Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek a dolga keresni agyereké...

Kinek a dolga keresni agyerekét, ha az apa külföldön dolgozik?

Figyelt kérdés
Adott egy család.A szülők elváltak,a gyerek az édesanyával van.Apuka külföldön dolgozik,6-hetente jár haza.Hat hét alatt nem keresi a gyereket,majd hat hét után haza jön,úgy hogy nem szól s nem telefonál, hogy mikor érkezik mert,az első dolga az új barátnőjéhez vezet..majd haza jötte után 3-nappal az édesanyán keresztül tudatja az édesanyával,hogy szeretné a gyereket látni.de az édes anyának,a kisfiának és a párjának családi program volt le beszélve több hónapja.(esküvő)amiről az apa tudott.És vádolja az anyát, az apa,hogy eltiltja tőle a gyereket.de 3-nap múlva haza jöttek az esküvőről egyből az apához lett víve a gyermek.De az apa addigra vissza ment a barátnőjéhez.szerinte az anyának a dolga tájékoztatni az apát hogy mi van a gyerekkel de úgy hogy ő nem érdeklődik a gyerek után.Úgy gondolja hogy ha ö telefonál azonnal a gyereket szolgáltatni kell.Igaza van e az apának??????????????
2013. aug. 28. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs igaza!

Hat hónapig nem foglalkozik a gyerekkel majd egyszer csak jön , a család éli az életét írj neki levelet sms-t stb. hogy legközelebb ha hazajön szóljon előre mikor kívánja látni a gyereket....

2013. aug. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az egy marha....

Az én volt férjem is ilyen.

Volt időszak,mikor a gyereket úgy vitte, hogy ideszólt, hogy egy óra múlva ott vagyok érte,én meg jó oké,mert a gyerek nagyon nagyon ragaszkodott hozzá,és azt akartam, hogy jó legyen a gyerkőcnek.Aztán rászokott arra, hogyha azt mondta 10re jön érte,jött 11re,a gyerekem meg az ablakban állt és várta hogy mikor.Az utolsó csepp a pohárban az volt,mikor ideígérte magát 10re,majd 11kor szólt hogy mégsem,mert haveri program jött közbe.

Ekkor közöltem vele, hogy oké,vagy rendesen vagy sehogy.Vagy rendszeresen viszi a gyereket a megadott időközökben,és így a gyerek is tudja hogy mikor jön érte,van ideje felkészülni rá,stb,vagy abszolút nem viheti,és nyugodtan forduljon a bírósághoz ha nem tetszik neki,mert úgy is nekem adnak igazat: Mi az, hogy egy 4 éves lelki világával így játszunk.

Nálunk is volt oylan,hogy itthon volt már vagy 4 napja külföldről,mikor eszébe jutott, hogy van egy gyereke,akit meg kellene látogatni.

Szerintem állj a sarkadra,és mondd meg neki, hogy nem a te dolgod tájékoztatni, hogy hogy s mint van a gyereke,különben is te honnan tudhatnád, hogy mikor van itthon.Ha igazán érdekli és szereti,akkor mutassa is ki.Ha meg nem,a viszont látásra,ne erőltesd,később a gyerek ha nagyobb lesz,majd úgy is tudni fogja,hogy ki az aki érte tett dolgokat és nem ellene.Ha nem tetszik neki,menjen bíróságra.Ott meg úgy határozzák meg a láthatást, hogy igazodjon az itthon tartózkodásához.


Sajnos ezekből a marhákból,mint a te meg az én exem,sosem lesz férfi,ill. jó apa. Saját önös érdekeit mindig is előrébb fogja helyezni.

Nem tiltom a gyerekem az apjától,de hogy nem is teszek érte, hogy jobb kapcsolatuk legye,hogy sűrűbben találkozzanak az is biztos.

Anno tettem,és mit értem el vele,hogy a gyerekem csalódottan ült az ablakban várva az apját,én meg telefonálgattam neki mint egy hülye, hogy de3 gyere már mert érted sír és vár téged,és nem velem tolsz ki hanem vele........

Az ilyen nem is érdemli meg, hogy szeresse a gyereke....

2013. aug. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az a röhej az egészben,hogy keres 400ezer ft-ot.De mégsem fizet gyerektartást de a jogait nagyon tudja fitoktatni.szegény fiamat sajnáltam mikor az ajtoban áltunk és az apja közölte hogy haza ment a bartnöjéhez debrecenbe.És közölte hogy ö nem alkalmaszkodik mi hozzánk mért nem hagytam ithon a gyereket és mentem volna egyedül a párommal az esküvőre.
2013. aug. 28. 22:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!