Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön, messze a hazától?

Külföldön, messze a hazától?

Figyelt kérdés
1 éve költöztem ki. itt ismertem meg a barátom vannak egyéb barátaim is munkám, egyetem. Jól érzem magam, szeretek itt lakni, igazi otthonomra leltem. De ha eszembe jut Budapest nagyon hiányzik. Ha sokáig nem gondolok rá nem, de ha meglátok egy képet róla hirtelen eszembe jut h mennyire szerettem ott lakni. És feladnék itt mindent csak h ott lehessek. De ugyanakkor tudom h hamar hiányérzetem lenne h feladtam az itteni életem és úgy érezném képtelen voltam rá. Szerintetek ez el fog múlni?
2013. ápr. 28. 18:43
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
érdekes amiket írtok. Én önszántamból jöttem ki és elégedett vagyok a sorommal, jól keresek és élvezem is amit csinálok. Tudom h otthon nem lennék olyan boldog mint itt. Pl ha hazamegyek egy hét után hiányérzetem van mert semmi kihívást nem érzek, mindenhol magyarul beszél mindenki, egy vagy a sok közül.
2013. ápr. 28. 20:11
 22/30 anonim ***** válasza:
Hát igen, a haza az nagy szó. Arra tanítottak egész gyerekkoromban. Azt azért nem mondták, hogy énnekem kell robotolni és mások aratják le a banánt. Itt nyugiban élek és dolgozok. Jut az életre és a szórakozásra, meg a családra is. Van honvágy, de a józan ész azt diktálja, hogy ha nem szabad hazamenni. Ott öljék csak egymást a hatalomért az emberek nélkülem. Az anyukám ott halt meg, mert nem kapott megfelelő és időbeni ellátást, miközben azt látom a TV-ben, hogy ismert emberek még a rákból is meggyógyulnak. Szegény anyut, meg hazaküldték a kórházból és a gyógyszerét sem tudta megvenni. Sajnos ezt csak későn tudtam meg, különben kihoztam volna magamhoz.
2013. ápr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
én azt várom,hogy mikor húzhatok el innen. :D életem legszebb napja lesz. utáltam mindig is itt lenni.
2013. ápr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
75%
Itt Koppenhagaban a legdragabb varosreszben minden sarkon van kutyaszar... :) Na erre varrjatok gombot...
2013. ápr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Én 2 éve vagyok itt, boldog vagyok, jàrok haza én is, de egy hét utàn jönnék vissza, hiànyzik a büdössajt meg a fura beszéd:) otthon mindenki morog, az eladók is kedvetlenek, életuntak, làtszik a népen, hogy ki vannak facsarva:/ idekinn pedig, ràmmosolyognak a boltban, segítenek érdek nélkül!:)

(a svàjci:))

2013. ápr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
41%

Most ezt komolyan mondjátok, hogy valaki bárhol Európában messze van? Pâr óra repülés és otthon vagy. Akár hétvégére is. Nem is értem.

Én 12000 km-re és 16 óra repülésre vagyok. Évente megyek haza egy hétre és nem siránkozok.

2013. ápr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
27-nél a pont. :)))
2013. ápr. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
35%

Én hamarosan hazaköltözöm, de azért mert olyan állást kaptam mivel még a külföldinél is messze jobban fogok kereseni. Egy a lényeg, ha jól keresel akkor otthon is jó lenni. Miér? Mert onnantól le lehet sz@rni, hogy vörös vagy naracs szél fúj és mennyi egy kg kenyér. És ha a baráti körödben is jól keresők vannak akkor ott nincs nyavajgás.

Egyébként nekem is hiányzik a haza, de már nem sok van hátra költözünk vissza.

2013. ápr. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
28: rá fogsz jönni, hogy nagyon nem mindegy, nemcsak a fizetési papíron szereplő összegről van szó. Persze az is számít, hogy el tudd tartani a családot, de nem a pénz volt nálam az egyetlen motiváció a változtatáshoz (nem, nem az, hogy ki van kormányon). Sőt, én egy jól fizető állást hagytam ott és nem bántam meg.
2013. ápr. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Én anyagilag nagyon jól élek, és ha valaki azt mondaná, hogy ugyanezzel a munkával+fizetéssel otthon is élhetek, hát nem mennék bele.

Mo.-t szeretem, és jó hazalátogatni, de köszönöm nem kérek az otthoni pesszimista hangulatból, és a tipikus rosszmájú magyar mentalitásból.

2013. ápr. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!