Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Tényleg" nem lesz jó apa a...

"Tényleg" nem lesz jó apa a férjem csak azért mert külföldön dolgozik?

Figyelt kérdés

2006-óta boldogságban élünk a férjemmel.


Várandós vagyok és közöltem a jó hírt a barátnőmmel.

Boldog voltam, szinte szárnyaltam ( még most is) és mondtam neki hogy a párom lesz a világ legjobb apa!

Lehet elfogult vagyok, de tudom mennyire jó ember, a fél karját oda adná csak hogy a gyerekének mindene meg legyen.A családban lévő kisgyermekekkel is így viselkedik és ezért biztos vagyok ebben, más különben nem is szülnék!


Na erre a barátnőm: Haza fog jönni?


Persze haza jön úgy ahogy szokott, és persze várandóságom utolsó hónapjait/heteit velem tölti, és a pici megszületését követően is itthon lesz kb 2 hónapot, de megy vissza dolgozni.

Erre a csattanó hogy " hát akkor biztos nagyon jó apa lesz ha alig látja".


Igazából nem firtattam tovább a témát, de ettől függetlenül nem értek vele egyet, ráadásul a szokásos gratuláció is elmarad!

Nem értem hogy jön ő ehhez hogy így viselkedjen.Nagyon bánt vagy ti mit vélekedtek erről???


2014. jan. 27. 23:12
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
97%
Akartam írni, hogy az, hogy valaki hogy viselkedik a családban lévő kicsikkel, nem jelent semmit, mert a saját gyerek tök más, de ha ilyen ritkán fogja látni, tényleg olyan lesz, mint egy "rokon gyerek".
2014. jan. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
89%

"Persze haza jön úgy ahogy szokott, és persze várandóságom utolsó hónapjait/heteit velem tölti, és a pici megszületését követően is itthon lesz kb 2 hónapot, de megy vissza dolgozni."


Ez szerintem borzalmasan hangzik. Nem bírnám elviselni. Mintha külön család lennétek. A férjed nem magányos, ahol dolgozik? Te nem vagy az? Miért nem mész utána? Gondolom, azért házasodtatok össze, hogy leéljétek együtt az életeteket. Nem fogod majd 40-50 év múlva azt kívánni, hogy bár több időt töltöttetek volna együtt családként?


Ez nagyon rossz helyzet, ráadásul olyan ember vagyok, aki nem szeret mindig a másik seggébe bújni meg együtt csinálni mindent, de ez rosszabb, mintha nem lenne senkim.

2014. jan. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
1%

Ott a pont a 8-as és 10- es válaszadónál. Igenis jó apa lesz, az a lényeg, hogy te bízz benne kedves kérdező. Az én férjem is csak hétvégén van együtt a gyerekeinkkel, mert reggeltől késő estig dolgozik. Mikor elmegy a gyerekek még alszanak, mikor hazaér már alszanak.

De ettől még nem rossz apa, sőt a legjobb apa.

2014. jan. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
83%
Olyan jo apa lesz, mint egy átlag elvált apuka, aki csak a lathatasi időt tölti a gyerekkel.
2014. jan. 28. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
9%
Sztem egyszerűen írigy a barátnőd. Valszeg nem álltok rosszul anyagilag, ráadásul még boldog is vagy, hát szúrt egyet. Én nem látok gondot abban, h apa ennyit van távol, legalább nem kell idegeskedni az anyagiak miatt és kevesebb a veszekedés is. Viszont keress vkit, aki segít neked a baba körül.
2014. jan. 28. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
4%
Szia ,Ne foglalkozz a sok pesszimista, negatív válasszal .Attól ,hogy külföldön dolgozik a párod ,még lehet jó apja a kicsinek .Nyilván azért vállat ott munkát ,hogy jobban boldoguljatok ! Ide nincs értelme visszajönni ... Elhiszem ,hogy bántanak ezek a kifejezések ,de ne foglalkozz velük ... Jó nyilván az lenne a legjobb ha mindig együtt lennétek ,de gondolom annak is eljön majd az ideje . Arra nem gondoltatok ,hogy ti költözzetek ki a párod után ? Akkor járnátok mindannyian a legjobban ! Sok boldogságot a babához :-) !
2014. jan. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
9%

A barátnőd tipikus mai nő. Akkor jó férj és apa valaki, ha ledolgozza a munkaidejét, hazajön és nem csak a gyerekkel törődik, hanem elvégzi a házimunka nagy részét is. Az anyuka meg Gyes-en van, és a gyereken kívül nincs ideje másra.

Az unokahúgom férje kamionos, van három gyerekük. 5-6 hétig van távol, és egy hetet itthon. Majdnem mindennap beszélnek telefonon, és ha nethez jut, akkor skypon is.

Amikor itthon van az apa, a gyerekeket le sem lehet vakarni róla. Imádják az apjukat, és ő is a gyerekeit.

Ne törődj az okoskodókkal, és legyetek nagyon boldog a picivel.

2014. jan. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
98%
Nem értem, főleg most, hogy nem kell munkahelyre járnod: mi a fenéért nem mentek ki hozzá? Vagy egyébként is, miért kell szétszakadva élni? Mi értelme az ilyen házasságnak? Ennyire jó munkád van itthon vagy csak ilyen kényelmes vagy? Nem zavar, hogy a párkapcsolat lényegét nem élitek meg? A gyereknek meg jól mondják: nem lesz apja gyakorlatilag. Lehet, hogy jól elgügyörészik vele majd, amikor itthon van, meg több mindent meg tud adni, de a mindennapjainak nem lesz a szerves része (és az azért más, ha a sok munka miatt későn jön-korán megy, mintha itt se lenne sehogyan sem). Olyan leszel, mint egy egyedülálló anya, ő meg mint egy hétvégi apuka. Nekem is volt egy ilyen ismerősöm, de ők legalább belátták, hogy fontosabb, hogy családként éljenek, és pár hónapos volt a kicsi, mikor hazajött a pasi, igaz elköltöztek az ország másik végébe utána, de együtt vannak. Családként élnek együtt. Komolyan nem értem, mi a jó nektek egy ilyen távkapcsolatban...
2014. jan. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
97%
Nem csak ez a két véglet van, hogy külföldön belét kidolgozó sokat kereső, és itthoni alkoholista lumpen. Természetesen egyik sem "jó" apa. És kedves 62%-os, milyen kivetni valót találsz abban, ha egy rendes férj dolgozik, elvégzi a házimunka ráeső részét és foglalkozik a gyerekkel napi szinten?
2014. jan. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
20%

Abban semmi kivetni való nincs, ha az apa munka után foglalkozik a gyerekkel. De ha az anya nem dolgozik, hanem otthon van egész nap, akkor ne várja el, hogy helyette elvégezze a férje a napi házimunkát. Ossza be az idejét, akkor nem csak a házimunkára, a gyerekre, de saját magára is van ideje.

A férjtől csak az várható el, hogy ne hagyja szanaszét a dolgot, ne csináljon rendetlenséget. Segítsen a bevásárlásnál, a nagytakarításkor és végezze el a házban adódó férfimunkákat.

Csak akkor kell közös, és nem otthon van egész nap.snek lenni a házimunkának, ha a feleség is dolgozik

2014. jan. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!