Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön, messze a hazától?

Külföldön, messze a hazától?

Figyelt kérdés
1 éve költöztem ki. itt ismertem meg a barátom vannak egyéb barátaim is munkám, egyetem. Jól érzem magam, szeretek itt lakni, igazi otthonomra leltem. De ha eszembe jut Budapest nagyon hiányzik. Ha sokáig nem gondolok rá nem, de ha meglátok egy képet róla hirtelen eszembe jut h mennyire szerettem ott lakni. És feladnék itt mindent csak h ott lehessek. De ugyanakkor tudom h hamar hiányérzetem lenne h feladtam az itteni életem és úgy érezném képtelen voltam rá. Szerintetek ez el fog múlni?
2013. ápr. 28. 18:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
76%
Nem valoszinu. A hazank mindig az otthonunk marad, ahol vagyunk, az pedig a hely, ahol lakunk. En sokat jarok haza, igy el lehet viselni.
2013. ápr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
66%

Nekem a konkrét hazavágyás elmúlik. Mindig, mikor meglátom a mocskos, szeméttel teli, füstös budapesti utcákat, kátyús utakat, kutyasz*rt az út szélén, a cigánypereputtyokat, a kiszáradt, öntözetlen gyepet...


A családom mindig hiányzik, szerencsére havonta látom őket így is, hogy külföldön élek (vagy ők jönnek, vagy én megyek). De az ország...egy percig sem.

2013. ápr. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
én a munkahelyem miatt csak kb 4 havonta tudok hazamenni. Nem is a családom hiányzik velük sokat beszélek, hanem Bp.
2013. ápr. 28. 18:53
 4/30 anonim ***** válasza:
94%
Én is így vagyok, mint te. Nekem is nagyon hiányzik, másfél éve vagyok itt Angliában, de nem tudom megszokni, mindig arról álmodozok, hogy egyszer megint ott élhetek, ahol születtem, csak hát ugye az otthoni munkalehetőségek...
2013. ápr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%

Ha honvágyam van, azonnal elolvasom az aznapi politikai híreket. Sokat segít, hidd el.

Szeretem Mo.-t, de már nem tudnék ott élni.

Az új hazám barátságosabb, kedvesebb, derűsebb.

Ha hazalátogatok, 2 hét után rámragad az otthoniak pesszimizmusa.

2 hét után már vágyom ide vissza.

2013. ápr. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
41%

A politikank semmivel sem rosszabb, mint mas orszagokban.

Itt Daniaban tobb a szemet az utcan, mint Pesten. Az udvariassagot hirbol sem ismerik, otthon kinyitjak elottem az ajtot. Munkalehetoseg sem feltetlenul jobb, mint otthon.

2013. ápr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Én Olaszországban élek másfél éve. itt tanulok...

OFF: van itt olyan aki Olaszban él ?:'D

ON: én sem költöznék már vissza,nem Mo hiányzik,hanem a barátok,ismerősök ilyesmi.. ami otthon van... Á... :S Itt jobb valamivel. elfog múlni neaggódj.

2013. ápr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
19%
Pont Olaszorszag :D Na oda nem mennek lakni, eleg volt, amit ott lattam...
2013. ápr. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
94%

Igen, ez rám is rám szokott jönni, de sosem mennék örökre haza, itt a férjem, itt az életem, a családom! Nekem "otthon" nincs helyem többé, én itt vagyok itthon.

Nincs csalàs, rablàs, cigànyok, csak nyugalom, szeretet és persze megélhetés, itt emberszámba vesznek, nem könnyű itt az élet, de megéri!:)

(Svájc)

2013. ápr. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
95%
Én is olaszban élek, semmi pénzért nem mennék vissza magyarba...
2013. ápr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!