel és úgy egyeztek meg, h ő fizeti vissza a tartozást és férjem nem fizet gyerektartást. De írtam, h előbb kérdezzetek és utána ítélkezzetek.
2014. márc. 3. 15:53
 30/43 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon felelőtlenek vagytok. Az duma, hogy nincs munka. Épkézláb férfi akkor menjen el az ország másik végébe építkezésre segédmunkásnak. Falun élő rokonaim mondják, hogy 5 ezer forintért náluk sem kapnak olyan embert házfelújításra, kertgondozásra aki dolgozni is tud és hajlandó.


Kíváncsiságból mostanában egy két bolt előtt bevásárlókocsi százasát kunyeráló csövesnek én is ajánlottam hétvégi kerti ásást (6 óra alatt felásnám), eddig nem volt jelentkező.

2014. márc. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!