Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El szeretném hagyni a családomat?

El szeretném hagyni a családomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves vagyok, és úgy döntöttem hogy elhagyom a családomat és hajléktalanként fogok élni. Egyszerűen már nincs szükségem rájuk..

Ugye nem hozhatnak vissza és nem lehet beleszólásuk abba hogy mit teszek, ha elmúltam 18?

Köszönöm.


2014. febr. 27. 16:49
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:
Nem ugy nez ki hogy elkoltoznek, az min 5 ev. Az iskolaimat is elba.tam, rendesen levagyok maradva.
2014. febr. 27. 18:24
 42/52 anonim ***** válasza:

Én még mindig nem értem, hogy mi lehet jó a hajléktalanságban?

Egyszer volt itt egy lány, aki azt írta, hogy ő elmegy hajléktalannak, mert nem akar igazodni a társadalomhoz, és szabadon akar élni. Végül kiderült, hogy otthon szexuális zaklatásban élt sokáig.

2014. febr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim válasza:
Ha most észhez térsz, és tanulsz ahogyan csak erődből kitelik (ne 17 napig éhezz inkább 17 napig éjjel-nappal matekozz vagy hasonló :)) még így is elöbb kapsz észhez mint sok-sok felnőtt. 18 éves vagy... mi van elrontva? hanyadikos vagy ? 6? 9? 11? ugyanmár... valahol egy könyvet nem látnak életükben...
2014. febr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:
Igazatok van, megprobalom osszekapni magam. En sem vagyok erre igazan, csak ez egy menekules nekem a vilagtol, mert mostanaban nem sikerul semmi semmilyen teren, es naprol napra rosszabbul vagyok..
2014. febr. 27. 18:30
 45/52 anonim ***** válasza:

Akkor pláne butaság lenne egy újabb hülyeséggel tetézni. A padlóról felfelé vezessen az út, ne még mélyebbre.

Iskolás vagy még, vagy befejezted már?

2014. febr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:
2 évem van még az érettségiig, de nem sok esélyt látok rá, hogy eljutok oda.
2014. febr. 27. 18:43
 47/52 anonim ***** válasza:

Két év alatt bármit elérhetsz. Esetleg koncentrálj az érettségi tárgyakra, és a többiből egy közepes is elég.

Miért gondolod, hogy nem jön össze az érettségi?

2014. febr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:
Mert nem erdekel az egesz, igy nehez ravenni magam a tanulasra.
2014. febr. 27. 18:47
 49/52 anonim ***** válasza:
100%

Saját magadon csak te segíthetsz, senki sem fog odajönni és összeszedni, azt magadnak kell.

Eddig elromlott minden? Hát javítsd ki, még nem késtél el vele. Én érettségi után, 18 évesen annyira ki voltam készülve idegileg, hogy hónapokig ki sem mozdultam, nem tanultam tovább, egyszerűen képtelen voltam bármire is. Aztán egyik nap rájöttem, hogy felesleges itt várnom a semmire, muszáj lesz összekapnom magam. Nagyon nehéz volt, elkezdtem nyelveket tanulni, aztán felvételiztem egy egyetemre, felvettek, és most itt tartok, építgetem az életem. Még nem az igazi, de alakul.

Sok lehetőséged van még a hajléktalanságon kívül, ne hagyd elveszni őket.

2014. febr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
100%

"Mert nem erdekel az egesz, igy nehez ravenni magam a tanulasra."


Mi nem érdekel? Az, hogy mi lesz veled?

Nincsenek céljaid az életben? Nem szeretnél boldog lenni?

Utazni? Jó autót venni? Hogy elérhess bármit, amit szeretnél? Felépíteni egy céget, és munkát adni másoknak?

Olyan apró dolgok boldoggá tudják tenni az embert, el sem tudnád képzelni.

De egyébként erősen javaslom, hogy egy pszichológussal beszélgess el. Nem jelenti ez azt feltétlenül, hogy dilis vagy, de néha jót tesz és helyreteszi az embert, amikor padlón van. Én is voltam pszichológusnál már így.

2014. febr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!