Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mit tegyek. Férfiak...

Nem tudom mit tegyek. Férfiak válaszára is kíváncsi lennék. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Párommal 11 éve vagyunk együtt, nem vagyunk házasok, nem tartjuk fontosnak. Viszont van egy ötéves tündéri kisfiúnk. Amióta megszületett - én még vártam volna a gyerekvállalással, de a párom erősködött hogy legyen már -, úgy érzem egyre jobban elhidegülünk egymástól. Én is dolgozom, aztán munka után megyek a gyerekért, vásárlás, főzés, vacsora, fürdetés... stb. ahogy ez lenni szokott. Mindent én csinálok a párom semmit, hiába kértem többször is szépen, meg nem kedvesen is, semmit nem segít. Emiatt én folyton fáradt vagyok. A páromnak sajnos van egy veleszületett sajátos lekezelő stílusa, tehát ha vmi nem tetszik neki, akkor azt elég csúnyán szóvá teszi. Nem tetszik neki amit főzök, ahogy szigorúbban nevelném a gyereket mint ő, ha hisztizik a gyerek én vagyok hibás, mért nem tudom lecsititani, ha elesik például velem veszekszik hogy mért nem figyelek... stb. és még ezer ilyen van az életemben. Ő meg csak nyomja a számítógépes játékát, évekkel ezelőtt depressziót diagnosztizáltak nála, persze mellette maradtam, de nem sok minden változott. Folyton rossz a kedve, sehova nem akar menni, minket sem visz, ha elviszem a gyereket rámförmed, hogy mért vittem el mert ő lemarad róla.. ilyenek. Tehát én főzök mosok takarítok gyerek... egyedül. De mivel folyton fáradt vagyok, nem is nagyon közeledem hozzá éjjel, nappal át sem akar ölelni, puszit sem ad, csúnyán beszél velem nagyon sokszor ezek után hogy másszak rá éjjel? Közölte velem hogy nem érdekli hogy főzök mosok takarítok, neki csak az számít hány együttlét vagy egy héten. Már csak egy házvezetőnőnek érzem magam, akit folyton terrorizálnak már ezzel a hülye együttléttel, mert már annyira nem érdekel, folyton csak elnyom, sosincs az amit én szeretnék. Mindig minden csak róla szól, hogy ő jól legyen, jól aludjon, neki jó legyen. Már nem is emlékszem mikor csókolóztunk utoljára. Mindenért én vagyok a hibás, én nem vagyok igazi nő, mert egy nő nem így viselkedik - szerinte -, hanem kényezteti a párját. Én nem kapok egy jó szót sem, semmi nem jó amit csinálok, ha megadom neki amit kér akkor az természetes észre sem veszi, most három hete lassan hogy nem voltunk együtt és persze én vagyok a hibás, mért nem kezdeményezek. Ő sose, egyszer nem jönne oda hozzám, egész éjjel nyomja azt a hülye játékot - ami az én hibám hogy ennyit játszik - majd még én megyek oda hajnal 3kor puncsolni hogy szexeljünk. Mert szerinte korábban nem lehet, nappal egyszer sem lehet félrevonulni, este 10kor még meg sincs fürödve. Többször meg kellett várjam mig befejezi a játékot hogy méltóztasson együtt lenni velem. Úgy érzem elveszem, nem tudom mit szeretek rajta, de szeretem, de már nem bírom tovább cérnával... ő szerinte mindent jól csinál, ő nem hibázik, csak én. A legrosszabb az, hogy én lakom nála, nekem nincs hova mennem, nincs pénzem albérletre, hitelre. Belefáradtam az egészbe, nem értem mért csinálja ezt velem, mivel érdemeltem ezt ki. Ez mind azóta van amióta a gyerek megszületett, és még akar gyereket, mondtam hogy ezt azonnal felejtse el...
2014. febr. 24. 06:58
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a hozzád hasonló nőkkel, hogy nem fektetik le már a legelején a szabályokat. Ebből a szempontból a férfiak olyanok mint a kiskutyák. (nem sértésből)H a nem tanítod meg nekik már az elején, hogy mi a dolguk és meddig mehetnek el, akkor később sem fogod tudni, nem fog rád hallgatni. Miért nem? Mert nicns hiteled. Már az elején ki kellett volna szabni hogy te ezt csinálod, én ezt. Ha nem csinálja meg, úgy hagyod. Előbb utóbb észre veszi magát, jobb esetben. Ha nem, akkro emg már az elején kiderül, és nem kell neki szülni meg vele lenni...

Én mindegyik barátomnál az elején lefektettem ezeket a szabályokat. Én is dolgozok, ő is, a háztartás KÖZÖS akkor mire fel lenne egy emberes munka?

2014. febr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a hozzászólásokat, remélem nem ismétlek senkit.


Ahogy én látom.


Az, ahol most tartasz a Te hibád. Innen közelítsd meg, könnyebb lesz megoldani. Több okból kifolyólag.

1.- Mindent rossz megnyilvánulást ráengedtél. Amikor szóltál, nem megoldottad a dolgot, hanem sírtál egy sort, másra ahogy látod ezek a kritikák nem voltak jók.

2.- Cselédsorba kényszerítetted magad.

3.- Tőle várod a megoldást.


Nos a férjed viselkedése vérlázító, felháborító, de ezt te is érzed. Viszont ahogy írod, ilyen régóta. Mivel nem léptél azonnal, te vagy érte a felelős.

Kerülöd a konfliktust, pedig egy ilyen súlyos helyzetet a konfliktus felvállalása nélkül nem lehet megoldani.


Amit én tennék. /nem tudom, lehet már késő/

Ha valamit ok nélkül kritizál, csinálja ő. De következetesen, a közlés után folyamatosan, amíg meg nem érti miről van szó.

Ha bunkón szól /no ez nem veleszületett dolog, hanem úgy érzi megengedheti magának az alattvalójával szemben/ kérd ki magadnak a hangot, és mond meg neki, legyen szíves tisztességesen beszélni veled. Ha ezután ismét bunkózik, beszélj vele az ő stílusába.

Az első alkalommal, ahogy kritizálja a főztöd, vedd el előle a tányért, és öntsd a kukába. Mondd meg neki, hogy holnaptól lehet étterembe enni, vagy ahol akar.

Amikor szóvá teszi hogy nincs testi kapcsolat, akkor mondd meg neki, hogy amíg a számítógépével él házas életet, addig ez így is marad. Az életét online nyomja, akkor a szex is menni fog.


Persze ez nem kis meccs, akkor menj ebbe bele, ha tényleg meg akarod menteni a házasságod, mert ha nem és belül már eldöntötted, hogy válás lesz akkor fölösleges ütés-váltásba kényszeríted a gyereket.

2014. febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, elnézést ha nem mindenkiét lájkoltam. Mindenképpen átgondolom az egészet, sokat segítettetek.
2014. febr. 24. 16:26
 24/25 Larzi válasza:

Hát ebből szinte ráismertem az én Apám-Anyám történetére...

Viszont ők házasok voltak és Apu nem akart gyereket és nem is szólta le anyut semmivel hanem inkább hozzá se szólt..de a számítógép stimmel és hogy nem csinált semmit nem akart a családdal pl. Állatkertbe menni, ha mentünk akkor is csak Anyuval..szóval igen! És válás lett a vége, csak az volt a szerencse hogy Anyunak volt egy lakása ahová el tudtunk költözni!

Esetleg szüleid nem tudnak segíteni?

2014. márc. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
14, 16, 19, 21, 22... csak csatlakozni tudok. Ez az önsorsrontás művészete, amit csinálsz! Pont így kell! :)
2014. ápr. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!