Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Tényleg" nem lesz jó apa a...

"Tényleg" nem lesz jó apa a férjem csak azért mert külföldön dolgozik?

Figyelt kérdés

2006-óta boldogságban élünk a férjemmel.


Várandós vagyok és közöltem a jó hírt a barátnőmmel.

Boldog voltam, szinte szárnyaltam ( még most is) és mondtam neki hogy a párom lesz a világ legjobb apa!

Lehet elfogult vagyok, de tudom mennyire jó ember, a fél karját oda adná csak hogy a gyerekének mindene meg legyen.A családban lévő kisgyermekekkel is így viselkedik és ezért biztos vagyok ebben, más különben nem is szülnék!


Na erre a barátnőm: Haza fog jönni?


Persze haza jön úgy ahogy szokott, és persze várandóságom utolsó hónapjait/heteit velem tölti, és a pici megszületését követően is itthon lesz kb 2 hónapot, de megy vissza dolgozni.

Erre a csattanó hogy " hát akkor biztos nagyon jó apa lesz ha alig látja".


Igazából nem firtattam tovább a témát, de ettől függetlenül nem értek vele egyet, ráadásul a szokásos gratuláció is elmarad!

Nem értem hogy jön ő ehhez hogy így viselkedjen.Nagyon bánt vagy ti mit vélekedtek erről???


2014. jan. 27. 23:12
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
97%

Nem azt jelenti, hogy rossz lesz...de nem igazán lesz apja a gyereknek...csak kb annyira, mintha elváltatok volna, és nálad lenne elhelyezve a gyerek...

Tehát attól még lehet jő apja..csak.. Azért érzed a különbséget aközött, hgy minden nap kiveszi a részét a nevelésből esetleg este ő furdeti minden nap...stb, mint, hogy ő időnként hazajön...

Kicsi gyerekként sok idő lesz, amíg apaként családként fog rá tekinteni

2014. jan. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Azt a részét kifelejtettem hogy 3 hetente 3 napra jön haza és ismét 3 hét után 1 hétre így van ez váltva.
2014. jan. 27. 23:24
 3/39 anonim ***** válasza:
97%
Ebben az esetben az első válaszolónak igaza van...te miért nem mész a férjeddel?
2014. jan. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
98%

Egyet értek az elsővel. Hogy jó ember, az nem vitatható, de az, hogy távolról jó apa az még nem egyenlő azzal, hogy úgy jó apa, ha veletek van.

Ismerek ilyen helyzetet, az egyik ismerősöm akkor ment ki külföldre dolgozni, amikor a felesége terhes lett, mert otthon nem talált megfelelő munkát. A fiuk úgy növekszik, hogy az apját négyhetente látja, azaz havonta egyszer egy hétvégére, mert a férj csak így tud hazajárni. A fiú lassan 5 éves és az anyukájával alszik a nagyágyban, azaz az apja helyén. Amikor az apa hazajön, akkor meg nem érti a gyerek, hogy miért nem aludhat a "helyén", miért zavarják el az anyja mellől, és azt meg főleg nem érti, hogy az az idegen, akit apának kell hívnia mit keres náluk... Szóval azért arra is vigyázni kell, hogy az anyuka hogyan kezeli az ilyen fajta kapcsolatot, hogyan neveli a gyerekét az apa távollétében.

2014. jan. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
95%
jó apa lehet, de sosem lesz igazán apja a gyereknek, érted hogy gondolom nem?
2014. jan. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
94%
Pedig igaza van, ha fáj neked akkor is, majd idővel te is belátod. Miért nem mész utána te is, gyed alatt még a munka sem tart itthon.
2014. jan. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
56%
Ettől még biztos jó apa lesz, gondolom, azért dolgozik külföldön, mert így tudjátok megteremteni a család megélhetését. Csak éppen nem egy ideális helyzet, biztos jobb lenne mindenkinek, ha többet lehetnétek együtt, de ha ez jelenleg nem megoldható, attól még nem lesz rosszabb apa.
2014. jan. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
24%

Jézusom ezt álszent választ!

Mér ne lenne jó apa?

ha itthon dolgozna és reggel hatkor lelépne azt este tízkor hazaérne a melóból akkor jobb apja lenne mi?

Vagy talán az a jó apa, aki otthon van egész nap a gyerekkel azt segélyből él a család, de apa kiveszi a részét???

2014. jan. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
71%
Miért ne lehetne jó apa?? Abban a pár napban??? Végül is nem lesz teljesen ott a gyerek mellett....
2014. jan. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
18%

ja legyen csak reggeltől estig a gyerek mellett, hogy nektek megfeleljen apának lenni, végül is segélyből is meg lehet élni, nem kell itt melózni, sőt ha még be is "kormólja" magát lehet nem is nagyon kell nélkülözni.

De ott lesz éjjel nappal, és milyen szép is lesz az élet együtt. De azért az apának soha az életbe nem az volt a szerepe hogy a gyerek mellett legyen 24orás szolgálatban, hanem az hogy biztosítsa a megélhetés nagy részét. Csak hát az helyett hogy a történelmünkből indulnánk ki, a brazil szappan operák szintjén vagyunk leragadva. A paraszt is hajnalba kiment a mezőre, meg az állatokhoz aztán amikor besötétedett csak akkor ment haza. De ezt mindenki elfelejti, mert Ármandó egész nap otthon intézi a cég ügyeit! Nagyszerű!!!

2014. jan. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!