Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beletörődjek abba, hogy a...

Beletörődjek abba, hogy a barátom úgy szeretne házat venni, hogy csak az ő nevén legyen?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, a barátom 21. Szóba került az összeköltözés, és a barátom azt mondta, hogy ő úgy szeretne házat venni, hogy az az ő nevén legye. Ezt meg is értem mert én jelenleg nem tudnék pénzt adni a házba.

De ő esküvő után se szeretné a felét a nevemre írni?

Mit tegyek?


2014. febr. 27. 09:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Miért, esküvő után teszel pénzt bele? Vagy átiratja, fél év múlva elváltok, te pedig szert tettél egy fél házra anélkül, hogy dolgoznod kelljen érte?
2014. febr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
97%
Legyél kevésbé anyagias..... Miért kellene hogy rad írassa a fele hazat, ha semmit nem adtál bele?
2014. febr. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
96%

igen, ha te nem adsz bele, akkor tejesen jogos

és utána se írassa rád.. teljesen igaza van a barátodnak.


Mit tegyél?

például gondolkozz kicsit!

az esküvő után belevarázsolod a pénzt?

ne akarj olyat, amiért te nem dolgoztál meg, vagy nem te örököltél..

2014. febr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
72%

Miért kellene a felét a nevedre iratni? Egyelöre meg te úgysen tudsz semmit belefizetni, amit az esküvö után a házra költötök, az közös vagyon, tehát amit ezután törltesztetek illetve amit felújításként, hozzáépírésként befektettek, az közös, válás esetén felezödik.


Az, hogy adott esetben kinek a nevén van a ház, lényegtelen, illetve csak annyi a jelentösége, hogy válás esetén neked kell kiköltözni, de a belefektetett pénzed nem vész el.

2014. febr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
95%
Én is pont ugyanebbe a szituációba voltam, hogy a párom vett egy házat csak a saját nevére, csak azzal a különbséggel, hogy nekem eszembe se jutott, hogy tulajdonrészt kérjek abból ami nem jár!!!
2014. febr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
54%

Azért nem íratja rád a felét mert 20 éves vagy és úgy látja nagy valószínűséggel nem együtt fogtok megöregedni.

És mit mondjak igaza van.Én sem vennék úgy házat ennyi idősen,hogy a felét más nevére iratom,pláne ha nem is dolgozik.

Mit vártál kérdező,hogy majd itt mindenki melletted áll és szapulja a pasidat.

Tudod mennyivel fogsz még összefeküdni életed folyamán?

Íróm ezt nőként :-D

2014. febr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Most ha te 0 forinttal szállsz be, mégis miért lenne a te neveden?
2014. febr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon jól teszi a párod ,hogy a saját nevére íratja ! Ha egy háztartásban élnétek már egy ideje és közös pénzből lenne a vásárlás ,akkor joggal várhatnád el ,hogy mindkettőtök nevén szerepeljen a ház .
2014. febr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
92%

Mi az hogy beletörődés? :)

Ő veszi, nem te, így korrekt, hogy az ő nevén lesz.

Akkor lenne csak más a helyzet, ha hitelre veszi és közösen fizetnétek a hitelt, akkor nyilván annak arányában a te nevedre kéne kerülnie.

2014. febr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
87%
Nincs jogod azt kérni tõle, hogy a ház felét irassa a nevedre, vajon miért kellene neki ezt tennie?
2014. febr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!