Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nem szeretne jönni a...

A párom nem szeretne jönni a családi karácsonyra, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sajnos a húgommal közös szobában vagyok, ezért a párom soha nem jöhet hozzánk, hiszen itt aludni nem tud, de még arra sincs lehetőségünk, hogy akár öt percre kettesben legyünk, mert húgom inkább beül a szobába tanulni vagy tévét nézni...

Mivel viszonylag messze lakunk egymástól, és oda-vissza 3 órás az óta, ezért még az sem megoldható, hogy fél órára leugorjon.


Pont emiatt a kapcsolatunk 1,5 éve alatt kb. egy kezemen meg tudom számolni, hányszor volt nálunk, akkor is csak annyit látott, hogy az idegbeteg anyámat majd szétveti az ideg a konyhában. A családom többé része normálisabb, dehát őket nem ismeri.


A tavalyi karácsonyon eljött a családi találkára, de nem érezte magát olyan jól, hiszen mint mondtam, senkit nem ismer. Idén azt mondta, nem biztos, hogy el szeretne jönni és meg is érte, mégis rosszul esett...


2013. dec. 19. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ha tavaly nem érezte jól magát, akkor én sem mennék el még1szer
2013. dec. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%

A barátod NEM családtag, semmi keresnivalója nálatök, föként ha nem is érzi magát jól ott.


Ha vele akarsz karácsonyozni, akkor elötte vegyetek ki közösen egy lakást és éljetek ott.

2013. dec. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Mielőtt hozzámennél, tisztázzátok, hogyan fogjátok tölteni az ünnepeket. Amíg nem a férjed, mit keresne a családi karácsonyotokon?
2013. dec. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nyilván nem a szentestére gondoltam, hanem a 25 vagy 26-odikai összejövetelre, nálunk az ilyenekre mindenki hozza a barátját/barátnőjét, ahogy a párom családjában is.
2013. dec. 19. 20:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akar menni, fogadd el a döntését.
2013. dec. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Mielőtt itt lehurrognak, hogy "nem férje" jaj de okosak tudnak lenni egyesek....

Okoskáim! Minden egészséges ember már min 15 éves korától a szerelmével akarja ünnepelni a Karácsonyt, nem értem mi ezzel a baj.

"nem férje nem családtag" látom csak ezt tudod szajkózni...

Na ezeket a vaddisznókat figyelmen kívül hagyva.

Mi lenne, ha te mennél el hozzájuk Karácsonykor? Megoldható lenne? A szüleid bele mennének?

Megértem, hogy kínosan érzi magát, mert nem tud veled kettesben lenni, de náluk jobbak ehhez a körülmények?

2013. dec. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De, már így is mindig náluk vagyunk...


Én viszont szomorú vagyok, mert olyan rossz érzés, hogy tulajdonképpen nem is ismeri a tágabb családomat, és a jövőben sem nagyon fog velük találkozni :/

2013. dec. 19. 20:37
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha nem érzi jól magát, akkor minek?
2013. dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Je Veux ***** válasza:

"Nem érezte jól magát, mert senki sem ismert."


Nos általában az ember így kezdi.. nem ismer senkit, aztán majd ez megváltozik, szóval nem igazán érzem ebben a problémát. Attól még érezhetné jól magát..


Én is mentem a párom családjához, mert szerettem volna megismerni őket. Eleinte nem éreztem magam annyira jól, de nem miattuk, inkább csak feszélyezett volt a helyzet mindkét oldalról(kivétel a párom). Aztán megismertem őket, elfogadnak, szeretnek, én is őket, és már nagyon jól érzem magam náluk.


Ha nem is akarja, akkor persze, hogy nem fogja megismerni a családodat..a Karácsony egy tökéletes alkalom lenne erre.

2013. dec. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdem én, mikor szeretné megismerni a párod a családodat, ha nem családi összejövetelen? Eleinte én is kellemetlenül éreztem magamat az ilyen alkalmakon, a párom is a mi családi összejöveteleinken, de ezen egyszer át kell esni. Mostmár mindketten ismerjük egymás szűk családját (nagynénik, nagybácsik, unokatesók, nagyszülők) és oldottabbak is vagyunk ebben a közegben egymásnál. Szerintem jobb ez így, mintha majd a lagzitokon találkozna először a családoddal és majd ott lesz feszengés, mert senkit nem ismer.

Egy párkapcsolatnak része ez is. Nem biztos, hogy erőltetni kell, ha ezt nem akarja, de ezzel egyetemben úgy érezném elutasítja a családomat és ezzel elutasít engem.

Mi sem töltjük együtt a karácsonyt a párommal, mert bár együtt élünk, az ő szülei távol laknak, ez most még néhány évig így fog menni. Ellenben bármilyen más családi esemény van, nincs olyan, hogy én most nem megyek el, mert nincs kedvem a családodhoz, múltkor sem éreztem jól magam. Szerintem, ha valakivel közös családot/életet tervezünk, akkor ilyen nincs, hiszen egyszer az én családom az övé is lesz és fordítva.


Ezen felül belekötnék a szokásaitokba is. Az oké, hogy közös a szobád a tesóddal, de miért nem tudod addig egy vendégágyon átpasszolni egy másik szobába? Van néhány barátnőm, akik közös szobában éltek mindig is a testvérükkel, de ebből sosem csináltak problémát. Ha valamelyiknek ott aludt a párja, akkor addig a másik átköltözött a nappaliba. Egy-két éjszakát ki lehet bírni így, de akár a konyhában is, ha nem rendszeres, komolyan... Ti ezt miért nem tudjátok megoldani? Persze, hogy nem szeret szerencsétlen srác hozzátok járni, ha sosem aludhat nálatok, mert képtelenek vagytok megoldani a helyzetet. Én is utálnám.

2013. dec. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!