Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön, messze a hazától?

Külföldön, messze a hazától?

Figyelt kérdés
1 éve költöztem ki. itt ismertem meg a barátom vannak egyéb barátaim is munkám, egyetem. Jól érzem magam, szeretek itt lakni, igazi otthonomra leltem. De ha eszembe jut Budapest nagyon hiányzik. Ha sokáig nem gondolok rá nem, de ha meglátok egy képet róla hirtelen eszembe jut h mennyire szerettem ott lakni. És feladnék itt mindent csak h ott lehessek. De ugyanakkor tudom h hamar hiányérzetem lenne h feladtam az itteni életem és úgy érezném képtelen voltam rá. Szerintetek ez el fog múlni?
2013. ápr. 28. 18:43
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
71%
Itt sincs kolbászból a kerítés de 100 jobb mint Mo-on az biztos.csak tudnikkell élni (Olaszország)
2013. ápr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Olaszorszàgban èlek èn is!Nem tudnèk màr Magyarorszàgon èlni.

OFF:aki olaszban èl, merre?

2013. ápr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Nekem csak a közvetlen család hiányzik. A barátaim már előttem kimentek erre-arra, így a legfontosabbakkal úgyis skype-on tartottam a kapcsolatot előtte is.

Viszont a budapesti élet és az emberek nem hiányoznak, nem mennék haza semmiképp, csak látogatóba.

2013. ápr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Én visszajöttem komoly családi ok miatt Spanyolországból. Nekem Spanyolország hiányzik, honvágyam van.

A honvágy maga nem fog elmúlni soha, mindegy mi után vágyakozol.


Akinek nem megy a külföld nem lényeg, ha itthon is tud pénzt keresni. A külföldre áttelepülők a munkán kívül más pluszt is keresnek, éghajlat, kultúra, emberi viselkedés életforma és sorolhatnám mind szerepet játszik a külföldre költözésnél.


Nem feltétlenül Magyarország a haza, hanem ahol minden szempontból jól érzed magad.

2013. ápr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
92%
Létezik olyan az emberek körében, hogy energia vámpír. Leszívja az emberek energiáját. Semmi sem jó, mindenki Hü lye, meg ilyenek. Na most én ezt érzem, ha hazamegyek időnként. Itt nem mondják mit kell tennem, hanem tehetem, amit szeretnék. Teszem is és jutok mindig egyről a kettőre, néha egyből a háromra, négyre. Odahaza a barátaim azt mondják, hogy ők is jutnak, csak négyről a kettőre, vagy egy alá. Mások miatt én nem szeretnék lefelé csúszni.
2013. ápr. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
36%

Bocs, off: Kedves 2!

JÓ RÉGEN elköltözhettél, mert már nincs kutyakak- az utcákon, tudod fel kell szedni és annyi a belvárosban a közterület fenntartó, hogy attól megy csődbe a főváros, hogy őket finanszírozza.

2013. ápr. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Törökországban élek, és remélem soha nem kell majd hazaköltöznöm.

Mo. a hazám, de To. az otthonom.

2013. ápr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Ja még annyit, hogy néha azért van honvágyam, de nem az emberek, hanem Sopron, Eger, Pécs, a Tisza, Lilafüred és hasonlók miatt.
2013. ápr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
3%

"JÓ RÉGEN elköltözhettél, mert már nincs kutyakak- az utcákon, tudod fel kell szedni és annyi a belvárosban a közterület fenntartó, hogy attól megy csődbe a főváros, hogy őket finanszírozza."


1. Közöd nem sok van hozzá, hogy mennyi ideje nem élek otthon.


2. Nagyon sok öreg, középkorú számára még manapság is derogál felszedni a kutyakakát. Igenis látni az út szélén, parkokban eleget. Tény, hogy van közterület-fenntartás, de azt azért ne mondd már, hogy a "belváros" összes kerületének összes utcáját átfésülik. Igen, az Andrássy úton lehet, hogy nem látsz, de befordulsz egy mellékutcába, rögtön találsz eleget.


3. Kétlem, hogy a közterület-fenntartás vinné csődbe a várost, de ha már itt tartunk: talán nem kellene orrba-szájba szemetelni, stb., és máris jobb lenne :)

2013. ápr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
16: én tavaly ősszel költöztem ki, de akkor a korábbi lakóhelyemen még nem volt felszedve a kutyakaki. A bölcsi kapuja előtt is volt, a babakocsi lejáró kellős közepén, a járdán a gyerekek ha görkorizni akartak, akkor szlalomozni kellett...
2013. ápr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!