Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beletörődjek abba, hogy a...

Beletörődjek abba, hogy a barátom úgy szeretne házat venni, hogy csak az ő nevén legyen?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, a barátom 21. Szóba került az összeköltözés, és a barátom azt mondta, hogy ő úgy szeretne házat venni, hogy az az ő nevén legye. Ezt meg is értem mert én jelenleg nem tudnék pénzt adni a házba.

De ő esküvő után se szeretné a felét a nevemre írni?

Mit tegyek?


2014. febr. 27. 09:23
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Miért íratná a nevedre, ha ő fizeti az egészet?
2014. febr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
90%
Eszembe nem jutna azt kérni, hogy írjanak a nevemre egy fél házat úgy, hogy én csak beletettem a kis seggem és semmit nem csináltam érte, egy forinttal nem szálltam be a vételárba. Ez a tipikus anyagias "nőkre" jellemző (nőként mondom mindezt...). A hozzád hasonlók miatt vagyunk beállítva mindennek. Nekem is van házam, amiért én dolgoztam meg, én vettem fel hozzá még egy kevés hitelt, amit én fizetek. Van párom, bár egyelőre nem tervezünk házasságot, 100%, hogy nem íratnám a nevére a későbbiekben sem. Nem azért, mert nem bízok benne, vagy félnék, hogy ki akar forgatni, csak egyszerűen nem. Mert az én házam, amit én vettem, az én pénzemből. Ennyi. Mit tegyél? Vegyél magadnak, ha házat akarsz. Vagy hagyd el, és keress egy balekot, aki magától vesz neked, és hagyd ezt a szerencsétlent, hogy egy normális nőt találhasson magának.
2014. febr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
36%
Sajnos igaza van neki. Egyik ísmerősöm hasonló helyzetben volt.10 év után mentek külön. Gyerek nem volt. Fizetését a közösbe rakta, gyakorlatilag semmi vagyon nélkül kezdte az új életet. Nyiss megtakarítási számlát,a rezsibe sem vagy köteles beszállni, ha pedig mégis beleszállnál, akkor írni kell egy papírt, hogy mikortól és milyen arányban közös az ingatlan teherviselése. Ez nagyon fontos!Sajnos manapság a házasságot sokan úgy tekintik, mint első lépést a vélés felé. Ha ez a sajnálatos dolog nálatok is bekövetkezne, akkor senki sem várhatja el tőled, hogy nulláról kezd. A férjem ugyanebbe a hibába esett előző feleségével. pedig házasok voltak és közös pénzből vették(bizonyíthatóan)de mivel a hölgy nevén volt az ingatlan csak hosszú pereskedéssel lehetett volna valamit visszaszerezni.(30 évig voltak házasok!)
2014. febr. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

rezsibe sem vagy köteles beszállni,


Akkor ne is lakjon ott!!!

2014. febr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
A rezsinek semmi köze a tulajdonjoghoz! Azt közösen kell fizetni a pároknak, ha mindketten a házban laknak.
2014. febr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
59%

Ha ő fizeti ki a teljes összeget a vásárláskor akkor semmi jogod kérni, hogy 50-50%-ban legyetek tulajok!

Meg amúgy is, milyen jogon várod el, hogy rád íratja a lakás felét? Ha adsz bele akkor okés lenne, de így... Ne akarj túl sokat!

Tipikus mai fiatal...

2014. febr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
50%
Persze,nem jár a fele. De ezért létezik ez a szép magyar fogalom, hogy Közös Teherviselés. Ez arra jó: Mindegy kinek a nevére jön pl a vill.számla de azt Közösen fizetik!
2014. febr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
37%
Mucika, ébredj fel! .....
2014. febr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
63%

Mivel még rettentően fiatalok vagytok, ráadásul te nem adsz a házba egy árva buznyákot sem....teljesen érthető,ha magát szeretné bebiztosítani a barátod, hiszen ki tudja hol leszel mondjuk 5-10-15 év múlva.....

Törődj bele.

2014. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
37%

Beletörődhetsz, de azt tudd, hogy az ilyen ember mindig úgy gondolkodik, hogy ő az első és csak utána jönnek a többiek.


Esküvő után biztosan nem írat a nevedre semmit.

2014. febr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!