Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Tényleg" nem lesz jó apa a...

"Tényleg" nem lesz jó apa a férjem csak azért mert külföldön dolgozik?

Figyelt kérdés

2006-óta boldogságban élünk a férjemmel.


Várandós vagyok és közöltem a jó hírt a barátnőmmel.

Boldog voltam, szinte szárnyaltam ( még most is) és mondtam neki hogy a párom lesz a világ legjobb apa!

Lehet elfogult vagyok, de tudom mennyire jó ember, a fél karját oda adná csak hogy a gyerekének mindene meg legyen.A családban lévő kisgyermekekkel is így viselkedik és ezért biztos vagyok ebben, más különben nem is szülnék!


Na erre a barátnőm: Haza fog jönni?


Persze haza jön úgy ahogy szokott, és persze várandóságom utolsó hónapjait/heteit velem tölti, és a pici megszületését követően is itthon lesz kb 2 hónapot, de megy vissza dolgozni.

Erre a csattanó hogy " hát akkor biztos nagyon jó apa lesz ha alig látja".


Igazából nem firtattam tovább a témát, de ettől függetlenül nem értek vele egyet, ráadásul a szokásos gratuláció is elmarad!

Nem értem hogy jön ő ehhez hogy így viselkedjen.Nagyon bánt vagy ti mit vélekedtek erről???


2014. jan. 27. 23:12
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
16%

komolyan mi a banatos @$#%& ert teszed fel a kerdest, ha aki azt merte mondani h jo apa, szinte 0 ra van szavazva?

aki surun nyomkodta a 0 irja mar le h kepzeli a megoldast... vagy ahhoz mar nem megy...?

fura modon nekem elvaltak a szuleim, apa nem latogatott, tudtam orulni a kulfoldi baratjanak, tokre szerettem, pedig o se tudott allandoan itt lenni.

amugy armandosnak rohadtul igaza van!

2014. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem az együtt töltött idő számít, hanem a minősége. Ebben az esetben viszont nagyon kevés az együtt töltött idő ahhoz, hogy a megfelelő minőséget át tudja adni.

Tényleg jobb, ha a gyermek teljes családban nő fel, ahol apa és anya is jelen van, és nem ilyen sokáig távol.

2014. jan. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

"A férjtől csak az várható el, hogy ne hagyja szanaszét a dolgot, ne csináljon rendetlenséget. Segítsen a bevásárlásnál, a nagytakarításkor és végezze el a házban adódó férfimunkákat. "


Ajjajj, meg kell nevelnem az enyémet, mert ő főz is itthon, pedig neki van munkája, nekem most épp nincs :)

2014. jan. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

" Aztán a szüleim elváltam, anyukám hermetikusan elzárt Tőle. Ha választanom kellett volna, hogy így vagy úgy nem látom inkább a korábbi állapotot választottam volna. Így felnőtt fejjel sajnos pedig már nem tudom helyrehozni a kapcsolatunkat, mert mire lehetőségem lett volna rá meghalt. Sajnálom azt az elvesztegetett időt, mikor nem élhettünk együtt."


A te anyukád veled szúrt ki elsősorban, nem az édesapáddal. Milyen anya az ilyen? Szégyellje magát...

2014. jan. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem mondanám, hogy rossz apa lesz, de igazán tökéletes sem, mert nem látja elég rendszeresen a gyereket. Az sem biztos, hogy mindig haza tud jönni 3hetente. Az én apukám is külföldön dolgozott, mikor kicsi voltam (1 év alatt), és mesélték nekem, hogy amikor hazajött 1-2 hónap után, féltem tőle, mert nem ismertem meg! De nemcsak ez van benne, ideális szülői kapcsolatban napi szinten fizikai és verbális kontaktusban van a szülő és a gyerek egy bizonyos korig. A gyereknek szüksége van a szüleivel való játékra, beszélgetésre...
2014. jan. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim válasza:
Szerintem jó apa lesz. Az unokatesóm is úgy született, hogy az apja Németországban dolgozott, igaz az apa megtakarítás céljából ment ki. Aztán hazajött, amikor a gyermek 3 éves volt. Azóta is jól élnek. Az viszont nyilvánvaló, hogy a gyermek születésének idején nem lehetett annyit itthon, mint aki eleve itthon él, de átvészelték, hiszen tudták, hogy nem önszántából ment ki külföldre dolgozni.
2014. jan. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
79%
Skype-on nem lehet megölelni és megpuszilni egy kisgyereket, illetve tisztába tenni, éjjel felkelni hozzá. A gyerek nem is fog apaként ránézni, csak egy ismerős bácsi lesz, aki havonta egyszer meglátogat. Érzelmi kötődés nem fog kialakulni köztük.
2014. jan. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Biztos szuperjó apa lesz, mert nem kell résztvenni a nyűgöseb napokon, nem fogja megtapasztalni hogy milyen ha két hétig beteg a gyerek és alig tudtok aludni, de lehet hogy rossz példát mondtam, és persze ne legyen beteg. Csak azt akarom mondani hogy havonta pár napig bárkivel elbájcsevegek akár, a legjobb oldalamat mutatva, de ez nem együttélés, nem egy család.

Rövidebb ideig működhet, hogyha pl. tudod hogy fél évig külföldön fog dolgozni akkor átvészelitek, de ha biztos állása van és beilleszkedett egy másik országba, akkor vagy mennék utána vagy szakítanánk. Pl. ha évekig egy adott országban dolgozik, minimum hogy elkezdem tanulni a nyelvet és hajtok hogy mehessek utána és ne kelljen utazgatnia, ne legyünk távol. Ha meg ennyire nem szeretem, akkor nem is vállalok vele gyereket.

Én gratulálok meg minden, de sos intézd el, hogy együtt éljetek rendesen, különben nem lesz nagy jövőtök.

Ő hazajön hozzád és a gyerekhez havonta. Vajon akkor is ragaszkodni fog hozzátok ha megismer egy helyi csajt akivel 0-24 együtt lehet és még gyereksírás sincs?

l22

2014. jan. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
73%
Néha hazajön megtermékenyíteni, aztán megy vissza élni az életét. Olyan, mintha csak "papíron" kellene neki a család, hogy legyen fénykép, amit lehet mutogatni.
2014. jan. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!