Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális? Miért csinálhatta?...

Normális? Miért csinálhatta? Mit szeretne ezzel?

Figyelt kérdés

Nő létemre nem vagyok egy konyhatündér, most tanulom a sütés-főzést. Párommal harmincasok vagyunk, gyerek nincs. Nemrég háromféle süteményt sütöttem neki, egy egész délután álltam a konyhában, azzal vártam. Megkínáltam, ránézett az egyikre, és azt mondta, hogy ő az olyat nem szereti, csak még nem mondta. Tény, hogy még nem nagyon sütöttem neki semmit sem, nem derült ki. Anyukám sütijeit ettük eddig, anyu pedig ilyeneket nem szokott sütni, azért találtam ki én újdonságnak ezt a háromfélét, hogy feldobjam vele, olyat egyen, amilyet még nem ettünk.

Kérdeztem tőle, hogy meg sem kóstolja? Mondta, hogy de, majd, persze azóta se kóstolta meg.

A másik félét is eléadtam, azt is méregette, azt mondta, na jó, azt megkóstolja. Két villával beleütött, aztán otthagyta.

A harmadikat is odaadtam, az már egy egész tepsinyi kakaós piskóta volt, tejszínes krémmel töltve, csokival leöntve. Azt is méregette, nézte, hogy mivel van ez töltve? Megmondtam, erre mondta, hogy egy kétcentis darabot vágjak csak le, ne többet, megkóstolta, nem nagyon ette, erre már megkérdeztem, hogy ennyire nem ízlik egyik sem? Erre ő mérgesen, veszekedve kikelt magából, hogy miért mondja ő a rosszra, hogy jó, ez nekem nem sikerült, igen, nem sikerült, és hagyjam már békén, különben sem kívánja az édességet.

Erre tüntetőleg 10 perc múlva befalt egy nagy adagot anyukám süteményeiből, mert még az is volt. Azt nem kellett neki kínálni, megtalálta magától. Megkérdeztem, hogy anyukám süteményei nem édességek-e? Mondta, hogy legalább azok mindig finomak.

A poén az, hogy ő kérte, hogy süssek már valamit, mert nem szoktam, és gyakoroljam a sütést is. A családban szétosztottuk a sütijeim nagy részét kóstolónak, és aki csak kapott, mindenki befalta egyből, és nem udvariasságból, ez látszott, mert nagyon sokat megettek rövid idő alatt. Ha csak udvariasságból ettek volna, és nem ízlik, akkor max csak egy szeletet erőltettek volna le. De mindenki rájárt és dicsérte, anyukám is, még csomagolt is magának, vitt belőle.

Másnap, amikor a párom utazott, mondta, hogy csomagoljak neki a süteményből. Kérdeztem, hogy anyunak melyik sütijéből? Erre azt mondta, hogy az én csokis piskótámból. Ledöbbentem. Kérdeztem egyből, hogy hát nem úgy volt, hogy az nem sikerült, nem ízlik? Mondta, hogy dehogyisnem ízlik, semmi sem igaz abból, amit előző nap mondott, nagyon is finom. Kérdeztem, hogy akkor ez mire volt jó? Hát kötekedett. És tényleg vitt a sütiből, és tényleg megette.

Most nem tudom, hogy haragudjak vagy nem, egyáltalán mire véljem.


2014. jan. 5. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Nincs ebben semmi, nem kellett volna erőltetni már az elején. Én értem, hogy készültél és vártad, hogy kapjál valami visszajelzést, de lehet, hogy tényleg nem kívánta és nem is mindegyik ízlett neki. Elég lett volna egy fajtát gyakorolnod, amiről tudod, hogy szereti, ha már úgyis neki sütsz. És megvárod, amíg megkívánja és akkor elmondja róla a véleményét.

Az én párom imádja az édességet, sütiket, de csak étkezés után eszik, úgyhogy én le se támadnám, amikor hazaér, hogy kóstoljon. Tudom, hogy majd úgy is fog belőle enni és akkor elmondja, hogy ízlik-e neki.

Szerintem ezt nagyon túlbonyolítottátok és tök hülyeségen idegeskedtek.

2014. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Én a helyedben beletömtem volna a szájába, vagy szétosztottam volna a rokonok között az egészet úgy, hogy neki csak egy maradjon. Hogy lássa, miről maradt le.:D
2014. jan. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem csak rossz napja volt, utána pedig megbánta, hogy bunkó volt, és azért kedveskedett. Egyébként hány évesek vagytok?
2014. jan. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem kell ám ennyire pedálozni-'egy pasi miatt sem!
2014. jan. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3-as válaszadó:(Második sor!)
2014. jan. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi van a második sorral?
2014. jan. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
jaj anyukám is ilyen... ha véletlenül olyat főz, amit nem szeretek, vérig van sértve. ami nonszensz... kezdő szakács koromban nem kevés elrontott étel került ki a kezem közül, van, amelikyet félmosollyal megettünk, volt, amit kidobtunk.. ez ilyen. majd belejössz. de annak nem sok értelmét láttam, hogy a férjem feje fölött a fakanállal hadonászva diktáljam bele a szenes sütit meg a sótól maró levest, mert hogy jaj mennyit bajlódtam vele. és nem is muszáj hogy el legyen rontva, elég ha nem szereti az adott ételt. ha meg végül mégis evett belőle, hát... akkor meg csak rossz napja volt valószínűleg a kirohanásának nem sok köze volt a sütidnek, csak rosszkor csattant. mindenkinek vannak rossz napjai
2014. jan. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet cdak rossz napja volt, nem volt akkor kedve édességhez vagy csak nem ízlett neki a süti, nem kell ezért haragudni rá. Én 8 éve főzők-sütök (sokak szerint elég jól) de még manapság is előfordul, hogy nem sikerül valami. Ilyenkor előre szólok a páromnak hogy készülj ez nem lett valami jó és vicces de ezeket szokta mindig a legjobban megdicsérni (férfiak... nem akarja hogy boldogtalan legyek emiatt). Hidd el 10 év múlva már nem fog izgatni ízlik e vagy sem, ha nem akkor menjen máshova enni.
2014. jan. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!