Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem fejetlen. Mit tegyek?

Férjem fejetlen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz... Vázolnám a helyzetünket: van egy közös gyermekünk, 2 és fél éves és neki van egy lánya aki 14 éves. Nem állunk jól anyagilag, sőt Hónapok óta nincs munkája, albérletben élünk. Az én havi 37ezremből és kölcsönökből élünk. Arról volt szó, h a lánya elballag és hozzánk költözik, mert az anyja borzasztó körülményeket biztosít neki, látszólag nem szereti a lányt, mert irtó gusztustalanul beszél vele. Már csak 3 hónapot kellene ki bírnia és jöhet hozzánk lakni. Erre férjem a fejébe vette, h most hozzuk a lányt mert már nem bírja, h otthon milyen a helyzet. Mondtam neki, h mire akarja ide hozni, mikor nekünk nem tudja megteremteni az alap dolgokat, akkor, ha plusz egy fővel leszünk, mi lesz? Ránk szakad a bank? Mert azt nem hiszem... Én is szeretem a lányt és sajnálom, de muszáj lenne kivárnia ezt a 3 hónapot, h mi is helyre álljunk. Azt is el hiszem, h a férjemnek ő a mindene, de azért ne csináljunk már nagyobb sz@rt, mikor így is van elég gondunk, először a tartozásainkat kellene letudni, nem? Ráadásul még külön szobája se lenne! Pedig arról volt szó, h lesz neki felhúzva egy külön szoba. Na de ez nem is zavarna, ha picit zsúfoltabban lennék, de az anyagiak nagyon zavarnak! A fiamnak alig bírom megvenni havonta a pelust! Mikor bevállaltam vele a babát, semmi gondunk nem volt előtte, most az utóbbi fél év ami katasztrófa... Nem tudom mit tegyek? Mit gondoltok? Mielőtt el ítélsz, inkább kérdezz és válaszolok és utána lehet ítélkezni.
2014. márc. 3. 15:08
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
6%
Sok jó ember kis helyen is elfér, és ahol 3 embernek van enni, ott a 4.-nek is jut.
2014. márc. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Férjem tudja, h mennyire szeretem a lányát. Míg nem volt közös gyermekünk megpróbáltam mindent meg adni neki, sőt a lány sokszor mondja, h bárcsak én lennék az anyukája. Nem akarom megbántani őket, de én úgy érzem, h ez most nem fog menni. Fiamnak nincs külön szobája, velünk alszik egy szobában. A lánynak a nappaliban kellene aludnia. Elég pici tényleg ez a ház, de mondom a zsúfoltság nem zavarna, de az anyagiak igen. Mivel, ha tényleg sikerül ez a munkahely, akkor biztosítanunk kell azt az első hónapot, h bejárjon, mármint az útiköltségre gondolok.
2014. márc. 3. 15:25
 13/43 anonim ***** válasza:
42%
Ha nálatok lenne, akkor járna utána a családi és a gyerektartás, ami szerintem elég egy lány eltartására. Szerintem egy kamasz lány költségei nem olyan vészesek, ahol jut étel 3-nak, ott 4-nek is. Én biztos megengedném, hogy odajöjjön, talán tudna segíteni is neked a házimunkában, és vigyázni a picire.
2014. márc. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
51%
Hivatalosan elintézni a családit és a gyerektartást is. De 37 ezerből 4 ember nem élhet, mert annyiból száraz kenéyr és meleg lakés nem jön ki.
2014. márc. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
Akkor részletezem... Sokszor nekünk nem jut étel, csak a fiamnak, neki ha árkon-bokron mennem kell akkor is meg van a napi étel. Azért gondolhatjátok, h havi 20 az albi és plusz a rezsi, kb. 60ezer a havi kiadásunk, csak albira és a rezsire. Én pedig csak 37et kapok. Szóval nem mondanám, h jut 3 főre étel.
2014. márc. 3. 15:29
 16/43 anonim ***** válasza:
93%

"Sok jó ember kis helyen is elfér, és ahol 3 embernek van enni, ott a 4.-nek is jut."


Világ legnagyobb baromsága.

2014. márc. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
1%
16 Már akinek:)
2014. márc. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
71%
Nem akarok kötekedni, de hogy-hogy nem dolgozik egyikőtök sem?
2014. márc. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
65%
Most mennyi tartásdíjat fizet az apa? Ha nálatok lenne a lány, akkor ezt nem kell majd fizetni!
2014. márc. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
48%

A szomorú magyar valóság....


A véleményem pedig, hogy várjátok ki a 3 hónapot és addig rendezzétek a helyzetet, próbáld megbeszélni a férjeddel.

2014. márc. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!