Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megszabadulni a...

Hogyan lehet megszabadulni a férjem exétől?

Figyelt kérdés

Biztosan sokan furán néznek most a kérdés miatt, én is csodálkoznék egy ilyenen, de higgyétek el, már az agyamra megy a csaj. 2 éve vagyunk házasok. A férjem az exével csak együtt élt 2 évig, nem voltak házasok, nincs gyerek, és az összeismerkedésünkkor már 4 éve szakítottak. De a csaj valamilyen formában folyton ott van a hétköznapjainkban. Először a férjem emlegette, de letiltottam, hogy nem érdekel. Aztán após emlegette, hol a barátok hozzák fel, volt, hogy telefonált a "drága" valami buta okot találva. Most a legutóbb mikor elmentünk egy szórakozó helyre, az egyik nő úgy szólt a férjemhez: "Téged ismerlek, te együtt voltál az XY-al ugye?" Már vissza hallottam, hogy tökéletesen informált az ex, hogy mi mit csinálunk, hová járunk, mit tervezünk. Betelt a pohár. Még nem borultam ki, de már volt rá példa, legutóbb, hogy remegett a kezem, olyan ideges voltam. Most én vagyok, ő már nincs 6 éve, hagyják már abba!

Segítsetek, mit csináljak?



2014. jan. 31. 23:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég gáz, hogy mindenki emlegeti. Aranyból van a nő, hogy ennyire beszédtéma? Beszélj a férjeddel erről, borulj ki nyugodtan.
2014. jan. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
daraboltasd fel szalámivá és add oda a kutyádnak
2014. jan. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Idegességebben rosszul írtam, már 7 éve nincs ...

A fura az, hogy nem is nagy szám a csaj. Megérteném, ha sokkal jobb lenne nálam, hogy ezért emlegetik. De nem ez a helyzet. Lecsekkoltam. Mikor már nem csak beszéltek róla, hanem ő is telefonált, pedig nincsenek jóban kezdett igazán idegesiteni. Férjem mindig nyugtat, hogy ne törődjek vele,őt nem érdekli, de engemzavar. Túl gyakran bukkan fel, hozzák fel, mintha valami rokon lénne. Én még ilyet nem láttam és nem is értem. Főleg, hogy aférjem dobta

2014. febr. 1. 00:09
 4/12 anonim ***** válasza:

Azt gondolnám, túlreagálod. A férjed azért szólhatna a rokonságának, hogy lehetnének tekintettel az érzékenységedre.

Ám ez elgondolkodtató:

"Már vissza hallottam, hogy tökéletesen informált az ex, hogy mi mit csinálunk, hová járunk, mit tervezünk."


Miként vagy ebben biztos?

2014. febr. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%

Hát ő már a férjed és rokonai, barátai életének része. Ez ellen nem lehet tenni, ez így normális. Azt teheted, hogy keresel valakit, akinek Te leszel az első barátnője.

De ő meg lehet, az anyukáját emlegetné így.:)

2014. febr. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Ha már 7 éve nincsenek együtt, és csupán 2 évet éltek együtt, meg már 4 éve szakítottak, amikor téged megismert, akkor ez így nagyon nem normális, hogy folyton jelen van mindenki életében, nem csak a tiétek, de a rokonság életében is.

Gondolkozz, biztos mindenről tudsz, minden úgy van, ahogy mesélték? Ennek oka van, valaminek lennie kell, amiről te nem tudsz.

2014. febr. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Talán az lehet a gond, hogy én a férjem baráti körét alig ismerem. Külföldön éltem, tanultam. Én nem piáltam át velük az éjszakákat, mint a másik. Épp az alkohol volt az egyik ok, amiért kidobta. Én vacsorát főzök a vendégeknek, nem hányok versenyt velük az erkélyről. Én kulturáltan szórakozom, nem verekszem össze részegen egy buli közepén a férjemmel. Én nem állok fel és megyek oda egy másik lányhoz és tépem meg a haját üvöltözve, hogy miért nézi a férjemet. Lehet, hogy van akiknek érdekes az ilyen személy, de én már végtelenül unom ezeket a történeteket. Sőt mi több, dühítenek.

Valóban érzékenyebb típus vagyok. De ha nem lennék is, szerintem minden normális embernek az idegeire menne, hogy folyton "ott van" az a másik.

2014. febr. 1. 08:49
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Érzelmileg még biztosan nem zárták le egymást, hiába telt el x év. Valószínűleg szenvedélyes kapcsolat volt az övék.
2014. febr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A férjem már rég túltette magát rajta. Ő is az elején emlegette csak, panaszkodott rá, de én szóltam, hogy nem igazán érdekel, ne hozza fel többet. Az viszont elég gáz lenne gondolom, ha az ismerősöknek, barátoknak mondanám ugyan ezt, hogy fejezzék már be, mert nem érdekel. Furán néznének talán. De lehet, hogy ez lenne a legjobb megoldás.

A csaj az, aki ha túl is tette magát rajta, de folyton kérdezgeti a közös ismerősöket, hogy mi van velünk. Ők meg persze mondják, aztán nem felejtik el közben elmesélni azt sem, hogy vele mi van. Na, ez az amivel nekem gondom van. Párom meghallgatja, majd legyint, hogy őt nem érdekli, hozzá szokta tenni, hogy "azt csinál amit akar". Én csak azt szeretném, hogy ez így pár év múltával már fejeződjön be. Vesszen már a homályba. Lehet, hogy érthetetlen, de zavar. Pl. elmegyünk egy szórakozó helyre, mint már írtam is, jó kedvem van, erre beszól egy nő a férjemnek, hogy "Te ugye együtt voltál az XY-al?" Ilyenkor le tudnám fejelni az asztalt, hogy miért nem telhet el úgy egy hét, egy hónap, hogy senki sem említi meg. Néha már úgy érzem, mintha én csak egy pótkerék lennék. Úgy érzem, mintha semmibe vennék, hogy én is ott vagyok. Volt olyan példa is, hogy főztem a konyhában, apósom meg beszólt, hogy az XY az nem tudott főzni, olyan rendetlen volt. Kit érdekel? Engem nem! Meddig fog ez így menni? Életem végéig? Ha unokám fog születni, akkor is gratuláció után egyből azt fogják mondani, hogy "az XY-nak is lány unokája van!"???

Voltak más exei is a férjemnek, őket miért nem emlegeti senki? Ja, mert ők normálisak? Ők nem turkálnak az életünkben, nem kutatnak utánunk? Élik saját életüket? Ez a nő miért nem tudja ezt tenni? Persze, nem kéne róla tudomást vennem, el kell engedni a fülem mellett, próbálom is, de már feláll a hajam is, ha meghallom a nevét.

2014. febr. 1. 11:50
 10/12 anonim válasza:
100%
Ha jó csaj, küld el hozzám, majd én leszoktatom a férjedről. :)
2014. febr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!