Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Tényleg" nem lesz jó apa a...

"Tényleg" nem lesz jó apa a férjem csak azért mert külföldön dolgozik?

Figyelt kérdés

2006-óta boldogságban élünk a férjemmel.


Várandós vagyok és közöltem a jó hírt a barátnőmmel.

Boldog voltam, szinte szárnyaltam ( még most is) és mondtam neki hogy a párom lesz a világ legjobb apa!

Lehet elfogult vagyok, de tudom mennyire jó ember, a fél karját oda adná csak hogy a gyerekének mindene meg legyen.A családban lévő kisgyermekekkel is így viselkedik és ezért biztos vagyok ebben, más különben nem is szülnék!


Na erre a barátnőm: Haza fog jönni?


Persze haza jön úgy ahogy szokott, és persze várandóságom utolsó hónapjait/heteit velem tölti, és a pici megszületését követően is itthon lesz kb 2 hónapot, de megy vissza dolgozni.

Erre a csattanó hogy " hát akkor biztos nagyon jó apa lesz ha alig látja".


Igazából nem firtattam tovább a témát, de ettől függetlenül nem értek vele egyet, ráadásul a szokásos gratuláció is elmarad!

Nem értem hogy jön ő ehhez hogy így viselkedjen.Nagyon bánt vagy ti mit vélekedtek erről???


2014. jan. 27. 23:12
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
13%

en ezt mar nem ertrm,

ha otthon melozik szarer, nemjo, megy a veszekedes a penz vegett...

ha kint melozik h nektek meglegyen minden, mert itthon nem lehet, lsd pl en is 95-100 ert melozok, sok ertelme volt tanulnom.

h van kepe a bnodnek beszolni?

gondolom a ferjed se azert megy ki mert az olyan jo :(

2014. jan. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Biztos jó apa lesz a férjed, de igaza van az itt válaszolóknak. Nem lesz klasszikus értelemben apa. Ezen felesleges megsértődni, ez így van. A sógornőm is kiment a férje után Németországba az 1 éves lányukkal, mert ennyi idő alatt rájött, hogy nem jó külön. A férje lemaradt mindenről, ami a gyerekkel történt, a gyerek alig ismerte az apját és hidd el teljesen egyedül egy kicsivel, na, az nem egy leányálom. Gratulálok a babához, de gondolkozz egy kicsit megsértődés helyett.
2014. jan. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%
Biztos jó apa lesz,de attól még ez nem család.Sajnos mi mindíg így éltünk,mikor össze házasodtunk utána egyből kiment külföldre dolgozni.Én is utána mentem,terhes lettem és itthon egyedül éltem át a terhességemet.Mikor a lányunk 4 éves lett.akkor haza jött,itthon dolgozott 2 évet,utána elment kamionozni.Na az ugyan az! 2-3 hetente hétvégén itthon,utána megint 3 hét távollét.Terhes lettem a fiammal,és ugyan úgy játszódott le minden.Most a lányom húsz éves,a fiam 15,és nem sok kapcsolatuk van az apjukkal.Sajnos ha ezt valaki elkezdi,hogy külföldön dolgozik,nagyon nehezen adja fel,a szabadságát.És persze ennyi év után mi is eltávolodtunk egymástól.
2014. jan. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szüleim elváltak. Korábban édesapám az a kora reggeltől késő estig dolgozó életvitelt folytatott, mégis tudtam, hogy van és szerettem. Ilyen apróságokon keresztül, hogy az elgörbült sárvédőm a bicajomon reggelre "megjavult". Aztán a szüleim elváltam, anyukám hermetikusan elzárt Tőle. Ha választanom kellett volna, hogy így vagy úgy nem látom inkább a korábbi állapotot választottam volna. Így felnőtt fejjel sajnos pedig már nem tudom helyrehozni a kapcsolatunkat, mert mire lehetőségem lett volna rá meghalt. Sajnálom azt az elvesztegetett időt, mikor nem élhettünk együtt.
2014. jan. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan jó apja lesz a gyereknek, de az is biztos, hogy nem fog a gyerek annyira ragaszkodni. Viszont a pénz kell. Nem mindegy, hogy csak addig csinálja, amíg lesz elegendő megtakarításotok, vagy kilábaltok a bajból, vagy éppen nektek így jó és így tervezitek, hogy marad? Az én párom távmunkában dolgozik, hasonlóan keveset van itthon mint a te férjed. Nem is volt ezzel semmi gond, amíg nem lett meg a kicsi. Egyrészt nehéz egyedül, másrészt senkinek nem jó ! A gyerek nem igazán ragaszkodott hozzá, mert ritkán látta, pedig az interneten is szokta, ha skypoltunk. Mégsem, csak hozzám. Beláttuk mindketten, hogy ez semmi jóra nem vezet. Azóta itthon van, a környékben dolgozik. Jóval kevesebb a pénz, de így vagyunk egy család nem pedig x km-ről.
2014. jan. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
72%
A barátnőd igazat beszélt.Nem lesz apja a gyerekednek.Csak papíron.Semmi több. A gyerek sem fog tudni kötődni hozzá, és ő sem a gyerekhez. Az apa az aki ott van a gyerekével és törődik, nem az aki ritkán látja és tejeli a pénzt.
2014. jan. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

