Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mit tegyek. Férfiak...

Nem tudom mit tegyek. Férfiak válaszára is kíváncsi lennék. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Párommal 11 éve vagyunk együtt, nem vagyunk házasok, nem tartjuk fontosnak. Viszont van egy ötéves tündéri kisfiúnk. Amióta megszületett - én még vártam volna a gyerekvállalással, de a párom erősködött hogy legyen már -, úgy érzem egyre jobban elhidegülünk egymástól. Én is dolgozom, aztán munka után megyek a gyerekért, vásárlás, főzés, vacsora, fürdetés... stb. ahogy ez lenni szokott. Mindent én csinálok a párom semmit, hiába kértem többször is szépen, meg nem kedvesen is, semmit nem segít. Emiatt én folyton fáradt vagyok. A páromnak sajnos van egy veleszületett sajátos lekezelő stílusa, tehát ha vmi nem tetszik neki, akkor azt elég csúnyán szóvá teszi. Nem tetszik neki amit főzök, ahogy szigorúbban nevelném a gyereket mint ő, ha hisztizik a gyerek én vagyok hibás, mért nem tudom lecsititani, ha elesik például velem veszekszik hogy mért nem figyelek... stb. és még ezer ilyen van az életemben. Ő meg csak nyomja a számítógépes játékát, évekkel ezelőtt depressziót diagnosztizáltak nála, persze mellette maradtam, de nem sok minden változott. Folyton rossz a kedve, sehova nem akar menni, minket sem visz, ha elviszem a gyereket rámförmed, hogy mért vittem el mert ő lemarad róla.. ilyenek. Tehát én főzök mosok takarítok gyerek... egyedül. De mivel folyton fáradt vagyok, nem is nagyon közeledem hozzá éjjel, nappal át sem akar ölelni, puszit sem ad, csúnyán beszél velem nagyon sokszor ezek után hogy másszak rá éjjel? Közölte velem hogy nem érdekli hogy főzök mosok takarítok, neki csak az számít hány együttlét vagy egy héten. Már csak egy házvezetőnőnek érzem magam, akit folyton terrorizálnak már ezzel a hülye együttléttel, mert már annyira nem érdekel, folyton csak elnyom, sosincs az amit én szeretnék. Mindig minden csak róla szól, hogy ő jól legyen, jól aludjon, neki jó legyen. Már nem is emlékszem mikor csókolóztunk utoljára. Mindenért én vagyok a hibás, én nem vagyok igazi nő, mert egy nő nem így viselkedik - szerinte -, hanem kényezteti a párját. Én nem kapok egy jó szót sem, semmi nem jó amit csinálok, ha megadom neki amit kér akkor az természetes észre sem veszi, most három hete lassan hogy nem voltunk együtt és persze én vagyok a hibás, mért nem kezdeményezek. Ő sose, egyszer nem jönne oda hozzám, egész éjjel nyomja azt a hülye játékot - ami az én hibám hogy ennyit játszik - majd még én megyek oda hajnal 3kor puncsolni hogy szexeljünk. Mert szerinte korábban nem lehet, nappal egyszer sem lehet félrevonulni, este 10kor még meg sincs fürödve. Többször meg kellett várjam mig befejezi a játékot hogy méltóztasson együtt lenni velem. Úgy érzem elveszem, nem tudom mit szeretek rajta, de szeretem, de már nem bírom tovább cérnával... ő szerinte mindent jól csinál, ő nem hibázik, csak én. A legrosszabb az, hogy én lakom nála, nekem nincs hova mennem, nincs pénzem albérletre, hitelre. Belefáradtam az egészbe, nem értem mért csinálja ezt velem, mivel érdemeltem ezt ki. Ez mind azóta van amióta a gyerek megszületett, és még akar gyereket, mondtam hogy ezt azonnal felejtse el...
2014. febr. 24. 06:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
73%
