Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem fejetlen. Mit tegyek?

Férjem fejetlen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz... Vázolnám a helyzetünket: van egy közös gyermekünk, 2 és fél éves és neki van egy lánya aki 14 éves. Nem állunk jól anyagilag, sőt Hónapok óta nincs munkája, albérletben élünk. Az én havi 37ezremből és kölcsönökből élünk. Arról volt szó, h a lánya elballag és hozzánk költözik, mert az anyja borzasztó körülményeket biztosít neki, látszólag nem szereti a lányt, mert irtó gusztustalanul beszél vele. Már csak 3 hónapot kellene ki bírnia és jöhet hozzánk lakni. Erre férjem a fejébe vette, h most hozzuk a lányt mert már nem bírja, h otthon milyen a helyzet. Mondtam neki, h mire akarja ide hozni, mikor nekünk nem tudja megteremteni az alap dolgokat, akkor, ha plusz egy fővel leszünk, mi lesz? Ránk szakad a bank? Mert azt nem hiszem... Én is szeretem a lányt és sajnálom, de muszáj lenne kivárnia ezt a 3 hónapot, h mi is helyre álljunk. Azt is el hiszem, h a férjemnek ő a mindene, de azért ne csináljunk már nagyobb sz@rt, mikor így is van elég gondunk, először a tartozásainkat kellene letudni, nem? Ráadásul még külön szobája se lenne! Pedig arról volt szó, h lesz neki felhúzva egy külön szoba. Na de ez nem is zavarna, ha picit zsúfoltabban lennék, de az anyagiak nagyon zavarnak! A fiamnak alig bírom megvenni havonta a pelust! Mikor bevállaltam vele a babát, semmi gondunk nem volt előtte, most az utóbbi fél év ami katasztrófa... Nem tudom mit tegyek? Mit gondoltok? Mielőtt el ítélsz, inkább kérdezz és válaszolok és utána lehet ítélkezni.
2014. márc. 3. 15:08
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
86%
Három hónap alatt minden megoldódott volna, amiket most felsorolsz?
2014. márc. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Igen, mert édesapámtól kaptunk egy nagyon jó lehetőséget, ami nem egyszeri alkalom. És úgy néz ki, h lesz munkahelye is a férjemnek.
2014. márc. 3. 15:16
 3/43 anonim ***** válasza:
68%
Ha még mindig nincs munkája, mitől fog helyreállni minden 3 hónap múlva? Ha ugyanez lesz a szitu, akkor meg kb mindegy, hogy a lány mikor költözik.
2014. márc. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
16%

Értem.

Viszont azt hiszem, a leányzó három hónap alatt nem döntene nyomorba titeket, ha odaköltözne.

És ha nincs külön szobája, az sem tragédia. A kisfiaddal biztos szívesen osztozna a szobán, még segítene is gondolom.

Ha a kislány is jönne most, akkor fogadd szeretettel, egy 14 éves kiskamaszt könnyen elvadíthatsz magadtól, ha érzi, hogy nem szereted a jelenlétét.

2014. márc. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
71%
Nem csodálom, hogy ki vagy akadva. Havi 37 ezer forintból + kölcsönökből még egy embernek is nehéz megélni, nemhogy egy négyfős családnak. Meg kell értetned velük, hogy bármennyire is szeretnétek, nem tudjátok magatokhoz venni a kislányt. Ki kell még bírnia addig, míg nem rendeződtök anyagilag, mert különben csak rosszabbra fordul a helyzet.
2014. márc. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
75%
Bocsi, nem láttam, hogy írtál azóta...lehet engedned kéne, hogy ne haragítsd magadra a férjed.
2014. márc. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
83%

3 hónap alatt sehogy se fogjátok rendezni a dolgokat, így azt javaslom, hogy ha meg van ígérve a lányának, hogy mehet, akkor ne tiltakozz. Mondjátok el neki mi a helyzet, és aszerint döntse el, hogy vállalja-e a nehezebb anyagi körülményeket.


Amúgy ha anyukától elköltözik, a tartásdíjat fizetnie kell, ami a + 1 fő ellátását jobb esetbe fedezi.

2014. márc. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a szeretitek és jót akartok neki, engedd hozzátok, persze nehèz, de kapnák ok utánna családit, amiből elláthatnátok.
2014. márc. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
78%
Bocsi.* ha *kapnátok
2014. márc. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
74%
Ha tényleg lesz munkája a férjednek és meg is tudja tartani, akkor valóban nincs akadálya. Így azért egészen más a helyzet, de a családi pótlékra meg a gyerektartásra azért mégsem lehet építeni.
2014. márc. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!