Hadd írjak úgy, hogy már megtapasztaltam az általad felvázolt életvitelt, valamint a férjem úgy nőtt föl ahogy a Ti gyereketek fog. Annyi különbséggel, hogy Ő minden hétvégén látta az édesapját.


3 hetente 3 nap nem sok. Talán az a kicsi még a nagyszüleivel is többet fog találkozni, mint az édesapjával.

Anyósommal sokat beszélgettünk arról, hogy a férjem úgy nőtt föl, mintha elváltak lettek volna. Apósom hetente, max ritkán kéthetente hazament, akkor rázúdult az 1-2 hét alatt felgyülemlett otthoni problémasorozat, elkezdett gyereket nevelni, mert hát ő az apa, de nem igazán járt sikerrel.


A férjem hosszú ideig kamionozott, hetente járt haza. Én konkrétan megmondtam neki, és ő is jobbnak látja így, hogy addig amíg nem talál olyan munkát amivel minden este itthon van, addig nem alapítunk családot.

Nem volt jó neki az apja nélkül felnőni.


Nem olvastam az eddigi válaszokat, csak belekukkantottam. Teljesen egyetértek azzal, vagy azokkal, akik azt mondják a gyerek és az apja között nem lesz soha apa-gyerek kapcsolat. Mármint igazi nem. Olyan lesz az apjuk, mint egy hétvégi apuka, csak ritkábban.

Ne sértődj meg ezen, főleg ne barátnőd intelmein, mert teljesen igaza van.


Te mit éreztél volna gyerekként, ha apukád nincs ott semmilyen fontos eseményen, valamint nem látod csak három hetente egy hétvégére. Ez nem szülő-gyerek kapcsolat, no de nem is házasság.


Van egy közös számlátok, és egy távoli baráti viszony. Az nem lehet mindent elsöprő szerelem, ahol az egyik max csetel a másikkal három hétig.

Vagy te költözz, vagy ő költözzön haza, ha igazi összetartó rendezett családot akartok.

2014. jan. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
20%

Azért mert a gyerekkel kevesebb időt fog tölteni attól még lehet jó apa.

Már csak abból kiindulva, hogy én apum nem külföldön dolgozott, hanem itthon. Viszont két melóhelye volt/van.

Volt olyan hogy ettől függetlenül nem láttam 2-3 napig, vagy volt hogy máshol melózott (az egyik munkahelye miatt, ahol építész mellett volt/van), és akkor 1-2 hátig nem láttam. De volt olyan is hogy mire ő haza ért én már aludtam, másnap meg mire felkeltem ő már elment. Havonta 1-2x volt hogy egy családi ebédre le tudtunk ülni.

Egyedül télen volt otthon többet.

Tulajdonképpen így is jó apa. Sőt..


Szerintem a jó apaság nem függvénye annak hogy keveset van a gyerekkel, ha az minőségi.

Egy idő után pedig a gyerek is meg fogja érteni, hogy az apja külföldön dolgozik.

2014. jan. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
Az, hogy jó apa lesz-e, nem attól függ, hogy külföldön dolgozik. Az biztos viszont, hogy ha külföldön marad akkor is még, amikor a gyerek már nagyobb, a gyerek nem fog annyira ragaszkodni hozzá, mintha itthon lenne és minden nap látná. Ez pusztán abból adódik, hogy x hetente látja 2-3 napra és utána megint nem. De ettől még lehet jó apa.
2014. jan. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó azért 3 hetente 2-3nap meg a te eseted nagyon nem ugyan az.

52 hetes évvel számolva 17-szer látta a gyerekét addig míg már jár,és lassan beszél.


Nekem teljesen érthetetlen miért nem megy ki a kérdező is.

2014. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!