Hát sajnos klinikai eset! Úgymond elég idióta párod van! Az a baj hogy ha ilyen hülye stílusa van akkor ezt elég nehéz megváltoztatni. Mert már hosszú évek óta megszokta hogy ezt így eltűröd neki és nem is akar változtatni! Akkor ezek szerint számítógépfüggő is! Én azzal kezdeném hogy akármilyen nehezedre esik is egy két hétig mindent megadnák neki az ágyban és figyelném hogy mit változott a dolog! De lehet csak férfi szemmel látom így! Én is mindig nyűgös vagyok ha a házaséletünk csak meseszerű hogy hol volt hol nem volt, de ettől függetlenül nem viselkedem a párommal bunkó módon! Ha semmi változás akkor elmagyaráznám neki hogy hiába próbálod szépen miért nem változik, és próbáljon meg változni! Gondolom ezen már túl vagy! Aztán határozottan nyomatékosítanám hogy amennyiben ez így marad akkor te elköltözöl a gyerekkel! Írtad hogy nincs pénzed de szülőkhöz valahova egy ideig csak el tudsz menni? Spórolj legalább egy havi albérletre! Amennyiben ezt sem érti meg akkor elrontanám a számítógépét hogy tuti ne tudja használni kibelezném vagy valami hasonló. És írnák neki egy levelet hogy te ezt már nem bírod tovább és eleged van elköltözöl a gyerekkel ne is keressen semmi felejcsen el! Hiába kérted hogy változzon meg mégsem tette! De azt biztos nem írnám bele hogy keressen ha megváltozott! Mert akkor tuti azt hinné hogy nyert ügye van és mehet minden tovább így! Aztán az asztalon hagynám mire hazaér a melóból vagy valahonnan hogy akkor szembesüljön vele hogy magára maradt! És a gépe sem működik és kaját sem hagynák ott neki meg úgy menny el hogy egy darab ruhája ne legyen kimosva meg ne rakj rendbe semmit hagyj mosatlant stb! Amikor majd hívna telefonon ne vedd fel egy pár napig de egy sms-t írj neki később hogy jól vagytok! Aztán ha még is beszélsz vele kérdezd meg hogy mi van hiányzik a bejárónő keressen másikat! Ne add be a derekad hipp hopp! Lényeg hogy értesd meg vele hogy segítsen és ne legyen bunkó de ha vissza is mész akkor is mond meg neki hogy nincs minden rendben hanem nagyon sokat kell neki ahhoz bizonyítani hogy rendbe jöjjenek a dolgok! Ja és ne menj hozzá vissza rögtön egy pár hétig hagy legyen egyedül majd rájön hogy mi az amit te teszel a kapcsolatotokért hogy nem fog tudni mit enni nem lesz tiszta ruhája kupiban fog élni stb! Hát remélem valamennyire érthető amit leírtam! Szerintem ha ez nem változtatja meg a szemléletét akkor semmi! Értem én hogy csak ő a párod meg gyermeked apja de ez nem jogosítja fel ilyen dolgokra! Sőt semmi nem jogosítja fel ilyenekre! Meg neked is nagyon határozottnak kell lenni mert ha te egy picit is gyengébb vagy és ezt megérzi akkor felülkerekedik rajtad és minden a régi lesz! Akármilyen nehéz is nagyon be kell keményítened! Muszáj! Ne hagyd hogy elnyomjon! Itt neki kell változni nem neked! Aztán ha nem keres nem küzd és változik meg érted és a gyerekért akkor nincs miről beszélni! Akkor ennyi volt el kell engedni ezt a kapcsolatot! Akármilyen nehéz is külön kell menni és ott kell hagyni! Inkább nélküle szűkösebben NYUGODTAN mint vele lelki terrorban élni! Értelmes nőnek tűnsz biztos fogsz majd hozzád illő társat találni! Sőt tudom hogy fogsz találni és akkor majd arra gondolsz miért nem tetted meg ezt hamarabb mert boldog leszel mással!
2014. febr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
21%
Este 10kor elgrasszálsz előtte egy csinos fehérneműben hogy indulsz tusolni ha gondolja,kivételesen csatlakozhat és meglátjuk h a játék a fontosabb vagy te.A számgépes játék szenvedély,csak egy másik szenvedéllyel szedheted ki belőle.Tudom h fáradt vagy de kellő előjáték csodákra képes és mivel őt nem érdekli a rend/Kaja, a szexszel tudod megfogni és a szexszel tudod "zsarolni".Nem megvonással,hanem jutalmazással.Ha levesz vmi házimunkát,lehet ez meg az.Hülyén hangzik de beválik.Túl azon h nőbbnek érzed majd magad mint valaha.
2014. febr. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
67%

Csak pár dolog ami eszembe jutott:

- "depressziót diagnosztizáltak nála". Ok. Az emberek 80%-ánál diagnosztizálják ha elmegy dokihoz. Ezzel ne takarózzon a párod.

- 3-ig játszik? Az egy elég komoly függőség. Voltam benne én is. Szerencsére kimásztam már belőle. A gond az, hogy a tiltással nem mész semmire. A legjobb "gyógyszer" ha megutálja / megunja az egészet.

- Te csinálsz mindent, ő nem vesz részt az egészben, csak az számít hogy neki legyen jó? Ez alapján olyan mintha nem a párod, hanem a kamasz gyereked lenne. Valószínűleg "beállt" a kapcsolatotok ezen a szinten és ő amolyan anyapótléknak használ csak.


Nehéz tanácsot adni, de lehet, hogy a helyedben kész tények elé állítanám. Megváltozik, vagy vége. Talán rájön, hogy mit veszíthet és megváltozik valamennyire. Neki most (szerintem) a játék az elsődleges dolog az életében. Ez alá rendel mindent. Ezen kellene változtatni. (Gondolom valami mmo-val játszik, kereshetne helyette valami olyan elfoglaltságot ami mellől könnyebb felállni.)

2014. febr. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy látom a szokásos menetrend.

1) Összejövünk bár tudom hogy nem kellene.

2) Együttmaradunk bár nem hogy javulás nem történik hanem rosszabb lesz minden.

3) Nah a biztonság kedvéért gyereket is szülök neki hátha.

4) Írunk a gyakorikerdesekre.

Komolyan mondom ilyenkor hiszem azt hogy evolúció nem létezik mert a női gondolkodás logikátlansága egyszerűen keresztbe tesz neki.

2014. febr. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
83%
Miért szültél neki gyereket?
2014. febr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Amiben élsz, az nem normális. Az is tény, hogy ha tudtad, hogy ilyen volt, az sem normális, hogy hagytad eljutni eddig a dolgokat.

Mindenkivel csak azt lehet megtenni, amit hagy a másiknak. Szóval a helyzetért, amiben élsz legikább te vagy a "ludas".

Tanácsot adni nem egyszerű, pláne úgy hogy csak az egyik fél oldalát ismeri az ember, mert ki tudja, hogy az ő szemszögéből mi történik az életetekben.

Ami biztos, hogy 2 út van előtted. Változtatsz az eddigi életeden vagy lelépsz.

Amelyiket választod, a szerint kell cselekedned. Ebben döntöttél már? Mert ez lenne az első lépés. Utána talán lehet valamilyen tanácsot adni.

Szóval maradni akarsz vagy menni?

2014. febr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
66%

Ezt így kerek perec mutaad meg neki..

Ha ez sem ébreszti rá..így egyben leírt változatban, akkor szeribtem semmi sem segít..


Talán egy párterapeutát javasolnék...bekûnk nincsenek ekkora gondjaink, de járunk, mert segít..a ferjem nagyon szófukar és előfordul, hogy elbeszélünk egymás mellett... Hiába kommunikálunk.. /bennem van egy nagyfokú kishitűség, és önbizalomhiány, és ezt így egyben nehezen kezeljük, amikor van egy harmadik fél valahogy megfelelő közvetítő, azóta egymásközt is sokal jobban megvan a közös hang. Nálunk is csak akkor kezdett ez problémává válni, amikor a munkarendünk miatt belefásultunk a mindennapokba, nem egymásba mi még, hanem csak nem volt elég időnk a hatékony kommunikációra, amire előtte igen. Ere kellett megoldás, hogy rövidebb idő alatt eljussunk a megoldashoz, mert eddig fel sem tűnt, hogy mennyi időt töltünk ezzzel, hiszen megvolt rá az idő...)

2014. febr. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Annyit kell mondanod neki:


Figyelj Pista... El foglak hagyni. Ha érdekelnek a döntésem részletei, akkor gyere ki a konyhába beszélgetni.



Te pedig kimész se szó se beszéd.

Talán így elkezdhettek kommunikálni.

2014. febr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, mintha egyedül lennél, csak van egy kolonc a nyakadon, aki még visszafele húz. Miért vagy vele? Egyedül talán könnyebb lenne, nem akadékoskodna folyton valaki.
2014. febr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Lekezelő stílus? Igen, így mondják szépen a bunkót.

Én azt nem értem, hogy miért maradtál ebben a kapcsolatban 11 évig?

Egyébként meg a viselkedésen lehet változtatni. Csak akarni kell. Az meg, hogy ilyen szinten nem veszi ki a részét a munkából, egyrészt őt minősíti, másrészt szégyen rá nézve.

De te is bolond vagy, hogy ezt tűröd.

2014. febr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!